Adreno Loading

در حال بارگذاری

بازی لیگ آو لجندز: وایلد ریفت

دانستنی هایی در مورد بازی League of Legends: Wild Rift

account_circleبهنام بختیاری
date_range۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۴:۲۲ | بروزرسانی در ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۴:۲۴
list_altدسته‌بندی: مقالات

چند سالی است که از عرضه بازی «لیگ آو لجندز» (League of Legends) می گذرد. در این چند سال این بازی توانسته طرفداران بسیاری را جذب نماید. بازی به قدری پرطرفدار شد که در هر روز چیزی حدود 8 میلیون نفر به کاربران آن افزوده میشد و توانست در صدر جدول پخش زنده های توییچ قرار بگیرد.


با تمام این موارد سعی شد تا طرفداران بیشتری به سمت این بازی بیایند اما این کار باز هم سخت بود و در واقع بازیکنان نیز انتظار داشتند که یکسری چالش های جدید به بازی افزوده شود تا بازی از حالت همیشگی خارج شود و حال و هوایی تازه پیدا نماید، از این رو تصمیم گرفته شد که بازی موبایلی جدید League of Legends: Wild Rift را ارائه کنند.

 

 

بازی لیگ آو لجندز

 


شرکت Riot Games برای اینکه بتواند بازی لیگ آو لجندز را گسترش دهد به این فکر افتاد که یک نسخه موبایل جدید برای آن ارائه دهد و در نهایت  League of Legends: Wild Riftمنتشر شد که بر روی اندروید و همچنین ios در دسترس می باشد. یکی از سورپرایزهایی که این کمپانی قرار است انجام دهد این است که در نظر دارد لیگ آو لجندز را بر روی کنسول نیز ارائه دهد، اما برای اینکار نیاز به زمان بیشتری دارد و به صورت دقیق هیچ تاریخی اعلام نشده است.


در ادامه قرار است که Wild Rift به یک بازی در ورزش‌ های الکترونیک (ای ‌اسپورت) موبایل تبدیل شود. با این کار می توان در تورنمنت های بسیاری شرکت نمود که در جنوب شرقی آسیا و همچنین قاره‌ ی اروپا برگزار می شود.

 

 

نسخه موبایل بازی لیگ آو لجندز

 


طراحی دوباره


برای اینکه بازی League of Legends: Wild Rift بتواند با گوشی های موبایل سازگار شود دوباره طراحی آن انجام شد و سپس به بازار گیم عرضه شد تا کاربران بتوانند تجربه خوبی را در این بازی داشته باشند. سعی کمپانی بیشتر بر این بود که بازی به نحوی روان باشد که هم افراد حرفه ای و هم افراد تازه کار و تازه وارد بتوانند به سادگی از آن استفاده نمایند.


بخش مهم و اصلی بازی همچنان در دید هستند و به راحتی می توان آن ها را تشخیص داد. هدف اصلی کاربر در بازی این است که دشمنان را نابود نماید. برای این کار گیمر در نقش قهرمان ظاهر می شود. او باید موج های دشمنی که به سمت او می آیند را نابود نماید. قهرمانان این بازی برای شما آشنا خواهند بود زیرا در بازی لیگ آو لجندز حضور داشتند و می توان گفت خاطرات بسیاری را برای کاربران می تواند زنده نماید. League of Legends: Wild Rift دارای بخش ها و مراحل بسیار زیادی بود اما در نهایت برای اینکه با گوشی های بیشتر سازگار شود کوتاه تر شد و برخی مراحل و موارد حذف شدند.

 

 

طراحی دوباره لیگ افسانه ها: وایلد ریفت

 


حالت های مختلف بازی


در بازی League of Legends: Wild Rift مانند نسخه کلاسیک چند حالت دیده می شود. حالت عادی که در آن گروه هایی که از 5 نفر تشکیل شده اند وجود دارند و برای جنگیدن با گروه مقابل آماده می شوند. در این نبرد باید هم گروه و هم پایگاه آن ها را نابود و تصرف نمود تا پیروز میدان شد.


دومین حالت هم رتبه بندی است که در آن به صورت تک نفره می توانید بازی کنید و طرف مقابل شما نیز یک نفر است. دو بازیکن رو به روی هم قرار می گیرند و شروع به مبارزه می کنند. البته در این بخش یک قسمت آموزشی نیز وجود دارد.


در نهایت یک حالت جدید نیز اضافه شده است که All Random, All Mid (یا به‌ صورت مخفف ARAM) نام دارد. در اینجا شما چندان به استراتژی نیاز ندارید و بیشتر برای به روز رسانی های بعدی این مرحله تکمیل خواهد شد.

 

 

حالت های مختلف بازی

 


تفاوت ها و شباهت های دو نسخه


با اینکه چنین موارد مشابهی در هر دو بازی لیگ آو لجندز و League of Legends: Wild Rift وجود دارد اما تفاوت هایی نیز در میان است. در نسخه ‌ی کلاسیک روی کامپیوتر، قدرت نهایی Ashe یک تیر بلوری سحرکننده‌ است. این تیر قابلیت این کار را دارد که دشمن را گیج کند و به او آسیب وارد نماید. مسیر پرتاب نیز به صورت مستقیم است که هدف گیری را بازیکن باید انجام دهد.


اما در نسخه موبایلی می توانید تیر را پس از شلیک کردن هم هدایت و تغییر مسیر دهید در این صورت می توانید از برخورد تیر با هدف مطمئن شوید.


نقشه بازی بر روی League of Legends: Wild Rift کوچکتر است و این موضوع می تواند کار را برای مسیر یابی  و حرکت برای شما ساده تر نماید. در این حالت گیمر می تواند خیلی آسان آیتم خود را از روی صفحه مشخص و انتخاب نماید. در واقع این حالت یکی از تغییراتی ست که برای بهتر شدن بازی صورت گرفته است. از این رو تمام دستورات مربوط به گیم پلی که در نسخه کلاسیک از ماوس و کیبورد برای آن استفاده میشد، در حال حاضر با صفحه نمایش گوشی اجرا می شوند و بدون شک باید طراحی مجدد برای آن انجام می شد.

 

 

تفاوت ها و شباهت های دو نسخه لیگ آو لجندز

 


در واقع کمپانی در نظر داشته که با حفظ ریشه بازی و همچنین موقعیت های قبلی خود همه چیز را دوباره بازسازی نماید تا شرایط برای اجرای بازی بر روی گوشی های موبایل فراهم باشد و همه چیز به صورت ساده و روان باشد و هیچ باگ و اختلالی در بازی وجود نداشته باشد.


مهارت‌ های غیرفعال و مجهول (Passive skills) بر روی کامپیوتر نیاز به کار با دکمه خاصی نداشت. اما در نسخه موبایل شرایط کمی متفاوت تر شد زیرا اگر در این نسخه هم بدون تغییر منتقل میشد کاربر را دچار دردسر می کرد. از این رو کمپانی یک المان را به این مهارت اضافه نمود تا با نسخه موبایل سازگاری بیشتری داشته باشد.


یکی از موضوعاتی که کمپانی بر آن تاکید داشت این بود که بازی League of Legends: Wild Rift به صورتی نباشد که نیاز به آموزش و یادگیری مجدد داشته باشد، به صورتی که کاربر حس کند یک بازی کاملا جدید را از آغاز کرده است. قوانین به همان شکل سابق است و تمام آپشن های قهرمانان و نحوه کار با آن ها نیز به همان روال سابق است تا کاربر نیازی نداشته باشد تمام مراحل آموزش و قوانین و آشنایی با قهرمانان را دوباره طی نماید. کمپانی نمی خواست که کاربر حس کند دو بازی جدا از هم را تجربه کرده است.

 

 

دلیل شباهت های دو نسخه

 


سازندگان لیگ آو لجندز: وایلد ریفت در نظر دارند که در آینده قهرمانان جدید و بیشتری را به این بازی اضافه کنند تا بتوانند در بازی تنوع ایجاد نمایند. از این رو دو قهرمان به نام Galio و Rammus در ماه آپریل به بازی اضافه شدند. همچنین قهرمان دیگری به نام Renekton در ماه می به بازی اضافه شد.


در نسخه کلاسیک، بازی دارای بتل ‌پس (Battle Pass) است که می توان محتوای مورد نیاز را نیز از درون بازی خریداری نمود. قیمت هر بتل پس حدود 6 دلار است که می توان با پرداخت پول از درون بازی این خرید را انجام داد.

 

 

شخصیت های جدید بازی

 


قابلیت جدید بازی League of Legends: Wild Rift


بازی لیگ آو لجندز: وایلد ریفت با یک قابلیت جدید معرفی شده است. نام این آپشن از اسباب بازی ها و آیتم های تزئینی کوچک گرفته شده است. این آپشن به شما اجازه می دهد که به جای صدا زدن حریفان و دشمنان خود در بازی یکی از این آیتم های کوچک را به سمت آن ها پرتاب کنید.


این موضوع با توجه به آزمایشات و تست های مختلف در بازی به کار برده شده است و می توان گفت یک آیتم دوست داشتنی در بازی است و هیچ هدف دیگری در آن وجود ندارد. شما می توانید یک تکه اسباب بازی فانتزی را به سمت دشمن خود پرتاب کنید و او را متوجه خودتان نمایید.


برای خرید این آیتم ها می توانید از طریق فروشگاه بازی آن را خریداری نمایید، البته گاهی اوقات به عنوان جایزه هایی که در این بازی به شما تعلق می گیرد نیز این آیتم ها وجود دارند.

 

 

قابلیت جدید بازی لیگ افسانه ها

 


League of Legends: Wild Rift بر روی گوشی هایی که دارای اندروید و ios هستند اجرا می شود. بر روی گوشی های اندروید نیاز به پردازنده‌ ی حداقل ۱٫۵ گیگاهرتزی دارد. این موضوع را مد نظر داشته باشید که این بازی همچنان هم در فاز آزمایشی به سر می برد با اینکه ارائه شده و کاربران بسیاری مشغول بازی با آن هستند اما باز هم در فاز آزمایشی است و هر روز ممکن است یک مورد جدید به آن اضافه و یا موارد موجود بهبود پیدا نمایند. در واقع تا نسخه نهایی همچنان مسیر بسیاری باقی مانده است. در این حالت می توان بازی را به گونه ای که کاربران نیاز دارند به پایان رساند.


بازی League of Legends: Wild Rift هنوز در کشورهای بزرگ و پرجمعیتی مانند چین یا هند که در واقع مارکت های بسیار بزرگ گیم هستند ارائه نشده است. این بازی تنها در آمریکا و اروپا چند کشور آسیای شرقی ارائه شد و قرار بود تا اواخر سال   2020 به صوت کامل عرضه شود که با توجه به گسترش ویروس کرونا برنامه ارائه این بازی نیز بهم خورد و عرضه کامل آن به تعویق افتاد.

 

 

 کشورهای دارنده ی این بازی

 


یکی از مشکلاتی که شرکت با آن رو به رو است این است که اگر قرار بر عرضه جهانی باشد سرورهای زیادی نیاز است که با سرعت بیشتری راه اندازی شوند و تعداد بیشتری نیز داشته باشند، در غیر این صورت کاربر نمی تواند با کیفیت بالا به بازی دسترسی داشته باشد و این موضوع کار را دشوارتر می کند.


بازی League of Legends: Wild Rift تنها تلاش شرکت Riot برای جهانی شدن نبود بلکه در سال گذشته یک بازی کارتی با نام Legends of Runeterra در لیگ آو لجندز ارائه نمود. همچنین این شرکت در نظر دارد که یک بازی مولتی پلیر و آنلاین را در آینده با موضوع نقش آفرینی ارائه دهد تا بتواند کاربران بیشتری را به سمت خود جذب نماید. در حال حاضر شرکت های بسیاری بازی های خود را به سمت مولتی پلیر شدن سوق می دهند.

 

 

مشکلات پیش روی شرکت برای بازی

 

 

در نهایت باید به بازی League of Legends: Wild Rift فرصت داد تا ببینیم بازی به چه شکل قرار است پیش برود و می خواهد چگونه طرفداران خود را غافلگیر نماید. واقعا می تواند مطابق با نیازها و خواسته های کاربران پیش برود و یا اینکه تنها یک بازی سوار بر موج هیجانات بازی های موبایلی و آنلاین است که چندان حرفی برای گفتن ندارد؟

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:
https://adreno.ir/b/50 file_copy

نظرات

insert_comment
نظری ارسال نشده است.