Adreno Loading

در حال بارگذاری

برسی بازی Rust

بررسی کامل گیم پلی و ترفندهای بازی اکشن Rust

account_circleرضا محمدی
date_range۱۴۰۰/۰۵/۲۲ - ۲۰:۳۸ | بروزرسانی در ۱۴۰۰/۰۵/۲۵ - ۱۸:۵۸
list_altدسته‌بندی: نقد و بررسی

بازی اکشن Rust اولین بار در سال 2013 منتشر شد و پس از آن در سال 2018 برای پلتفرم سیستم خانگی و یا همان کامپیوتر نیز در دسترس قرار گرفت. این بازی دارای سبک اول شخص اکشن می باشد که سبک بقا نیز در آن دیده می شود. زیرا در تمام مراحل بازی باید سعی کنید زنده بمانید و با کمترین تجهیزات برای خودتان لوازم ضروری بسازید.

 

 

عکسی در مقاله بازی اکشن rust

 

بازی به صورت آنلاین انجام می شود و همین موضوع باعث شده که محبوبیت بیشتری نیز پیدا کند. در بیشتر بازی های آنلاین کاربران سعی دارند که با یکدیگر رقابت داشته باشند تا جایگاه بهتری را در جدول به دست بیاورند و رنکینگ خوبی داشته باشند.  اما در بازی اکشن Rust بیشترین تمرکز بر روی این است که شما با فضای آخرالزمانی و بی رحم جهان رو به رو شوید و بتوانید با کمترین امکانات زندگی کنید و زنده بمانید.

 

در ابتدا که بازی آغاز می شود شاید حس کنید که تنها باید برای به دست آوردن لوازم ضروری زندگی تلاش کنید. اما کم کم متوجه می شوید که در این جزیره تنها نیستید و موجودات وحشی نیز در کمین شما هستند که باید برای دفاع از خود نیز یکسری سلاح بسازید. اما این پایان ماجرا نیست بلکه مانند هر بازی دیگری که در سبک بقا است بازیکنان دیگری نیز در اطراف شما هستند تا شما را نابود کنند و خود را پیروز میدان بنامند. تا به این جا با فضای کلی بازی آشنا شدیم در ادامه توضیحات و بررسی های بیشتری را به صورت تخصصی بر روی هر قسمت از بازی خواهیم داشت. همچنین یک تریلر برای معرفی بازی اکشن Rust قرار داده ایم تا با فضا و لوکیشن های بازی آشنا شوید.

 

 

بررسی سبک Survival  یا همان بقا

 

بررسی سبک Survival  یا همان بقا

 

سبک بقا یا Survival که معمولا با سبک اکشن همراه است یک ژانر پرطرفدار در سال های اخیر می باشد که پا در صنعت و دنیای گیم گذاشته است. این سبک از بازی ها معمولا پس از وقوع یک آخرالزمان رخ می دهند که اکثر انسان های روی کره زمین از بین رفته اند و یا اینکه دچار یک تغییر شدند و به زامبی تبدیل شده اند.

 

محیط بازی خشن است و در واقع هر چیزی ممکن است در کمین باشد تا شما را نابود نماید. از حیوانات وحشی گرفته تا سایر بازیکنان که قصد دارند شما را نابود نمایند. اما در این سبک از بازی ها شما ابتدا باید نیازهای اولیه خود را رفع کنید و یک مکانی برای ذخیره آب و غذا داشته باشید. پس از آن باید یک پناهگاه برای خودتان بسازید تا بتواید از آسیب دشمنان در امان بمانید. در نهایت باید سعی کنید به هر طریقی که شده زنده بمانید تا به پایان بازی برسید.

 

در بازی های سبک بقا زمانی که وارد محیط گیم می شوید هیچ چیزی در اختیار ندارید. رفته رفته با گشت  گذار در محیط اطراف می توانید یکسری تجهیزات پیدا کنید و خودتان نیز شروع به ساختن نمایید تا بتوانید لوازم مورد نیاز برای زندگی را داشته باشید. حتی می توانید برای خودتان سلاح بسازید تا در نبردها از آن استفاده نمایید.

 

البته بیشتر بازی های سبک بقا پایان چندان مشخصی ندارند در واقع چیزی که مهم است اتفاقاتی ست که در طول بازی رخ می دهد و هیجان و ترس را برای کاربر ایجاد می کند.

 

 

داستان بازی جذاب rust

 

داستان بازی Rust

 

در بازی اکشن و جذاب Rust خط داستانی مشخصی دیده نمی شود. مانند هر بازی سبک بقای دیگر شما زمانی که وارد گیم می شوید می  دانید داستان از چه قرار است و باید چه کارهایی انجام دهید. در بازی های نقش آفرینی معمولا یک داستان وجود دارد که قبل از شروع بازی عنوان می شود و شما باید کاراکترهای مختلفی را بشناسید و دیالوگ های بسیاری نیز رد و بدل می شود. اما در بازی بی‌نظیر اکشن Rust شما زمانی که وارد گیم می شوید تنها کاراکترهایی که می بینید، کاربران دیگر هستند که دشمنان شما می باشند  و سعی در نابود کردن شما دارند.

 

اما اگر بخواهید به طور کلی داستان این آخرالزمان را بدانید باید گفت که یک جنگ هسته ای بر روی زمین رخ داده که همه چیز را نابود کرده و حتی پس از گذشت سال ها از این ماجرا هنوز تبعات آن به جا مانده است. البته طبیعت خود را بازسازی کرده و زندگی در حیات وحش ادامه دارد اما انسان های کمی بر روی زمین باقی مانده اند. مشکل اصلی درست همین جا شروع می شود و آن کمبود منابع غذایی و قحطی است که گریبان گیر بشر شده است.

 

در واقع می توان گفت دلیل اصلی درگیری میان انسان ها و یا بازیکنان دیگر، همین منابع غذایی محدود است زیرا هر فردی به این منابع دست پیدا کند مساوی با از بین رفتن یکی از بازیکنان به دلیل گرسنگی و تشنگی خواهد بود.

 

 

گیم پلی بازی اکشن Rust

 

گیم پلی بازی اکشن Rust

 

در بازی اکشن Rust مانند هر بازی دیگری که در سبک بقا است شما در ابتدا خود را در یک محیط وسیع و بزرگی می بینید بدون اینکه هیچ وسیله ای داشته باشید. اما خیلی زود متوجه می شوید که باید سعی کنید زندگی خود را بسازید تا زنده بمانید در غیر این صورت به سرعت نابود می شوید. ابتدایی ترین موضوعی که می تواند زندگی شما را تهدید کند نبود آب و غذاست که باید به دنبال آن باشید و حتی مقداری از آن را ذخیره نمایید.

 

پس از آن وجود حیوانات وحشی مانند خرس و گرگ است که برای از بین بردن آن ها نیاز به سلاح دارید. می توانید با قطع کردن درختان برای خودتان سلاح هایی مانند تبر و تیروکمان بسازید. البته با توجه به اینکه می توانید در محیط بازی به جست و جو بپردازید ممکن است سلاح و گلوله نیز بتوانید از پایگاه های نظامی که در حال حاضر متروکه شده اند به دست بیاورید. این سلاح ها می تواند برای نبرد با سایر بازیکنان نیز عالی باشد.

 

توضیحاتی در مورد گیم پلی بازی راست

 

در ابتدای بازی تنها لوازمی که دارید یک تکه سنگ و یک مشعل است. شما می توانید با استفاده از این سنگ درختان را قطع کنید و قطعات چوب را برش دهید تا در نهایت یک تبر بسازید. زمانی که تبر داشته باشید می توانید درختان بیشتری را قطع کنید و برای خودتان خانه و یا همان پناهگاه را بسازید. با سلاح هایی که دارید می توانید به شکار حیوانات بروید تا جیره غذایی خود را تامین نمایید. یک کوله پشتی نیز در تمام مراحل بازی اکشن Rust همراه شما خواهد بود تا آیتم های غذایی را در آن ذخیره نمایید.

 

وجود آب و غذا برای زنده ماندن شما در بازی یک موضوع حیاتی است. پس باید به صورت مداوم وضعیت این دو آیتم را چک کنید و در صورت کمبود سعی کنید به دنبال یافتن منابع جدیدی باشید. در گشت و گذارهایی که دارید به همه چیز دقت نمایید زیرا در هر گوشه ممکن است دشمن در کمین شما باشد. همچنین تشعشات رادیو اکتیو نیز بخش دیگری از خطرات احتمالی بازی است که باید به آن دقت داشته باشید. زمانی که نزدیک نیروگاه های هسته ای می شوید به دنبال یافتن لباس مخصوص باشید تا با پوشیدن لباس از تشعشات در امان بمانید.

 

همه چیز در مورد گیم پلی بازی rust

 

در بازی مهیج Rust شما می توانید پایگاهی که ساخته اید را با یکسری از قبایل دیگر شریک شوید تا در این صورت بتوانید امنیت بیشتری برای خودتان مهیا کنید. خصوصا در نبرد با سایر کاربران این قبایل به کمک شما خواهند آمد. همچنین می توانید با گروهی که دارید به قتل و غارت بپردازید تا منابع بیشتری به دست بیاورید.

 

البته تمام قسمت های بازی اکشن Rust در این حد بی رحم و خشن نیست. به طور مثال شما زمانی که وارد گروهی می شوید می توانید کنار آتش با دوستان خود بنشینید و گفتگو داشته باشید. در واقع بازی این قابلیت را برای شما فراهم کرده که بتوانید در این جزیره با سایر دوستان و بازیکنان یک زندگی مسالمت آمیز داشته باشید اما از آن جا که انسان طمع کار است و تنها به فکر این است که در شرایط سخت خودش زنده بماند، شاهد چنین درگیری هایی خواهیم بود.

 

 

نمراتی که منتقدین برای بازی اکشن Rust ارائه کرده اند

 

نمراتی که منتقدین برای بازی اکشن Rust ارائه کرده اند

 

بازی اکشن Rust با نظرات و نمرات متفاوتی نقد شده است. عده ای آن را یک بازی عالی می دانند و عده ای دیگر نمرات پایینی را برای این بازی اکشن ارائه کرده اند. در نهایت می توان گفت میانگین امتیازات برای این بازی در وب سایت متاکریتیک 69 از 100 است. در ادامه چندین نمونه از نقدهای مربوط به بازی اکشن Rust که در سایت های مشهور منتشر شده اند را بررسی خواهیم نمود.

 

 

منتقدان و بازی راست

 

Meristation: 85

بازی اکشن Rust توانسته از سبک بقای معمول فاصله بگیرد و یک نوآوری در این سبک از بازی ها ارائه دهد. هر لحظه در بازی باید منتظر یک اتفاق جدید بود و این حس ترس و هیجان تجربه بسیار ارزشمندی خواهد بود.

 

PC Gamer: 80

بازی اکشن Rust می تواند تمام حواس و احساسات انسان را در برگیرد. شما در تمام مراحل بازی احساس مرگ و ناامیدی و ترس را تجربه می کنید اما در نهایت می توانید تمام این موارد را به نفع خودتان بازگردانید.

 

Destructoid: 80

بازی به صورت آنلاین و مولتی پلیر است که می تواند یک تجربه خوب از بازی آنلاین را برای کاربر به جای بگذارد. در تمام طول بازی ممکن است هر چیزی را ببینید حتی اینکه یک دوست، دوست دیگری را نابود کند آن هم به خاطر به دست آوردن مقداری از جیره غذایی.

 

نمره ۷۰ در آی جی ان

 

IGN: 70

اگر فردی هستید  که دوست دارید در بازی ها رقابت کنید تا در نهایت به جایگاه نخست برسید، بازی اکشن Rust بهترین بازی برای شما محسوب می شود در غیر این صورت بهتر است سراغ بازی های دیگری بروید.

 

Game Informer: 65

از ویژگی های بازی اکشن Rust این است که دست کاربر را برای زندگی در محیط بازی، باز گذاشته است. در واقع کاربر می تواند داستان بازی و سرنوشت خود را رقم بزند. اما این موضوع ویژگی چندان خاص و جدیدی نیست زیرا در بسیاری از بازی های دیگر که سبک بقا دارند چنین آپشن هایی مشاهده شده است.

 

GameSpot: 30

این بازی خوب طراحی نشده و همین موضوع باعث شده که ویژگی ها و آپشن های جدید و خوبی که در بازی وجود دارد چندان دیده نشود و به همین دلیل امتیاز خوبی کسب نخواهد کرد.

 

 

7 ترفند در بازی اکشن Rust

 

7 ترفند در بازی اکشن Rust

 

در بازی های سبک بقا معمولا ترفندهایی وجود دارند که به صورت مخفیانه در بازی قرار گرفته اند و مانند یک کد تقلب برای گیمر می باشد. اگر شما از این ترفندها مطلع باشید می توانید چند قدم جلوتر از سایر کاربران باشید.

 

 

1. جمع آوری منابع اولیه

 

همان طور که در بالا نیز اشاره شد در بازی اکشن Rust منابع اولیه می توانند حکم زندگی را برای شما داشته باشد. در ابتدای بازی یک تکه سنگ و یک مشعل دارید. می توانید از سنگ برای بریدن و خرد کردن چوب استفاده کنید و از آتش برای روشن کردن محیط در شب و دور کردن حیوانات استفاده نمایید. در ادامه تا می توانید سنگ و چوب جمع کنید. از سنگ و چوب برای ساخت سلاح و پناهگاه استفاده می شود.

 

شما حتی می توانید با سنگ های کوچکی که در دست دارید بر روی سنگ های بزرگ ضربه بزنید. خواهید دید که داخل سنگ های بزرگ آیتم هایی وجود دارد که برای زندگی بسیار کارآمد هستند.

 

پس از این موارد نیز باید به فکر تهیه غذا و آب باشید. زیرا در غیر این صورت دیگر توانی برای ساخت و ساز نخواهد داشت. برای به دست آوردن غذا می توانید به شکار بروید و با وجود آتش نیز می توانید گوشت حیوانات را بپزید و بخورید. البته با گشت  گذار نیز ممکن است مواد غذایی پیدا کنید.

 

ترفند دوم حرکت در نزدیکی جاده ها

 

2. حرکت در نزدیکی جاده ها

 

اگر می خواهید منابع بیشتری را پیدا کنید و سریع تر به آن ها دسترسی داشته باید بهتر است در کنار جاده ها به دنبال این منابع باشید. البته این کار یک ریسک بزرگ است زیرا سایر بازیکنان نیز برای به دست آوردن منابع بیشتر نزدیک جاده ها حرکت می کنند و در این جا ممکن است درگیری و کشتار رخ دهد.

 

 

3. ساخت پناهگاه

 

ساخت یک پناهگاه پس از تهیه آب و غذا از نیازهای اولیه در بازی های سبک بقا می باشد. زیرا هم یک مکان برای استراحت است و هم یک مخفیگاه برای پنهان ماندن از شر سایر کاربران و موجودات وحشی. سعی کنید شب ها در پناهگاه آتش روشن نکنید زیرا خیلی ساده محل مخفی شدن خود را برای  سایر بازیکنان آشکار خواهید نمود.

 

 

4. پخت غذا

 

پس از شکار حیوانات زمان آن است که به پناهگاه خود بازگردید. گوشت هایی که دارید را باید از کوله پشتی بیرون بیاورید و با چوب هایی که ذخیره کرده اید آتش درست کنید و گوشت ها را بپزید زیرا امکان خام خوردن آن ها در بازی اکشن Rust برای شما وجود ندارد.

 

هفت ترفند کاربردی بازی rust

 

5. ساخت ابزار

 

همان طور که گفته شد با در اختیار داشتن چوب و سنگ می توانید برای خودتان ابزار بسازید. ابزارها می توانند هم جنبه سلاح داشته باشند و هم یک وسیله برای انجام کارها باشند. به طور مثال اگر تبر داشته باشد با آن می توانید درختان را قطع کنید و لوازم مختلف بسازید و هم اینکه به شکار بروید و یا سایر کاربران را از پای دربیاورید.

 

 

6. فاصله گرفتن از هر موجود زنده ای

 

در بازی اکشن Rust به هیچ وجه به هیچ چیز اعتماد نکنید و برای دیگران دلسوزی نکنید. زیرا این افرادِ به ظاهر دوست، دشمنان شما هستند که با نقشه شما را به سمت خود جذب می کنند و در نهایت به شما آسیب می زنند. پس از هر موجود زنده ای دوری کنید تا در امان بماند.

 

 

7. ساخت پایگاه

 

پس از ساخت پناهگاه اولیه می توانید در صورت داشتن منابع بیشتر و ابزار کافی شروع به ساخت پایگاه نمایید. پایگاه در واقع یک مجموعه است که دارای چند ساختمان می باشد و منابع زیادی نیز در آن وجود دارد. زمانی که پایگاه خود را ساختید، می توانید با دیگران یک گروه تشکیل دهید تا قدرتمند تر شوید.

 

 

نکاتی در مورد بازی اکشنrust

 

 

در پایان، بازی اکشن Rust یک بازی در سبک بقا است که در آن با افراد و کاربران واقعی سر و کار دارید. می توانید در این بازی یک زندگی و جهان قحطی زده و خشن را تجربه کنید. بسیاری از ما در چنین شرایط سختی شاید به فکر کمک به دیگران باشیم اما در این بازی متوجه می شوید که همیشه برای کمک کردن نباید پیش قدم شد و بسیاری از مواقع نیاز است که تنها به فکر خودمان باشیم.

 

 

شما تا به حال بازی اکشن Rust را تجربه کرده اید؟ چه ویژگی در سبک بقا باعث شده که شما به آن علاقه مند شوید؟

 

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:
https://adreno.ir/b/66 file_copy

نظرات

insert_comment
نظری ارسال نشده است.