Adreno Loading

در حال بارگذاری

بازی استراتژی پادشاهان صلیبی 3

بازی استراتژی Crusader Kings 3 چگونه بهترین بازی‌ تاریخ شد؟

account_circleبهنام بختیاری
date_range۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۰:۳۳ | بروزرسانی در ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۰:۳۶
list_altدسته‌بندی: مقالات

در حال حاضر درصد بسیاری از بازی های ویدئویی ساخته شده در ژانر های بتل رویال و علمی تخیلی و مولتی پلیر هستند و در این میان فرصت ارائه برای بازی های دیگر بسیار محدود شده است. خصوصا ژانر محبوبی چون استراتژیک که می تواند یک بازی عالی و بسیار متنوع را برای کاربر ارائه دهد.

 

 

بازی استراتژیک

 


با توجه به پیشرفت هایی که در زمینه بازی سازی صورت گرفته بدون شک آزادی عمل بیشتری در اختیار کمپانی ها خواهد بود تا بتوانند بازی سبک استراتژیک را متنوع تر بسازند تا برای گیمر کسل کننده نباشد و بتواند یک بازی سرگرم کننده را پیش رو داشته باشد. بازی استراتژی Crusader Kings 3 را می توان یک گیم عالی و بدون نقص در این زمینه دانست که می تواند تمام سلایق کاربران را پوشش دهد.


این بازی می تواند علاوه بر اینکه اوقات سرگرم کننده برای کاربر ایجاد نماید چالش های بسیاری را نیز پیش روی او قرار دهد.  برای پشت سر گذاشتن چالش ها نیاز دارید که یکسری از آیتم ها را به دست بیاورید و یکسری از ساختمان های موجود در شهر را ارتقا دهید یا حتی ساختمان های جدید بسازید. بازی های استراتژی معمولا جوری طراحی شده اند که پس از یک مدت می توانند باعث وابستگی شدید کاربر به بازی شوند. در ادامه بررسی های بیشتری را انجام داده ایم تا بدانیم بازی استراتژی Crusader Kings 3 چگونه عنوان بهترین بازی تاریخ را به دست آورده است.

 

 

بازی استراتژی پادشاهان صلیبی 3

 

 

مروری بر تاریخچه بازی استراتژی Crusader Kings 3


برعکس بازی ‌های استراتژی بی ‌درنگ (RTS) یا نوبتی (Turn-based) که اکثرا بر پایه مدیریت منابع هستند، در عناوینی مانند استراتژی های وسیع، بیشتر با اداره کردن سرزمین و شهرهای بزرگ رو به رو هستید. 


به طور مثال در بازی Stronghold شما مسئول توسعه یک قلعه هستید. از این قلعه به عنوان یک پایگاه نظامی برای حمله به دشمنان استفاده می شود. اما در مجموعه بازی ‌های Crusader Kings شما جنگ‌ های تاریخی را باید انجام دهید و در واقع، بازی آن ها را برای شما شبیه سازی می کند.

 

 

تاریخچه بازی پادشاهان صلیبی 3

 


اولین نسخه از این بازی در سال 2004 برای ویندوز و OS X عرضه شد که در آن کاربر در نقش یک شخصیت از خانواده های اشرافی قرار می گرفت که باید برای رشد این خاندان و ایجاد یک سلسله جدید تلاش می کرد. کاربر باید اوضاع سیاسی را به صورت کامل کنترل می نمود. همچنین باید بر روی موارد فرهنگی، نظامی، مذهبی و حتی فضای خانواده در بازی نیز اشراف کامل داشت.


هدف اصلی شما در بازی این است که در این تاریخ ۵۰۰ ساله که از پیروزی ویلیام فاتح بر هارولد سکسونِ انگلیسی در سال ۱۰۶۶ شروع می‌شود و تا سقوط قسطنطنیه در سال در ۱۴۵۳ و آغاز دوره رنسانس ادامه دارد، از خاندان خود حمایت کنید و سعی کنید قدرت آن ها را در منطقه تثبیت نمایید.


اما نکته جالب بازی استراتژی Crusader Kings 3 این است که در طول بازی و جنگ ها شما با رویدادهای تاریخی نیز رو به رو می شوید. مانند فراگیری طاعون و یا حمله مغول ها که همگی در زمان و تاریخ دقیق و صحیح خود همان طور که در واقعیت رخ داده اند در بازی نیز اتفاق می افتند.

 

 

درباره ی پادشاهان صلیبی 3

 

 

با این اوصاف قسمت اول این بازی توانست نظرات مثبتی را به خود جلب نماید. حدود سال 2012 نسخه دوم این بازی روانه دنیای گیم شد و خیلی سریع به محبوب ترین بازی استراتژی تبدیل شد. در این سری شما می توانستید بر قلمروی خود حکمفرمایی نمایید.  هوش مصنوعی موجود در بازی نیز ارتقا پیدا کرده بود و به کاربر آزادی عملی بیشتر را اعطا می کرد.


شما می توانستید برای شروع کاراکتر مورد نظر خود را انتخاب نمایید به طور مثال اگر یک دوک انگلیسی را انتخاب می کردید می توانستید با انتخاب یک همسر موقعیت استراتژیک خود را در میان قدرت‌ های موجود در اطراف خود، افزایش دهید. با این کار خیلی ساده در میان افرادی که عناوین مهم تر و بالاتری داشتند، قرار می گرفتید.


نکته جالب گیم استراتژی Crusader Kings 3 این جاست که هر فرد می تواند یک سناریو مختلف را ارائه نماید تا خود را به قدرت بیشتر برساند. به طور مثال می توان یک توطئه علیه پادشاه را برنامه ریزی نمود تا پادشاه کشته شود و در ادامه یکی از نزدیکان او جایگزین پادشاه شود. در اینجا با توجه به نفوذی که در آن فرد دارید می توانید قدرت های بسیاری به دست بیاورید. در واقع پادشاه به صورت ظاهری فرد دیگری است اما در باطن این شما هستید که همه چیز را تعیین می کنید.

 

 

قسمت های مختلف بازی

 


پس روند بازی با توجه به تصمیمات و تاکتیک هایی که شما دارید پیش می رود و می تواند برای هر فرد به صورتی متفاوت باشد. این موضوع یک امکان شگفت انگیز برای یک بازی استراتژیک است.


اما در این میان یک نکته منفی وجود دارد و آن رابط کاربری گیج کننده این بازی است. خصوصا در قسمت دوم به قدری کاربر آزادی عمل دارد و همچنین آیتم های مختلفی را در اختیار دارد که شاید گیج شود و نداند که بهتر است از کدامیک استفاده نماید. خصوصا این موضوع برای گیمرهای تازه کار می تواند بدتر نیز پیش برود. پس در همین جا بود که سازندگان این بازی تصمیم گرفتند این اوضاع را بهبود ببخشند تا بتوانند کار را به صورتی پیش ببرند که برای همگان امکان بازی میسر باشد. درست در همین جا جرقه ساخت بازی استراتژی Crusader Kings 3 زده شد.

 

 

رابط کاربری بازی

 


بازی استراتژی Crusader Kings 3  چگونه موفق شد؟


قسمت سوم این بازی با طراحی بسیار عالی و بی نقصی ارائه شد و از نظر جلوه های بصری بسیار خیره کننده عمل کرد. همچنین رابط کاربری نیز بهینه شد و دیگر خبری از آن پیچیدگی های نسخه دوم نبود تا کاربران بتوانند برای بازی تصمیم درست بگیرند. در مقابل در نسخه سه، گیمر می تواند به سادگی به هر آیتمی که می خواهد دسترسی داشته باشد به این طریق گیم پلی ساده تر و روان تر شد.


با ارتقای سیستم شخصیت‌ پردازی و دنیاساز ارتباط میان مخاطب و شخصیت‌های غیرقابل بازی (NPC) بسیار طبیعی شده اند. به طوری که شاید گاهی اوقات خود را واقعا در جایگاه یک پادشاه و یا دوک تصور کنید و در جنگ ها شرکت نمایید.


مالیات دادن در این بازی رواج دارد. چه یک مقام بلند پایه مانند دوک و غیره باشید چه نوه پادشاه و چه یک فرد عادی باید مالیات خود را پرداخت نمایید. گیم استراتژی Crusader Kings 3 آزادی عمل کاملی را در اختیار شما قرار می دهد که بتوانید سرنوشت خود را انتخاب نمایید. همین موضع باعث شده که این بازی به هیچ وجه برای کاربر کسل کننده و خسته کننده نشود.

 

 

موفقیت بازی استراتژی پادشاهان صلیبی

 


توجه به جزییات تاریخی


بازی استراتژی Crusader Kings 3 را می توان از لحاظ تاریخی بسیار دقیق دانست. ممکن است اتفاقات در ظاهر به صورت تصادفی تلقی شوند اما در واقع در طول تاریخ این اتفاقات رخ داده است. به طور مثال اگر بازی را در سال ۱۰۶۷ در قاره اروپا آغاز نمایید، خواهید دید که تمام پادشاهان و اعضای دربار آن‌ها بر اساس شخصیت ‌های واقعی در تاریخ، در بازی وجود خواهند داشت.


کاراکترهای موجود در بازی بیشتر مربوط به قرون وسطا هستند و همچنین تمام اتفاقات در بازی برای به چالش کشیدن کاربر خواهد بود. به طور مثال اگر در بازی شما یک دوک از ناحیه آنگلیای شرقی در انگلستان باشید، با توجه به میراث خانوادگی خود ممکن است گزینه‌ ی بعدی اسقف اعظم برای جانشینی پادشاهی از سلسله کُرنوال باشید.


البته که به ارث رسیدن در بازی استراتژی Crusader Kings 3 قوانین خاص خود را دارد که باید توسط حاکم تعیین شود. شما می توانید خودتان قوانین جدید و مخصوص به خود را داشته باشید و حتی بخواهید هنجارشکنی کنید. می توانید مذهب موجود در یک منطقه را نیز تغییر دهید.


اینکه یک پادشاه عادل باشید و یا یک پادشاه ظالم همه چیز بستگی به خود شما دارد. می توانید با قدرتی که در دست دارید به همه جا حمله نمایید. در بازی استراتژی Crusader Kings 3  هیچ چیز غیر ممکن نیست.

 

 

جزئیات تاریخی

 

 

ارتقای سیستم مبارزات بازی استراتژی Crusader Kings 3


اگر نسخه دوم این بازی را انجام داده باشید تجربه های بسیاری خواهید داشت. به طور مثال می دانید که اگر در نبرد ها 20 هزار نیرو از دست بدهید چیز چندان عجیبی نخواهد بود. وجود یکسری مشکلات فنی نیز در کنار این موارد تا حدودی باعث شد کیفیت بازی بسیار افت پیدا نماید.


اما در بازی استراتژی Crusader Kings 3 این مشکلات فنی از میان برداشته شدند و کیفیت مبارزات نیز بسیار بهبود پیدا کردند و باعث شد که دیگر تجربیات بد نسخه دوم برای کاربران تکرار نشود. در نسخه سوم چیدمان ارتش بسیار ساده تر شده و این به این معنی است که دیگر برای چینش، کار بسیار سخت و پیچیده ای را در پیش نخواهد داشت. هر کاربری با هر سطح و کلاسی می تواند خیلی ساده این کار را انجام دهد.

 

 

سیستم مبارزاتی بازی

 


مبارزات و نبردهای تاریخی قرار نیست خیلی زود تمام شوند، ممکن است چیزی حدود ده ها سال به طول بیانجامند و حتی از نسلی به نسل های دیگر نیز منتقل شود که جالب ترین بخش بازی استراتژی Crusader Kings 3 خواهد بود.


در حال حاضر در سیستم مبارزاتی بازی های استراتژی وسیع به تکامل و پیشرفت های خوبی رسیده ایم و همین موضوع می تواند بهانه ای باشد برای اینکه کاربران بیشتری به سمت بازی های استراتژی بیایند. کاربران می توانند با استفاده از تاکتیک های مخصوص به خود بازی را پیش ببرند و نتایج مختلفی را به دست بیاورند که بسیار جالب و شگفت انگیز خواهد بود.

 

 

تاکتیک های مختلف

 

دلیل موفقیت بازی


اصلی‌ ترین دلیل موفقیت بازی استراتژی Crusader Kings 3 سیستم شخصیت ‌پردازی جدید پارادوکس است. ویژگی های کاراکتر انتخابی شما در بازی می تواند باعث شود که شما در بازی پیروز شوید و یا شکست بخورید. در واقع از ویژگی های جالب این بازی این است که هر کاراکتر بر اساس پدر و مادر و نسلی که دارد، دارای یکسری خصوصیات و ویژگی های ژنتیکی و ذاتی می باشد و با توجه به آن ها مسیر زندگی خود را در پیش می گیرد.


 مثلا شخصیت آلفرد کبیر، یک پادشاه ذاتی، یک استراتژیست نظامی بسیار موفق و سیاستمداری قهار است. این فرد می تواند در هر مذاکره ای پیروز باشد. اگر در مورد شخصیت او در تاریخ انگلستان مطالعه کرده باشید می دانید که این شخصیت دارای چه ویژگی ها و مزیت هایی می باشد که در بازی کاربردی خواهند بود.


سیستم شخصیت‌ پردازی بازی استراتژی Crusader Kings 3 کمی پیچیده است. ممکن است کاراکتر انتخابی شما شخصیتی خشن داشته باشد اما در عین حال با ملاحظه و دل رحم نیز باشد. اما یکی از وارثان شما می تواند بسیار حریص باشد و فردی ظالم و ستمگر شود. تمام این موارد می تواند جهت و سمت و سو داستان را تغییر دهد و یکسری سناریو جدید را بر سر راه شما قرار دهد. این سناریوها نیز بر اساس ویژگی های ذکر شده رخ می دهند. به این صورت که اگر شما در بازی بیش از حد مهربان باشید همین موضوع باعث می شود که اطرافیان از رفتار شما سو استفاده کنند و باعث جدا شدن شما از قدرت شوند یا اینکه بسیار ظالم باشید که به همین دلیل یکی از متحدان خود را از دست بدهید.

 

 

دلیل موفقیت بازی

 

در پایان اگر به دنبال یک بازی عالی هستید در انتخاب بازی استراتژی Crusader Kings 3 به هیچ وجه شک نکنید، زیرا شما در مرکز فرمانروایی قرار می گیرید. می توانید یک بازی عالی و کامل را انجام دهید. سیستم شخصیت پردازی در این بازی می تواند شگفتی های بسیاری را برای شما رقم بزند و لحظات بسیار جذابی را پیش روی شما قرار دهد. به همین دلیل است که این بازی بهترین بازی استراتژیک تاریخ در سبک استراتژی وسیع (Grand Strategy) نام گرفته است. نظر شما در مورد بازی استراتژی Crusader Kings 3 چیست؟ 

 

 

مزایای بازی پادشاهان صلیبی 3

 

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:
https://adreno.ir/b/38 file_copy

نظرات

insert_comment
نظری ارسال نشده است.