Adreno Loading

در حال بارگذاری

رازهای اساسینز کرید والهالا

در مورد رازهای اساسینز کرید والهالا چه می دانید؟

account_circleبهنام بختیاری
date_range۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۱:۱۲ | بروزرسانی در ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۱:۴۰
list_altدسته‌بندی: مقالات

چند ماهی است که از ارائه بازی اساسینز کرید والهالا می گذرد. داستان این بازی جذاب در مورد وایکینگ ها است که در سرزمین آن ها در جریان می باشد. ژانر والهالا اکشن، ماجراجویی و نقش آفرینی است. این بازی برای پلتفرم های پلی ‌استیشن ۴، پلی ‌استیشن ۵، ایکس ‌باکس وان، ایکس ‌باکس سری ایکس، گوگل استدیا و مایکروسافت ویندوز منتشر شده است.


داستان این نسخه به این صورت است که وایکینگ های نروژی تصمیم می گیرند برای گسترش قلمرو خود به سمت انگلیس بروند و در واقع جنگ و نبردهایی را در این منطقه داشته باشند. نسخه جدید این مجموعه از بازی ها دارای تفاوت های بسیار چشم گیری به نسبت نسخه های قبلی می باشد. اما در این میان چیزی که بسیار جلب توجه می کند وجود یکسری راز و محتواهای مخفی در بازی است. از این رو تصمیم گرفتیم که رازهای اساسینز کرید والهالا را با یکدیگر بررسی نماییم.

 

 

بازی رازهای اساسینز کرید والهالا

 


رازهای اساسینز کرید والهالا


این نسخه از بازی اساسینز همان طور که گفته شد دارای تفاوت های بسیاری با نسخه های قبلی است و گیم پلی بازی تغییرات بسیار چشمگیری داشته است. همچنین المان های نقش آفرینی به این بازی افزوده شده است تا حس ماجراجویی در بازی را افزایش دهد.


برای اینکه بتوانید این بازی را انجام دهید و به پایان برسانید چیزی حدود 100 ساعت زمان نیاز است. در این 100ساعت شما باید به جزییات اطراف خود نیز دقت بسیاری داشته باشید، زیرا نکات مخفی و جالبی در بازی نهفته است. به این نکات و موارد مخفی و رازآلود در جوامع گیمرها «ایستر اگ» (Easter Egg) گفته می‌ شود.


وجود نکات مخفی در بازی می تواند هیجان آن را بیشتر نماید و همچنین دقت عمل شما را بالا ببرد. زیرا مدام در طول بازی در پی این هستید یک رمز و راز جدید را پیدا نمایید. به طور کامل مشخص نیست که تعداد رازهای اساسینز کرید والهالا چند عدد است و ممکن است حتی رازهای بیشتری نیز در آینده کشف شود. اما با اطلاعاتی که داریم یک لیست کامل از رازهایی که تاکنون در بازی پیدا شده اند را آماده کرده ایم و هر یک را به صورت کامل بررسی خواهیم نمود.

 

 

درباره ی رازهای بازی

 


بونفایر در بازی دارک سولز


بدون شک سری بازی‌ های دارک سولز را می شناسید. این بازی تاکید بسیاری بر روی مبارزات تن به تن دارد و به همین دلیل توانست محبوبیت بسیاری را در میان بازی های ویدئویی به دست بیاورد. در گیم‌ پلی مبارزات بازی ‌های سری اساسینز کرید شاهد این هستیم که از مبارزات سری بازی‌ های دارک سولز الهام گرفته است.


 سه بازی اخیر اساسینز کرید دارای سبک مبارزاتی هستند که شباهت بسیاری به دارک سولز دارند. پس می توان گفت که اصلا عجیب نیست که در والهالا نشانه هایی از دارک سولز را پیدا نمایید. در یکی از لوکیشن های بازی والهالا یک آتش می توانید ببینید که این آتش دقیقا مثل بون ‌فایرهای سری بازی ‌های دارک سولز هستند. آتشی که یک شمشیر در آن فرو رفته است. یک کلاه‌ خود مربوط به شوالیه ها هم اطراف آتش پیدا می‌شود.


بهترین قسمت رازهای اساسینز کرید والهالا در اینجا، آن است که شما می توانید مانند بازی دارک سولز در کنار این آتش بنشینید و سلامت خود را ریکاوری نمایید تا دوباره با سلامتی کامل بتوانید به بازی بازگردید.

 

 

بونفایر در دارک سولز

 


جانوران افسانه ای و یادداشت ها


در بازی اساسینز کرید والهالا ماموریت ها و یا چالش هایی بر عهده شما گذاشته می شود که در آن ها رازهای اساسینز کرید والهالا را مشاهده خواهید نمود. به عنوان ماموریت شما باید یکسری برگه پیدا کنید که یادداشت هایی بر روی آن نوشته شده است. پس از پیدا کردن چند یادداشت باید آن ها را در کنار یکدیگر قرار دهید تا یک متن کامل را بتوانید از روی آن بخوانید. البته که ممکن است این ماموریت دارای جذابیت و هیجان چندان زیای نباشد اما بدون شک در روند بازی تاثیرگذار خواهد بود.


از جمله ماموریت های هیجان انگیز دیگری که می تواند در بازی وجود داشته باشد، شکار کردن است. از آن جا که شکار برای وایکینگ ها اهمیت بسیاری دارد پس در بازی نیز دارای جایگاه ویژه ای است. برای شکار باید سراغ موجودات افسانه ای بروید که در واقع می توان گفت به عنوان غول مرحله آخر هستند. در کنار این موجودات افسانه ای یکسری داستان نیز وجود دارد که بازگو کننده زندگی و یا دیگر ویژگی های این موجودات است.


حال در اینجا به یکی دیگر از رازهای گیم اساسینز کرید والهالا می رسیم. در میان آن نوشته هایی که به عنوان ماموریت پیدا می کنید، افسانه هایی ای وجود دارد که در مورد یک موجود عجیب است.عنوان این نوشته «جانوران شگفت ‌انگیز و محل زندگی آن‌ ها» است.


در اینجا می توان گفت که سازندگان بازی والهالا برای این قسمت فرعی از داستان بازی به سراغ داستان هری پاتر رفته اند که در مورد موجودات افسانه ای است. البته که این تنها نکته از هری پاتر در این بازی نیست.

 

 

جانوران افسانه ای و یادداشت ها

 

 

اشیا جادویی هری پاتر


در بازی والهالا از آن جا که وارد انگلیس می شوید پس می توانید در شهر لندن به جست و جو بپردازید. در لندن یک محفظه پیدا خواهید نمود که چند مار مسئول نگهبانی از آن هستند. شما می توانید در مبارزات این مارها را شکست دهید و پس از آن به یادداشتی که در محفظه وجود دارد دسترسی پیدا نمایید.


 عنوان این یادداشت «لیست عجیب» است و در آن نوشته شده: «دفترچه‌ ی خاطرات، انگشتر، محفظه‌ ی قفلی، جام، تاج، مار و ؟؟؟.»


درست در همین جا به یکی دیگر از رازهای گیم اساسینز کرید والهالا می رسیم. اگر شما طرفدار سری فیلم و کتاب های هری پاتر باشید، با دیدن این موارد بدون شک لیست اشیای جادویی داستان‌ های هری پاتر در ذهن شما تداعی می شود. این اشیا توسط لرد ولدمورت جادو شده بودند.


مورد آخری که به جای آن علامت سال گذاشته شده بدون شک نام هری پاتر خواهد بود. پس از خواندن یادداشت می توانید این محفظه و یا جعبه را بردارید و داخل آن را مشاهده نمایید. درون آن یک جام، گردن ‌بند، کتاب، تاج و یک چوب جادویی را پیدا خواهید نمود. یکی از تئوری هایی که وجود دارد، می گوید ممکن است همین جا محل مخفی شدن ولدمورت در بازی اساسینز کرید والهالا باشد که می تواند یکی از هیجان انگیز ترین رازهای اساسینز کرید والهالا باشد.

 

 

اشیا جادوئی هری پاتر

 


شیوع COVID-19


در اینجا به یکی از عجیب‌ ترین رازهای اساسینز کرید والهالا می رسیم. شما در مورد یک مسئله که تقریبا تابو محسوب می شود، در این بازی یک ایمیل دریافت می کنید. در داستان بازی شما می توانید هر زمان که می خواهید به کامپیوتر شخصی هر یک از کاراکترهای بازی به سادگی دسترسی پیدا نمایید و اطلاعات موجود در آن را بررسی کنید. معمولا پس از دسترسی به کامپیوتر بهتر است سراغ ایمیل کاراکترهای بازی بروید.


در میان ایمیل هایی که می خوانید یکی از آن ها دارای موضوع جالبی است. متن ایمیل مورد نظر این است که فرد مقابل از ابتلا یکی از اعضای خانواده ش به کرونا و وجود ویروس کووید 19 ابراز نگرانی کرده است و پرده از رازهای اساسینز کرید والهالا بر می دارد. البته والهالا تنها بازی نیست که به کرونا اشاره کرده است. شما می توانید در بازی های دیگری مانند بازسازی تونی هاوک ۱ و ۲ و بازی واچ داگز لژیون هم اشاره به این ویروس مسری را شاهد باشید.

 


مرغ‌ های بازی افسانه ‌ی زلدا


در یکی از قسمت های بازی والهالا یک ساختمان پیدا می کنید که در آن یک اسکلت انسان و تعداد بسیاری مرغ دیده می شود. این صحنه بسیار عجیب است، اما اگر در همین حال به یکی از مرغ ها دست بزنید اتفاق وحشتناکی رخ می دهد که باعث می شود تا حدودی بدانید داستان چیست و آن اسکلت چرا در آن جا وجود دارد.


در واقع شاهد یکی دیگر از رازهای اساسینز کرید والهالا هستیم. وجود مرغ و این اتفاقات اشاره به بازی افسانه زلدا دارد. در این بازی شما مزارعی را می دیدید که پر از مرغ بود. ممکن بود چندین بار به آن ها حمله کنید و اتفاق خاصی رخ ندهد. اما اگر قرار باشد واقعا به جنگ با مرغ ها بروید بدون شک شکست خواهید خورد، زیرا این مرغ ها به هیچ وجه شوخی ندارند. کافی ست نبرد را آغاز نمایید تا از آسمان و زمین مرغ ها به سمت شما بیایند.

 

 

مرغ های بازی افسانه ای زلدا

 


دزموند در فایل‌ های صوتی بازی


همان طور که گفتیم شما می توانید خیلی ساده به کامپیوترهای کاراکترهای بازی دسترسی داشته باشید و به این طریق از رازهای اساسینز کرید والهالا آگاه شوید. در میان فایل هایی که در لپ تاپ و یا کامپیوتر وجود دارد یکسری فایل صوتی خواهید دید که اگر به آن ها گوش دهید نکات جالبی را خواهید شنید. این قسمت می تواند بر روی داستان بازی تاثیر بسیاری داشته باشد. همچنین گوینده این فایل های صوتی نیز برای طرفداران این مجموعه بازی بسیار نوستالژی و جذاب خواهد بود.


در واقع گوینده این فایل های صوتی دزموند مایلز است. این فرد کاراکتر اصلی در بازی‌ های اساسینز کرید ۱ تا ۳ بود که دوست داشتنی ترین کاراکتر این مجموعه نیز بود. پس در این جا یکی دیگر از رازهای اساسینز کرید والهالا را رمزگشایی کردیم.

 

 

دزموند در فایل های صوتی بازی

 

 

اشاره به شخصیت بایک


حال سراغ یکی دیگر از رازهای اساسینز کرید والهالا می رویم. این مجموعه از بازی ها دارای دنیای متصل بهم هستند. به طوری که در هر قسمت شاهد این هستیم که به شخصیت نسخه های دیگر اشاره می شود. خصوصا در روستای اصلی بازی اساسینز کرید والهالا. « ردا» یکی از کاراکترهای بازی است که در روستایی که وایکینگ ها هستند، زندگی می کند.


او دارای یک مغازه است و تنها می توانید در مغازه ردا را پیدا کنید، معمولا مشغول تعریف کردن داستان برای کودکان روستا درون مغازه می باشد. این داستان مربوط به یک سرزمین است که در صحرا واقع شده و شخصیت های این داستان «محافظ» و «محقق» نام دارند. این داستان اشاره به زندگی بایک دارد که شخصیت اصلی بازی اساسینز کرید اوریجینز است. در ادامه بازی می توانید اشاره های بیشتری به شخصیت های این مجموعه بازی را مشاهده نمایید.

 

 

اشاره به کاراکترها در بازی

 


ماموریت ارباب حلقه‌ها


یکی از رازهای اساسینز کرید والهالا که می توان گفت بسیار جالب و جذاب است اشاره به داستان ارباب حلقه ها می باشد. با توجه به فضای پر رمز و راز بازی هیچ بعید نیست که در میانه بازی به بهترین داستان فانتزی کل تاریخ یعنی ارباب حلقه ها اشاره شود.


یکی از ماموریت هایی که در بازی دارید این است که به دنبال یافتن یک حلقه باشید. دقیقا از همین جا می توان پی برد که این ماموریت در ارتباط با داستان ارباب حلقه ها است. در طول ماموریت موارد بسیاری را مشاهده می کنیم که دقیقا به ما آدرس داستان ارباب حلقه ها را می دهند. در واقع به قدری تعداد این اشاره ها زیاد است که حتی طرفداران پر و پا قرص تالکین و ارباب حلقه ها هم نتوانند تمام آن ها را متوجه بشوند.

 

 

ماموریت ارباب حلقه ها

 


دث استرندینگ و رازهای اساسینز کرید والهالا


در اینجا به یکی از پنهانی ترین راز‌های اساسینز کرید والهالا می رسیم. یک ماموریت که با الهام از بازی دث استرندینگ در جریان است. شما می توانید در روستا یک مرکز تجارت راه اندازی نمایید. در یک قسمت از این مرکز تجاری تعدادی جعبه وجود دارد که در واقع یکسری محموله های جا مانده است و شما باید آن ها را به مشتری ها برسانید.


شما تصمیم می گیرید که محموله ها را به صاحب اصلی آن برسانید و درهمین جا ماموریت شما آغاز می شود. اما در میانه راه می توانید متوجه شوید فضای بازی دث استرندینگ و داستان آن پیش روی شما است.


برای انجام این ماموریت نمی توانید از اسب استفاده نمایید، در نتیجه مجبور هستید که با پای پیاده حتی مسیرهای دور را طی کنید دقیقا مانند بازی دث استرندینگ. پس از رساندن محموله ها نیز صاحب آن ها از شما تشکر خواهد نمود مطابق با چیزی که در بازی دث شاهد آن هستیم.

 

 

دث استرندینگ و رازهای بازی

 


The Trogdor the Burninator


به یکی از جالب ترین رازهای اساسینز کرید والهالا می رسیم. در اینجا شما می توانید برای کاراکترهای خود طراحی تتو انجام دهید. برای این کار یک ساختمان وجود دارد که کار و شغل اصلی یکی از خانواده های روستای وایکینگ ها می باشد. اگر در این کارگاه شروع به جستجو نماید می توانید یک یادداشت پیدا کنید. در این یادداشت ها ایده هایی برای طراحی تتو وجود دارد که به کارگاه ارسال شده است.


در این طرح شما می توانید یک اژدها یا دم تنفس آتشین را بییند. این اژدها تراگدور نام دارد که در یکی از کارتون های بسیار قدیمی و اولیه که تازه به اینترنت راه یافته بودند، دیده میشد. وجود این جزییات می تواند در بازی های بزرگ و فاخر نشان از احترام گذاشتن کمپانی و استودیو به کاربران باشد.

 

 

حضور تراگدور در بازی

 


بررسی رازهای اساسینز کرید والهالا می تواند برای بسیاری از کاربران جالب باشد و شاید یک انگیزه شود برای اینکه در بازی دقت بیشتری داشته باشند تا شاید بتوانند به رازهای بیشتری دسترسی پیدا نمایید. خصوصا در مورد بررسی داستان ارباب حلقه ها که گفته می شود نماد، علامت و رازهای بسیاری در بازی وجود دارد. اما آیا تا به حال توانسته اید به رازهای اساسینز کرید والهالا دست پیدا کنید و یا آن ها را مشاهده نمایید؟

 

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:
https://adreno.ir/b/40 file_copy

نظرات

insert_comment
نظری ارسال نشده است.