Adreno Loading

در حال بارگذاری

نحوه ساخت اکانت پلی استیشن در ps4 و ps5 به صورت تصویری

جدیدترین آموزش جامع تصویری و گام به گام ساخت اکانت پلی استیشن در PS4 و PS5 سال 2021

account_circleبهنام بختیاری
date_range۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۰۹:۴۱ | بروزرسانی در ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۲۳:۲۵
list_altدسته‌بندی: مقالات

شما تقریبا برای هرکاری در پلی استیشن نیاز به این حساب کاربری دارید. از جمله دانلود و نصب بازی ها، ذخیره بازی ها و امکان بازی با دوستان و آشنایان از طریق اینترنت. اگر شما هم کنسول PlayStation 4 یا PlayStation 5 دارید و برای ساخت اکانت سونی دچار مشکل هستید، حتما این مطلب را بخوانید تا با جدیدترین آموزش ساخت PSN به صورت گام به گام و با راهنمای تصویری آشنا شوید.

کارشناسان آدرنو جامع ترین آموزش ساخت Account پلی استیشن را برای دو کنسول ps4 و ps5 در سال 2021 را برای شما آماده کرده اند تا بدون دردسر و با راهنمایی کامل این مسیر را طی کنید.


مراحل ساخت اکانت پلی استیشن در PS4


مرحله اول: وارد محیط کاربری پلی استیشن شده و گزینه new user را بزنید.


آموزش ساخت اکانت ps4 مرحله 1


مرحله دوم: دستگاه را به اینترنت متصل کنید و سپس گزینه Create User کلیک کنید. و سپس Next را انتخاب کنید.


آموزش ساخت اکانت ps4 مرحله 2


مرحله سوم:در این صفحه امکان ورود به اکانت پلی استیشن یا ساخت آن وجود دارد. برای ساخت اکانت بر روی دکمه New to playstation Network?Create an Account کلیک کنید و بعد از آن گزینه Sing up Now را انتخاب کنید.


آموزش ساخت اکانت ps4 مرحله 3


مرحله چهارم:در این مرحله لازم است اطلاعاتی مانند تاریخ تولد، آدرس محل سکونت و زبان خود را وارد کنید. برای انتخاب کشور به دلیل این که نام ایران در لیست موجود نیست گزینه ی United Statesرا انتخاب کنید (سال تولدی که وارد می کنید را به خاطر بسپارید چرا که ممکن است از شما پرسیده شود).


آموزش ساخت اکانت ps4 مرحله 4


سپس می بایست آدرس خود را وارد کنید که به عنوان نمونه ای از یک آدرس واقعی امریکا میتوانید اطلاعات زیر را وارد کنید.

City: San Diego

State or province: California

Postal Code: 15223

پس از تکمیل تمام گزینه ها روی Next کلیک کنید.


آموزش ساخت اکانت ps4 مرحله 5


مرحله پنجم: در این مرحله باید یک نشانی ایمیل یا پست الکترونیک را وارد کنید و در کادر Password  رمز خود را وارد کنید، در کادر بعدی لازم است این رمز را تکرار کنید. اگر نیاز به اعلانات و تبلیغات کمپانی سونی ندارید دو تیک را بردارید و سپس گزینه Next را انتخاب کنید.


آموزش ساخت اکانت ps4 مرحله 6


مرحله ششم: از میان آواتار های ارائه شده توسط شرکت سونی آواتار مورد علاقه خود را انتخاب کنید.


آموزش ساخت اکانت ps4 مرحله 7


مرحله هفتم: در این مرحله لازم است Online ID خود را معرفی کنید تا با این ID در شبکه پلی استیشن شناخته شوید و دوستانتان نیز شما را پیدا می کنند. (اگر تکراری باشد از گزینه های پیشنهادی استفاده کنید.) در کادر های First Name و Last Name به ترتیب نام و نام خانوادگی را به انگیسی وارد کنید(تیک ها نشان ازصحیح بودن اطلاعات است.(

آموزش ساخت اکانت ps4 مرحله 8


مرحله هشتم:در این مرحله تنظیمات حریم خصوصی اکانت پلی استیشن خود را انجام دهید. متناسب با حالتی که می‌خواهید اطلاعات شما در دسترس باشد گزینه مورد نظرتان را انتخاب و بر روی Next کلیک کنید.

مرحله نهم:در این مرحله لازم است قوانین و مقررات شرکت سونی مربوط به ساخت اکانت جدید را با دکمه ی Acceptقبول کنید.


آموزش ساخت اکانت ps4 مرحله 9


مرحله دهم: در این مرحله پیغامی مبتنی بر ساخته شدن موفقیت آمیز اکانت به شما داده می‌شود. بر روی گزینه Next کلیک کنید.

مرحله یازدهم: به نشانی ایمیل شما یک پیام تأیید فرستاده می‌شود. به ایمیل خود وارد شوید و آن را تأیید کنید بعد از آن در کنسول بازی بر روی گزینه Already Verified کلیک کنید.

مرحله دوازدهم: این مرحله در کشور ایران در دسترس نیست پس بر روی گزینه ی Do this Later کلیک کنید. همچنین برای اضافه کردن شماره تلفن و حساب فیسبوک Do this Later را بزنید. و برای قسمت ساخت اکانت خانواده و نظارت بر آنها نیز گزینه skip را بزنید.

مرحله سیزدهم: این مرحله، مرحله پایانی است. به شما اعلام می‌شود که اکانت شما بر روی دستگاه PS4 شما ذخیره شده است. با کلیک بر روی گزینه ok مرحله ساخت اکانت شما به پایان می‌رسد. به خاطر داشته باشید برای استفاده از اکانت ساخته شده لازم از از اکانت حاضر خارج و بار دیگر به آن وارد شوید.


مراحل ساخت اکانت پلی استیشن در PS5


مرحله اول: بعد از ورود به حساب کاربری پلی استیشن، با انتخاب گزینه setting (چرخ دنده) صفحه زیر باز می شود، با کلیک بر روی اکانت مورد نظرتان به آن وارد شوید و اگر مایل به ساخت اکانت جدید هستید مراحل زیر را طی کنید؛ ابتدا بر‌روی دکمه Add user یا + کلیک کنید، سپس بر روی دکمه ی Get started اشاره کنید.


آموزش ساخت اکانت ps5 مرحله 1


مرحله دوم: در این مرحله لازم است قوانین لایسنس اکانت پلی استیشن را قبول و تأیید کنید. برای این منظور ابتدا گزینه I Agree و پس از آن Confirm  را انتخاب کنید.


آموزش ساخت اکانت ps5 مرحله 2


مرحله سوم: روی دکمه ی Create An Account کلیک کنید. سپس لازم است که تاریخ تولدتان را به میلادی انتخاب کنید (برای فرار از برخی محدودیت های سنی بازی ها اگر سن شما کم تر از سن قانونی است، سن خود را بیش تر وارد کنید ولی فراموش نکنید که حتما آن را در یک جای امن یادداشت کنید تا اگر بعدا نیاز به بازیابی پسورد بود، دچار مشکل نشوید). با اشاره بر دکمه Next به مرحله بعد می‌روید.


آموزش ساخت اکانت ps5 مرحله 3


مرحله چهارم: برای ساخت اکانت کشور آمریکا، ایالات متحده (United States ) را از منوی گزینه Country Or Region  انتخاب کنید. و زبان پیش فرض را روی انگلیسی بگذارید و در انتها دکمه Next را فشار دهید.


آموزش ساخت اکانت ps5 مرحله 4


مرحله پنجم: در کادر Sign_ in ID ایمیل خود را وارد کنید. در کادر Password  یک رمز ورود قوی(شامل اعداد، کاراکتر های خاص و...) را وارد کنید. و این رمز را در کادر بعدی به نام Confirm Password بار دیگر وارد کنید. درآخر روی دکمه Next  کلیک کنید.


آموزش ساخت اکانت ps5 مرحله 5


مرحله ششم: در کادر های First Name و Last Name نام و نام خانوادگی خود را به انگلیسی وارد کنید.(گزینه ی انتهایی صفحه را غیرفعال کنید تا تبلیغات به ایمیلتان فرستاده نشود) با کلیک بر دکمه Next به مرحله ای می‌روید که لازم است آدرس را وارد کنید، به دلیل این که در مراحل قبل تر کشور را آمریکا انتخاب مردید، لازم است یک آدرس واقعی وارد شود. به عنوان مثال:

City: San Diego

State or province: California

Postal Code: 15223

حال دکمه Next را انتخاب کرده و به مرحله بعد بروید.


آموزش ساخت اکانت ps5 مرحله 7


مرحله هفتم: انتخاب آواتار آواتار دلخواهتان را انتخاب کنید.


آموزش ساخت اکانت ps5 مرحله 8


مرحله هشتم:  ID مورد نظرتان را در کادر Online ID وارد کنید اگر تکراری نباشد تأیید می‌شود، اگر تکراری باشد لیستی از ID های پیشنهادی برای شما نمایش داده می‌شود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید و کلید Next را بفشارید.


آموزش ساخت اکانت ps5 مرحله 9


مرحله نهم: این مرحله علی‌رغم چیزی که به نظر می‌رسد، بسیار مهم‌ است. انواع مختلفی از حالات دسترسی به اطلاعات شما وجود دارد که بسته به تمایلات و میزان افشای اطلاعاتی آن ها می توانید انتخاب کنید، در زیر این حالات معرفی شده اند:

_ Social and Open: این حالت تمامی اطلاعات شما را به صورت عمومی مشخص می سازد.

_Team player: اگر حالت تیمی را برای بازی انتخاب کرده اید، این گزینه مناسب شماست تا اطلاعات شما فقط برای اعضای تیم هایتان نمایان باشد.

_Team Focused: با انتخاب این حالت می توانید با دوستانی که از طریق ID جست و جو می‌کنید در تیم یا خصوصی مشغول بازی شوید.

_Solo and Focused: اطلاعات شما شخصی می‌شود.

_Customize settings: در این حالت مشخص می کنید چه اطلاعاتی از شما به نمایش درآید. پس از انتخاب حالت مورد نظر Apply کنید.


آموزش ساخت اکانت ps5 مرحله 10


مرحله دهم: با کلیک بر روی Confirm and Continue برای بهبود رابط کاربری به پلی استیشن اجازه جمع آوری دیتا دهید و وارد مرحله بعد شوید. در این مرحله گزینه های زیر در تنظیمات این بخش برای شما به نمایش در می‌آید که می‌توانید آن‌ها را فعال یا غیر فعال کنید.

_Personalized purchase Recommendation:با فعال کردن این گزینه تأیید می‌کنید که بازی هایی که بر اساس علایق و داده ها و اطلاعات جمع شده از شما است نمایش داده شود.

_personalized Advertising: فعال بودن این گزینه تبلیغات را براساس علاقه مندی شما نمایش می‌دهد.

در انتها روی دکمه ی Confirm and Continue کلیک کنید. سپس قوانین نمایش داده شده را قبول کنید تا دکمه Confirm فعال شود و آن را بفشارید.


آموزش ساخت اکانت ps5 مرحله 11


مرحله یازدهم: یک ایمیل از طرف کمپانی سونی به ایمیل شما ارسال می‌شود، با وارد شدن به ایمیل خود و با کلیک بر Verify Now آن را تأیید کنید. پس از آن در کنسول دکمه Already Verifed را انتخاب کنید.


آموزش ساخت اکانت ps5 مرحله 12


مرحله دوازدهم: در این مرحله امنیت اکانت خود را افزایش می‌دهید. _گزینه اول مسیری را به شما معرفی کرده است که کسی جز خودتان وارد بازی هایتان نشود. مسیر به صورت زیر است:

Settings> users and Accounts> Login Settings> Set a PS5 Login Passcode و پس از آن رمز لوکال را انتخاب کنید.

_ با رفتن به مسیر زیر برای خرید های خود نیز رمز شخصی معرفی خواهید کرد. Settings> users and Accounts> Account> Payment and Subscriptions> Purchase Settings و در نهایت Ok کنید.


آموزش ساخت اکانت ps5 مرحله 13


مرحله سیزدهم: در این مرحله بر روی دکمه Do this later کلیک کنید.

مرحله چهاردهم: به دلیل تحریم و انتخاب کشوری غیر از ایران در این مرحله نیز لازم است گزینه ی Do this later را انتخاب کنید. در آخر ok کنید. در این مرحله در مورد مدیریت اکانت در مقایل سایر اعضای خانواده به شما توصیه شده است در این مرحله نیز بر روی ok کلیک کنید. اکنون پس از ساخته شدن اکانت پلی استیشن، شما می توانید بازی های مورد علاقه‌تان را نصب کنید.


اگر برای ساخت اکانت پلی استیشن در هرکدام از مراحل با مشکل موجه شدید یا برای انتخاب ریجن و کشور و شهر و کد پستی نیاز به مشاوره و راهنمایی داشتید، در بخش نظرات مطرح کنید تا کارشناسان آدرنو راهنمایی لازم را ارائه دهند. 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:
https://adreno.ir/b/12 file_copy

نظرات

insert_comment
نظری ارسال نشده است.