Adreno Loading

در حال بارگذاری

سبک و بازی های سندباکس

آشنایی با سبک و بازی های سندباکس که در لیست بهترین ها جای دارند

account_circleبهنام بختیاری
date_range۱۴۰۰/۰۴/۱۰ - ۲۳:۱۲ | بروزرسانی در ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ - ۲۳:۱۵
list_altدسته‌بندی: مقالات

بازی های سندباکس یک سبک خاص و جالب از بازی های ویدئویی می باشند که شاید تا به حال آشنایی چندانی با آن نداشته اید. اما در ادامه این متن برای شما به صورت کامل توضیح خواهیم داد که سندباکس چیست و همچنین بازی های سندباکس چه تفاوت هایی با بازی های جهان باز دارند.


در بازی های سندباکس شما می توانید در محیط بازی به جستجو بپردازید و به هر قسمت که می خواهید بروید. در واقع بازی برای شما مسیر خاصی را مشخص نکرده که تنها در آن قسمت فعالیت داشته باشید بلکه می توانید به هر گوشه ای از بازی سرک بکشید.

 

 

ویژگی های بازی سندباکس

 


اما بازی های سندباکس چگونه هستند و چرا این نام بر روی آن گذاشته شده است؟ سندباکس و یا بازی شنی در واقع یک مثال عالی و نامگذاری بسیار هوشمندانه برای این سبک از بازی ها است. زیرا بازی شنی مانند بازی هایی است که کودکان با شن ها انجام می دهند و هر چه تمایل داشته باشند را با آن می سازند. بازی های سندباکس نیز به همین صورت هستند یعنی شما می توانید وارد محیط بازی شوید و بازی را مطابق با ایده هایی که در ذهن دارید بسازید و مانند کودکان شن بازی را تجریه نمایید.


پس تا به این جای کار متوجه شدیم که بازی های سندباکس آزادی عمل بسیاری را به کاربران خود می دهند و اجازه می دهند که هر نوع ویژگی و آپشنی که تمایل دارید را به بازی اضافه نمایید. داستان این سبک از بازی ها غیر خطی است و از ابتدای بازی تمام آپشن ها در اختیار کاربر قرار می گیرد.


قانون خاصی در بازی های سندباکس وجود ندارد که خود را محدود به این قوانین نمایید. همانطور که گفته شد کاملا آزاد هستید تا هر کاری که تمایل دارید را امتحان کنید. می توان گفت که دلیل موفقیت این بازی همین آزادی عمل است. در ادامه نیز چندین مورد از بازی های برتر این سبک را بررسی نموده ایم که با بررسی این بازی ها، سبک سندباکس برای شما کاملا معرفی شود.

 

 

دلیل نامگذاری بازی های سندباکس

 


تفاوت بین بازی های سند باکس و جهان باز


در قسمت بالا به صورت کامل بازی های سند باکس را توضیح دادیم اما شاید یک دوگانگی در اینجا برای شما ایجاد شود، زیرا شباهت هایی میان سندباکس و بازی های جهان باز وجود دارد و به گفته برخی کاربران این بازی ها می توانند زیرشاخه یکدیگر باشند.


اما در واقع این دو سبک دارای تفاوت هایی هستند و نمی توان گفت زیر شاخه های یکدیگر هستند. در بازی های سندباکس شما یک محیط وسیع را پیش روی خود خواهید داشت و تمام آپشن ها از ابتدای بازی در اختیار شما قرار دارد تا بتوانید به هر صورت که تمایل دارید بازی را پیش ببرید.


 اما در بازی ‌های جهان باز شما باید تلاش کنید که با انجام یکسری ماموریت ها، آپشن ها و لوازمی که نیاز دارید را آنلاک نمایید تا بتوانید بازی را ادامه دهید.

 

 

تفاوت بین بازی های سندباکس و جهان باز

 


بهترین بازی های سندباکس برای کامپیوتر و کنسول های بازی


در ادامه بهترین بازی های سندباکس برای کامپیوتر و کنسول‌ ها را آماده نموده ایم. بیشتر این بازی ها هم در سبک سندباکس هستند و هم جهان باز که می توان با بررسی دقیق تر تفاوت های آن ها را متوجه شد.


بازی Minecraft


بازی ماینکرفت را می توان در صدر لیست عناوین برتر بازی های سندباکس دانست. این بازی که به صورت پیکسلی است توانسته با ارائه آزادی عمل کامل به کاربران خود این جایگاه و عنوان را به دست بیاورد.


در این بازی همه چیز در اختیار شما قرار دارد و در واقع یک داستانی مشابه با انیمیشن لگوها دارد که می توانید با ابزارهایی که در اطرافتان است لوازم جدید بسازید تا برای زنده ماندن خود از آن استفاده نمایید. زیرا بازی در کنار ساخت و ساز دارای سبک بقا نیز می باشد که باید سعی کنید زنده بمانید.

 

 

بهترین بازی های سندباکس، ماینکرفت

 


بازی Grand Theft Auto


همان طور که می دانید بازی GTA در لیست بازی های جهان باز قرار دارد پس چندان عجیب هم نیست که این بازی را در لیست بازی های سندباکس هم ببینیم. شما زمانی که وارد این بازی می شوید می توانید به سراغ جست و جو در بخش های مختلف بروید تا با یافتن لوازم مختلف و یا حتی سرنخ ها بتوانید بازی را ادامه دهید.


در بازی شما بیشتر در حال رانندگی و تعقیب و گریز هستید و باید سعی کنید تا جای ممکن از پلیس ها فرار کنید پس بازی سند باکس در اینجا می تواند یک کمک بزرگ به شما نماید زیرا امکان ورود به هر قسمت را در اختیار کاربران قرار داده تا بتوانند در این مکان ها مخفی شوند.


مزیت دیگر این سبک، این است که شما می توانید با هر ابزاری که در دسترس دارید یک وسیله جدید بسازید تا در بازی به شما کمک نماید.

 

 

بازی اتومبیل دزدی بزرگ

 


بازی The Elder Scrolls V: Skyrim


زمانی که آخرین نسخه از این مجموعه ارائه شد توانست توجهات بسیاری را به سمت خود جلب نماید. تنها کافی بود یک گشت و گذار کوچک در بازی داشته باشید تا دلیل این موفقیت را به چشم خود ببینید. نقشه بازی بسیار وسیع است و این می تواند یک مژده برای کاربران بازی های سندباکس باشد که تمایل دارند در تمام نقاط نقشه به گردش بپردازند.


داستان بازی به طور کلی در مورد یک وایکینگ به نام دواکین است که اژدهای یک قبیله دیگر را نابود می کند، اما درست در همین زمان روح اژدها وارد بدن او می شود که سرآغاز داستان بازی خواهد بود. داستان گیم بسیار جذاب است زیرا پر از چالش خواهد بود و به صورت ساده و روان بیان نشده است. این گیم می تواند هیجان بسیاری را برای کاربر به همراه داشته باشد.


گیم پلی بازی با توجه به تنوع سلاح ها و همچنین کاراکترهایی که در بازی وجود دارد نیز عالی است و می تواند ساعت های متوالی کاربران را غرق در این بازی نماید.

 

 

الدر اسکورولز

 


بازی Just Cause


در این جا شما می توانید به هر سبک و روشی که تمایل دارید بازی را پیش ببرید. می توانید خیلی راحت و بدون هیچ نقشه ای به بیس دشمن حمله کنید و حتی ساختمان اصلی مقر دشمن را نیز نابود نمایید.


در گیم ماموریت های اصلی و فرعی بسیاری برای شما مشخص می شود که باید آن ها را انجام دهید. به طور کل در بازی های سندباکس و جهان باز ماموریت ها عنصر مهمی هستند زیرا آپشن های بسیاری از این طریق به دست خواهید آورد و حتی می توانید به یک  راه حل و سرنخ نیز دست پیدا نمایید.


در این مجموعه Just Cause هیچ گاه داستان خوبی را برای بازی شاهد نبودیم، داستان بازی چندان منسجم نیست و کاربر نمی تواند دقیقا متوجه شود که چه اتفاقاتی قرار است رخ دهد. شخصیت پردازی ها نیز چندان خوب صورت نگرفته و به همین دلیل شاهد افرادی هستیم که تک بعدی می باشند.

 

 

جاست کاز

 


بازی No Man’s Sky


زمانی که این بازی منتشر شد بسیاری از کاربران درون مپ بازی به دنبال این بودند که تمام قسمت های آن را کشف کنند و همین موضوع نشان دهنده وسعت یک بازی سندباکس است. این جهان بسیار بزرگ تقریبا 70 برابر کره زمین بود که شاید بتوان گفت حدود 1 سال زمان نیاز خواهید داشت تا تمام قسمت های آن را جست و جو نمایید.


با وجود چنین جهان بزرگی حس کنجکاوی کاربران به شدت زیاد می شود زیرا تمایل دارند بدانند در هر قسمت از این نقشه چه چیزهایی وجود دارد. بازی دارای سبک بقا نیز می باشد که شما باید برای زنده ماندن در این جهان پهناور تمام تلاش خود را به کار ببرید هر چند که کار بسیار سختی است.


باید منابع را به حد کافی جمع آوری نمایید تا همیشه همراه خود داشته باشید زیرا بدون منابع نمی توانید زنده بمانید. به دست آوردن منابع نیز مستلزم گشت و گذار بسیار زیاد بر روی نقشه می باشد. در غیر این صورت باید از فروشندگان منابع مورد نیاز را خریداری نمایید که برای این کار به پول نیاز خواهید داشت.

 

 

بازی سندباکس آسمان هیچ کس

 


بازی EVE Online


در این بازی شما در یک جهانی قرار دارید که دارای چندین کهکشان است در واقع در همین ابتدای کار می توان متوجه شد که با چه جهانی عظیمی رو به رو هستید. نبردهایی که در این بازی وجود دارد بسیار طولانی هستند زیرا چیزی حدود 12 هزار کاربر به صورت همزمان در حال انجام این نبرد می باشند.


این جنگ های عظیم بر سر به دست آوردن منابع و همچنین گسترش قلمرو ها انجام می شود. ابتدا یکسری ماموریت به صورت آموزشی برای شما تعیین می شود که باید آن ها را انجام دهید و جنگ ها را نیز آموزش می بینید تا در آینده بتوانید وارد نبردهای واقعی و طولانی شوید. در واقع درون جهانی که بازی می کنید، گیر افتاده اید و در حال حاضر هیچگونه راه خروجی وجود ندارد. تنها باید برای گسترش قلمرو و پیدا کردن راه نجات بجنگید تا بتوانید این شرایط را به پایان برسانید.

 

 

یک بازی با چند کهکشان

 


بازی Don’t Starve


در این بازی نمی توانید چیزی را پیش بینی کنید و هر لحظه ممکن است یک اتفاق جدید رخ دهد. هر بار شما در بازی کشته شوید، بازی دوباره از اول شروع می شود و خواهید دید که یک مپ جدید رو به روی شما است و باید دوباره همه چیز را از ابتدا آغاز نمایید.


این بازی نیز دارای سبک بقا است. داستان بازی از این قرار است که همه چیز بر روی کره زمین نابود شده و تعداد کمی از افراد زنده مانده اند. این افراد باید به دنبال جمع آوری منابع مورد نیاز خود باشند. پیدا کردن منابع به قدری مهم است که شما باید سعی کنید تنها غذا پیدا کنید و خود را از گرسنگی نجات دهید تا زنده بمانید در غیر این صورت از گرسنگی خواهید مرد.


گیم پلی بازی بسیار جذاب است زیرا باید از ذهن خود استفاده نمایید و روش هایی جالب را به کار بگیرید تا علاوه بر خودتان بتوانید هدایت یک سری دیگر از افراد را نیز بر عهده داشته باشید.

 

 

بازی از گرسنگی نمیر

 


بازی Red Dead Redemption


بدون شک Red Dead Redemption را می توان یکی از بازی های سندباکس دانست که دارای سبک ماجراجویی نیز می باشد و در غرب وحشی جریان دارد. جهان این بازی دارای جزئیات فراوانی است و یک گیم پلی عالی را به شما هدیه می دهد.


همچنین به صورت تیراندازی سوم شخص است. داستان بازی در دهه 20 میلادی در جریان است که همه چیز در حال پیشرفته شدن است و کم کم پای تلگراف و راه آهن به زندگی مردم باز می شود. اما در این میان یکسری از خلافکاران در غرب وحشی وجود دارند که هرج و مرج هایی را ایجاد می کنند.


از این رو اداره فدرال تصمیم دارد که این افراد را دستگیر نماید تا نظم و آرامش را به این مناطق بازگرداند. برای این کار یک کارآگاه به این منطقه فرستاده می شود که در همین جا داستان گیم آغاز شده و درگیری ها نیز به اوج خود می رسند.

 

 

رد دد ریدمیشن، یک بازی سندباکس

 


بازی Lego Worlds


بازی لگو شباهت بسیاری به یکی دیگر از گیم های سندباکس یعنی ماینکرفت دارد. دقیقا مانند همان بازی همه چیز به شکل لگو و پیکسلی است. شما در بازی آزادی عمل بسیاری دارید تا هر وسیله ای که نیاز دارید را برای خودتان بسازید. از ویژگی های جالب این بازی این است که حالت مولتی پلیر دارد.


می توانید در تمام نقاط نقشه بازی به جست و جو بپردازید و راز و رمزهای بسیاری را کشف کنید. علاوه بر ساخت لوازم گوناگون می توانید از امکاناتی که در بازی وجود دارد استفاده نمایید به طور مثال اگر می خواهید به سفری بروید و یا بر روی نقشه از نقطه ای به نقطه دیگر بروید می توانید از حیوانات کمک بگیرید تا شما را سریع تر به نقطه دلخواه منتقل نمایند.

 

 

دنیای لگو

 


بازی ARMA 3


بازی ARMA 3 یکی بازی سندباکس دیگر است که بیشتر حال و هوایی نظامی دارد. در بازی شما باید به عملیات های مختلفی بروید که مانند ماموریت های روتین در بازی های سندباکس می باشد. عملیات ها ممکن است انواع مختلفی داشته باشند. می توانید به تمام تجهیزاتی که در بازی وجود دارد، دسترسی داشته باشید و این یکی از مزایای بازی های سندباکس و جهان باز است که آزادی عمل بسیاری خواهید داشت.


بازی دارای ژانر اکشن نیز می باشد که مربوط به جنگ های ویتنام است. این بازی بر اساس داستان های واقعی ساخته شده و سعی شده تمام موارد دقیقا مطابق با گفته های سربازان آن زمان ساخته شود، از تجهیزات نظامی گرفته تا محیط و غیره.

 

 

بازی آرما 3

 


بازی های سندباکس برای موبایل


بازی Terraria


Terraria به صورت دو بعدی طراحی شده است. مانند تمام بازی های سندباکس دارای یک محیط بسیار وسیع می باشد. بازی دارای سبک بقا و اکشن نیز است که می تواند هیجان آن را بیشتر نماید. این بازی شباهت بسیاری به لگو و ماینکرفت دارد.


شما به عنوان کاراکتر اصلی نقش یک پسر جوان و شجاع را بازی می کنید. این پسر جوان تصمیم دارد که هرج مرج محیط اطراف را از بین ببرد و دوباره نظم را به محیط زندگی ساکنان این منطقه باز گرداند. برای این کار باید دشمنان را نابود نماید. برای هر حمله نیز باید یک سری لوازم و تجهیزات داشته باشد و از همه مهمتر یک مقر و یا پایگاه که باید در ابتدا آن را بسازید، اما با توجه به جهان باز بودن بازی برای این موضوع هیچ مشکلی نخواهید داشت. خیلی زود مقر فرماندهی را می سازید و شروع به نابود کردن دشمنان می کنید.

 

 

بازی تراریا برای موبایل

 


بازی Rollercoaster Tycoon


در اینجا یکی از سبک های جالب بازی های سندباکس را بررسی خواهیم نمود. سبک Rollercoaster Tycoon  شباهت بسیاری به بازی سیمس دارد که شما در بازی مشغول به ساخت و ساز شهر و خانه هستید، اما در این میان ساخت شهربازی از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا باید آن را به گونه ای بسازید که بسیار مشهور شود.


بازی هایی نظیر ترن هوایی و چرخ فلک باید بسیار عظیم و هیجان انگیز باشد. می توانید آیتم هایی را که در پارک وجود دارد را برای خودتان سفارشی سازی نمایید و در نهایت نتیجه کار خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

 

 

بازی شبیه سازی پارک

 


بازی Roblox


Roblox یکی از بازی های سندباکس است که برای موبایل طراحی شده و دارای ویژگی های جالبی می باشد. یکی از این آپشن ها امکان مولتی پلیر بودن بازی است. همچنین کاربران در این بازی می توانند کاراکترهای خود را شخصی سازی نمایند و لباس ها و زره های مختلف را برای خود انتخاب نمایند. امکان چت صوتی و نوشتاری در تمام بازی در اختیار کاربران است تا بتوانند حملات را به خوبی هدایت نمایند.

 

 

بازی روبلاکس

 


در نهایت با بازی های سندباکس آشنا شدیم و به صورت دقیق تمام موارد و ویژگی های آن ها را بررسی نمودیم. حتی متوجه شدیم که بازی های سندباکس چه تفاوتی با بازی های جهان باز دارند. در ادامه چندین نمونه از انواع این بازی ها را برای کامپیوتر و موبایل بررسی کردیم تا با تمام بازی های این سبک بر روی پلتفرم های مختلف آشنایی کامل داشته باشیم. بدون شک بازی های سندباکس برای کاربران بسیار دوست داشتنی خواهند بود و یک تجربه عالی از بازی های ویدئویی را برای آنان به جای خواهد گذاشت. اگر تمایل دارید که خودتان نیز این سبک را تجربه نمایید بهتر است به سراغ بازی هایی که معرفی کردیم، بروید.

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:
https://adreno.ir/b/58 file_copy

نظرات

insert_comment
نظری ارسال نشده است.