Adreno Loading

در حال بارگذاری

نحوه اعتمادسازی فایل ها در ویندوز دیفندر و کسپرسکای و نود32

آموزش کامل نحوه اعتمادسازی فایل‎‎‌ها در ویندوز و آنتی‌ویروس ها

account_circleبهنام بختیاری
date_range۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۳:۲۵ | بروزرسانی در ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۴:۵۳
list_altدسته‌بندی: مقالات

آنتی ویروس ها به طور پیش فرض فایل های موجود در کامپیوتر را اسکن می‌کنند و با توجه به تنظیمات موجود، یا آنها را حذف می‌کنند یا در یک مکان امن قرنطینه نگه می‌دارند تا شما برای حذف آن ها تصمیم بگیرید. در هر دو حالت اجرای عادی برخی از عملکردها دچار اختلال خواهد شد. فرض کنید شما از یک ماشین مجازی در ویندوز استفاده می‌کنید یا به هر دلیلی قصد استفاده از بازی ها و نرم افزارهای قفل شکسته دارید و آنتی ویروس معمولا فایل کرک آن ها را به عنوان بدافزار شناسایی کرده و حذف می‌کند.


در این مواقع می‌توانید با اعتمادسازی پوشه ای که نرم افزار مورد نظر شما در آن نصب شده است، به آنتی ویروس اجازه ندهید که به صورت خودکار آن پوشه را اسکن و اقدام به حذف خودکار فایل ها کند. البته به این نکته خیلی توجه کنید که باید اعتمادسازی را فقط برای فایل هایی انجام دهید که از بی خطر بودن آنها مطمئن هستید تا بعدا دچار مشکل نشوید. با آدرنو همراه باشید تا نحوه اعتمادسازی فایل ها و فولدرها را در آنتی ویروس پیش فرض ویندوز و سایر آنتی ویروس ها را بررسی کنیم.


نحوه اعتمادسازی فایل ها در ویندور 10 (Windows Defender)


ویندوز دیفندر آنتی ویروس پیش فرض Windows 10 است و به صورت خودکار در پس زمینه فایل های مختلف را اسکن می‌کند تا بدافزارها را تشخیص دهد. برای اعتماد سازی فایل ها در ویندوز 10 مراحل زیر را قدم به قدم جام دهید.


۱-ابتدا منوی Start را باز کنید و در کادر مربوط به سرچ عبارت Windows Security  را تایپ کنید و بر روی آیکن Windows Security کلیک کنید.


اعتماد سازی فایل ها در ویندوز دیفندر قسمت 1


۲-در منوی باز شده روی گزینه Virus & Threat Protection کلیک کرده و سپس در بخش Virus & Threat Protection Settings روی گزینه  Manage Settings کلیک کنید.


اعتماد سازی فایل ها در ویندوز دیفندر قسمت 2


۳-در پنجره جدید باز شده عبارت Exclusions را پیدا کنید و زیر آن روی عبارت Add or Remove Exclusions کلیک کنید. در این بخش میتوانید انواع فایل و فولدر را در آنتی ویروس ویندوز 10 اعتمادسازی کنید.


اعتماد سازی فایل ها در ویندوز دیفندر قسمت 3


۴-روی گزینه Add an Exclusion کلیک کرده و در این بخش میتوانید با انتخاب File یک فایل مشخص را اعتماد سازی کنید. گزینه Folder برای انتخاب کل محتوای یک پوشه مناسب است. گزینه File Type برای اعتمادسازی یک دسته از فایل های یکسان مانند تمام فایل های .PDF است. گزینه Process نیز برای انتخاب یک عملکرد مشخص مانند Explore مناسب است.


اعتماد سازی فایل ها در ویندوز دیفندر قسمت 4


۵-بعد از اعتمادسازی فایل یا فولدر یا یک عملکرد، لیستی از فایل هایی که به آن ها اعتماد کرده اید نشان داده می‌شود. برای حذف هرکدام از حالت اعتمادسازی کافی است روی آن کلیک کرده و گزینه Remove را بزنید.


اعتماد سازی فایل ها در ویندوز دیفندر قسمت 5


اعتمادسازی فایل ها در آنتی ویروس Eset Nod32 و Eset Internet Security


اگر روی ویندوز خود آنتی ویروس نود32  یا Eset Internet Security نصب کرده اید، باید برای اعتمادسازی فایل ها از داخل تنظیمات این آنتی ویروس به ترتیب زیر عمل کنید:


۱-روی گزینه setup کلیک کنید.


اعتماد سازی فایل ها در نود32 قسمت 1


۲-سمت راست پایین صفحه روی گزینه Advaned Setup کلیک کنید.


اعتماد سازی فایل ها در نود32 قسمت 2


۳-روی گزینه Detection Engine کلیک کنید.


اعتماد سازی فایل ها در نود32 قسمت 3


۴-به پایین صفحه اسکرول کنید و روی گزینه Exclusions کلیک کنید و گزینه Detection Exclusions را انتخاب کنید.


اعتماد سازی فایل ها در نود32 قسمت 4


۵-گزینه Add را بزنید و مسیر فایل دلخواهی که قصد اعتمادسازی دارید را انتخاب کنید.


اعتماد سازی فایل ها در نود32 قسمت 5


اعتمادسازی فایل ها در آنتی ویروس کسپرسکای

برای اعتمادسازی بهینه شده پوشه ها در آنتی ویروس Kaspersky به ترتیب زیر عمل کنید:


۱-گزینه Setting را انتخاب کرده و بعد از کلیک بر روی گزینه Additional گزینه Threats and Exclusions را انتخاب نمایید.


اعتماد سازی فایل ها در کسپرسکای قسمت 1


۲-گزینه Manage Exclusions را انتخاب کرده و بعد مسیر فایلی که میخواهید اعتمادسازی انجام شود را مشخص کنید.


اعتماد سازی فایل ها در کسپرسکای قسمت 2


در این مقاله توضیح داده شد که چگونه آنتی ویروس پیش فرض ویندوز یعنی Windows Defender و دو آنتی ویروس پر طرفدار Eset Nod32 و Kaspersky را از اسکن کردن فایل هایی که ممکن است برای آنها بد افزار شناخته شوند را منع کنیم.


البته دقت کنید که اعتمادسازی را برای پوشه هایی که دائما اطلاعات جدیدی وارد آنها می‌شود، انجام ندهید. به طور مثال پوشه Downloads بسیار حساس است و در صورتی که اعتمادسازی آن انجام شود، ممکن است کامپیوتر و اطلاعات شما مورد حمله بد افزارها قرار بگیرد و دچار مشکلات جبران ناپذیری شوید. حتی برای اعتمادسازی کرک نرم افزارها دقت کنید که حتما از سایت های معتبر دانلود کرده اید و به آنها اطمینان کامل دارید.


همان طور که اطلاع دارید اگر اعتمادسازی به صورت بی مورد انجام شود و توسط بدافزارها مورد حمله قرار بگیرید، نرم افزارها، اطلاعات شخصی و بانکی و حتی سخت افزار شما می‌تواند تهدید شود و مشکلات خطرناکی را برای شما بوجود آورد.


اگر هر سوالی در مورد اعتمادسازی فایل ها در سایر آنتی ویروس ها دارید در قسمت نظرات مطرح کنید تا کارشناسان فنی آدرنو شما را راهنمایی کنند.

منبع این مقاله

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:
https://adreno.ir/b/8 file_copy

نظرات

insert_comment
نظری ارسال نشده است.