Adreno Loading

در حال بارگذاری

اساسینز کرید اوریجینز

دلایل برتری اساسینز کرید اوریجینز از والهالا و اودیسه

account_circleبهنام بختیاری
date_range۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۲۲:۳۱ | بروزرسانی در ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۲۲:۳۲
list_altدسته‌بندی: مقالات

در سال 2017 مجموعه بازی های اساسینز کرید دچار تحول عظیمی شد. علت این تحول عرضه نسل جدیدی از این بازی یعنی «اوریجینز» بود. کمپانی سازنده اساسینز کرید اوریجینز تغییرات زیادی را در بیس بازی ایجاد کرد و جالب اینجاست که طرفداران این سری بازی ها نیز از این تغییرات پشتیبانی کردند و راضی بودند که یک تحول در بازی های اساسینز رخ دهد.


طبیعی است که وقتی یک مجموعه بازی ساخته می شود خصوصا بازی هایی نظیر اساسینز که دارای 8 قسمت هستند پس از مدتی حتی با ارائه نسخه جدید نیز تکراری محسوب شوند و هیچ تفاوتی میان گیم پلی قسمت های مختلف آن وجود نداشته باشد. اما یوبی سافت توانست با تغییر دید خود نسبت به بازی و ایجاد تغییرات جدید اساسینز کرید اوریجینز را متفاوت تر از نسخه های گذشته نماید.

 

 

برتری اساسینز کرید اوریجینز

 


از جمله مواردی که در این نسخه تغییر پیدا کرده اند عناصر نقش آفرینی هستند و همچنین پس از آن سیستم مبارزاتی جدید است که بر روی گیم پلی نیز تاثیر مستقیمی خواهد داشت. محیط های جدید در بازی طراحی شده اند تا تم کلی بازی تغییر داشته باشد. بدون شک در بازی های بزرگ و سطح بالا برای اینکه بتوانید به سطحی برسید که تمام کاربران راضی باشند کار چندان ساده ای در پیش نخواهید داشت اما نیاز به تلاش بسیار است تا به المان های دلخواه کاربران دست پیدا نمود و این کار سود خوبی را برای کمپانی ایجاد خواهد کرد.


پس از اساسینز کرید اوریجینز دو بازی دیگر نیز به بازار ارائه شد که در واقع باعث تشکیل سه گانه ی حال حاضر شده است. دو بازی بعدی نیز دارای تفاوت هایی هستند که هر یک به نوبه خود تلاش کرده اند تا بتوانند درصد بیشتری از رضایت کاربران را به دست بیاورند. اما همیشه باید این نکته را مد نظر داشت که تغییرات دلیل بر کسب موفقیت نیستند و گاهی اوقات ممکن است شکست هایی نیز در این راه تجربه نمود. در ادامه 10 مورد از دلایل برتری بازی اساسینز کرید اوریجینز را بررسی خواهیم نمود.

 

 

دلایل برتری اساسینز کرید اوریجینز

 

 

۱۰- داستان اساسینز کرید اوریجینز


در واقع تمام گیمرها می دانند که داستان سری بازی‌ های اساسینز کرید از جمله روایت های بسیار طولانی است. در مورد مبارزه‌ ی ابدی برادران اساسین و قدرت ‌طلبان تمپلار. کار به جایی کشیده که کاربران قدیمی نمی دانند دقیقا چه اتفاقاتی در داستان و دنیاهای گذشته رخ داده و کاربران جدید با دیدن داستان های نامنظم ترجیح می دهند که به سراغ این بازی نروند. داستان های تکراری شاید بتواند در یکی دو نسخه اول چاره ساز باشند و برای کاربر جذابیت داشته باشند، اما پس از آن دیگر هیچ تاثیری ندارند و صرفا یک بازی سرگرم کننده معمولی خواهند بود.


اما در همین جا اساسینز کرید اوریجینز پا به میدان می گذارد. داستان بازی جدید است و به جای اینکه داستان نسخه های قبلی را برای بار چندم بازگو نماید به سراغ نمادها و روایت های اصلی بازگشته است. این بازی داستان «بایِک» (Bayek) و «آیا» (Aya) را روایت می‌کند و همچنین ماجرای انتقام گرفتن آن ها را نشان می دهد، همراه با داستان و صحنه های بسیار احساسی و جذاب.


شاید بگویید که داستان و روایت انتقام گیری چیز چندان جدیدی نیست اما باید گفت که این داستان به ظاهر ساده و تکراری دارای موقعیت های خوبی در بازی است و به همین دلیل توانسته داستانی حماسی را ایجاد نماید. در واقع برتری اساسینز کرید اوریجینز روایتی ساده و سرراست است و به همین دلیل مقابل داستان پر از مشکل اودیسه و ماجرای خسته‌ کننده و پراکنده‌ ی والهالا قرار می گیرد و کاربر بدون شک اوریجینز را ترجیح خواهد داد.

 

 

داستان جذاب بازی اساسینز کرید اوریجینز

 

 

۹- کیفیت بالا و کمیت پایین


بسیاری از بازی سازها در حال حاضر به این صورت عمل می کنند که بازی را پر از محتوا می کنند و تصور می کنند که این کار می تواند نتیجه بهتری داشته باشد. مواردی مانند نقشه‌ های بزرگتر، کارهای بیشتر برای انجام دادن، ماموریت‌ های جانبی و آیتم‌ های پیدا کردنی در هر گوشه و کنار از بازی ها دیده می شوند، در واقع فکر می کنند که تنها کیفیت بازی مهم است.


شاید بگویید که این ایده ها و امکانات در بازی چندان چیز بدی هم نیست اما باید در نظر داشت که وجود چنین مواردی در بازی ها هزینه ساخت آن ها را بسیار بالا می برد. برای کمیت بازی به کیفیت خوب ضربه وارد می شود. همچنین بازی های بسیار بزرگ مشکل دیگری دارند و آن این است که معمولا در این سبک بازی ها کاربر کسل می شود و شاید حتی دیگر تمایل به ادامه دادن بازی نداشته باشد. مانند چیزی که در اساسینز کرید اودیسه و به شکل شدیدتری در والهالا دیدیم.


اساسینز کرید اوریجینز مسیر جدیدی را آغاز نمود. شاید از نسخه های بعدی آن شکایت داشته باشیم اما همین نسخه توانست یک حرکت جالب انجام دهد و آن وجود تعداد علامت‌ های کمتر بر روی نقشه ‌ی بازی اوریجینز بود. بازی چندان حالت خفه کننده ندارد و می توان با دنیاهایی ساده تر همراه بود. محتوای بازی کاملا به اندازه است و باعث می شود بازی طبیعی تر باشد و دردسرهای کمتری را برای کاربر به همراه داشته باشد.

 

 

کیفیت بالا و کمیت پایین

 

 

۸- اندازه ‌ی نقشه اساسینز کرید اوریجینز


از دیگر ویژگی های بازی اساسینز کرید اوریجینز که در مورد بالا نیز به آن اشاره کردیم ابعاد نقشه است. همانطور که گفته شد محتوای بازی در این جا کمتر است و در نتیجه نقشه نیز کوچکتر خواهد بود. زیرا نقشه های بسیار بزرگ نیاز به محتوای بیشتر دارند و بازی بی دلیل گسترده می شود. در دو نسخه بعدی شاهد این هستیم که نقشه ها بسیار بزرگ تر طراحی شده اند.


 در بازی اساسینز کرید اودیسه با Fast Travel کردن می توانیم از جایی به جای دیگر برویم برای این کار نیاز داریم که ساعت ‌ها پیاده ‌روی و سوارکاری انجام دهیم و یا حتی کشتی‌ رانی را در برنامه سفر داشته باشیم. این موضوع می تواند برای کاربر بسیار خسته کننده باشد. در میان داستان هایی که میبینیم و می خوانیم، باید برای حرکت و سفر کردن کلیدها را مدت زمان بسیاری نگه داریم که واقعا کسل کننده خواهد بود.


اما در بازی اساسینز کرید اوریجینز نقشه کوچکتر است و قسمت های بسیاری از نقشه به صورت صحراهای خالی از سکنه است. اما حرکت کردن در این بازی مانند نسخه های دیگر سخت و عذاب آور و کسل کننده نخواهد بود و سریع تر این کار انجام می شود.

 

 

اندازه نقشه اساسینز کرید اوریجینز

 


۷- مدت زمان بازی


در سه‌ گانه‌ ی بازی‌ های اساسینز کرید باید خط داستانی را دنبال نمایید تا به اتمام برسد. برای این کار باید در طول بازی به یکسری ماموریت بروید و با شخصیت های بازی و دشمنان درگیری داشته باشید. نقشه بازی لوت های بسیاری دارد که هر یک می تواند یک چالش و یا ماموریت باشد و باید آن ها را انجام دهید.


اگر بخواهیم به صورت دقیق تر بررسی نماییم تمام کردن بخش اصلی بازی اساسینز کرید اوریجینز حدود سی ساعت طول می‌ کشد که تقریبا می توان گفت یک تایم عالی برای بازی های اساسینز کرید محسوب می شود. اما برای اساسینز کرید اودیسه حدود چهل و پنج ساعت طول می‌ کشد و تمام کردن بازی اساسینز کرید والهالا حداقل هفتاد ساعت زمان باید صرف شود.


دیدگاه برخی از کاربران به این صورت است که تصور می کنند بابت هزینه ای که برای خرید بازی پرداخت کرده اند، پس هرچه مدت زمان طولانی تری در بازی باشند تا آن را به پایان برسانند، بهتر خواهد بود. اما همین موضوع باعث می شود که یک بازی طولانی شود و در مقابل برای پر کردن تایم اضافی محتواهای بی اساس به بازی اضافه می شود تا تایم آن بیشتر شود و مخاطب بابت هزینه ای که پرداخت کرده، راضی نخواهد بود. در واقع بازی شاید در حد چند ساعت باشد مانند بازی اساسینز کرید اوریجینز، اما کیفیت عالی داشته باشد بدون اینکه نیاز باشد ساعت های بسیاری را برای بازی صرف نمایید.

 

 

مدت زمان بازی

 


۶- شخصیت اصلی


در بازی های اساسینز کرید می‌ توان تعدادی از کاراکترهایی که در میان بازی های ویدیویی بهترین محسوب می شوند را پیدا نمود. مانند اتزیو آدیتوره یا دوقلوهای فرای از بازی اساسینز کرید سندیکا همگی شخصیت‌ هایی هستند که حالت نوستالژیک برای ما دارند. شخصیت‌ های بسیار معمولی مانند آرنو از اساسینز کرید یونیتی یا کانر از قسمت سوم این سری را هم می توان در بازی یافت. شخصیت اصلی بازی اساسینز کرید اوریجینز یعنی بایک در گروه اول جا دارد.


بایک در واقع یک جنگجوی مصری است که می تواند جنبه های احساسی بازی را به خوبی مدیریت نماید و همچنین دیالوگ های خوبی را بیان کند. اما در اودیسه با کاساندرا رو به رو هستیم که شخصیتی بسیار خسته کننده دارد و یا ایوور در والهالا که خوی وحشی گری دارد.

 

 

شخصیت اصلی بازی

 

 

۵- پیشروی مناسب در بازی


پیشروی در بازی از المان های مهم است که بازیکن باید در حین بازی آن را حس کند تا بداند زمانی که برای بازی صرف کرده مفید بوده است. در اساسینز کرید اودیسه و والهالا که محتوا زیاد است هر چقدر در بازی پیشرفت کنید باز هم متوجه می شوید که قسمت های بسیاری است که کشف نکرده اید زیرا محتوا زیاد است و نمی توانید به همه چیز در مدت زمان کوتاه دست پیدا کنید. تا زمانی که بخواهیم به عنوان یک کاراکتر قوی در بازی ثابت شویم فاصله زیادی وجود دارد.


اما در بازی اساسینز کرید اوریجینز حس پیشروی در بازی بسیار عالی ارائه شده است. بازی در حد خود عالی است  اما دارای نقشه بسیار بزرگی نیست که سردرگم شوید و هر چقدر کار کنید به چشم نیاید. در واقع در ابتدا فردی مبتدی هستید اما پس از مدتی به یک قاتل حرفه ای مصری تبدیل خواهید شد.

 

 

پیشروی مناسب در بازی

 

 

۴- حس و حال تازه


بازی اساسینز کرید اوریجینز اولین قسمت سری است که توانست مسیر جدیدی را در پیش بگیرد و یک تجربه تازه بود. از این مجموعه چیزی حدود هشت بازی دیگر ارائه شد که تقریبا محتوایی تکراری داشت. اوریجینز برای کاربران بسیار دوست داشتنی است زیرا می تواند هیجان بسیاری را به آن ها منتقل نماید. زمانی که چند ساعت ابتدایی بازی را گذراندید خواهید دید که سرزمین مصر در اختیار شما خواهد بود و بدون شک می توان یکی از زیباترین لحظات در میان بازی های ویدئویی را تجربه نمود.


نوآوری های به کار رفته در اوریجینز عالی است و در واقع نمی توان آن را با بازی های دیگر مقایسه نمود. این نسخه توانست مسیر خود را از نسخه های قبلی جدا کند و به آن تکیه داشته باشد در نتیجه هیجان بیشتری برای کاربر به جا خواهد ماند.

 

 

حس و حال تازه

 

 

۳- مکان و زمان


مصر باستان از مکان های مهم در بازی‌های سری اساسینز کرید است. البته پس زمینه های مختلفی نیز در بازی های دیگر وجود دارند که یوبی سافت توانسته به خوبی از پس ساخت آن برآید. اما در نسخه اساسینز کرید اوریجینز بدون اینک به شهر و کشورهایی نظیر فلورانس، فرانسه، لندن و کاراییب برویم، می توانیم در همان مصر هیجان بسیاری را به دست بیاوریم. در بازی می توانید در صحراهای وسیع جست و جو نمایید و به اعماق اهرام مصر بروید و شگفتی های بسیاری را مشاهده نمایید.


دو قسمتی که بعد از بازی اساسینز کرید اوریجینز ارائه شدند به هیچ وجه نتوانستند بر روی پس زمینه و سرزمین هایی که بازی در آن جریان دارد به خوبی کار کنند. در اودیسه پس زمینه یونان باستان به کار رفته که در واقع یک طرح روتین و پیش پا افتاده بود و در بسیاری از بازی ها و فیلم های دیگر دیده شده بود. برای والهالا نیز در این روزها داستان ها و محیط های بسیاری در مورد وایکینگ ها شنیده و دیده شده است که در واقع جذابیت خود را از دست داده است.

 

 

مکان و زمان بازی

 

 

۲- مخفی ‌کاری


مخفی‌ کاری در بازی اساسینز کرید اوریجینز از اهمیت بیشتری برخوردار است. گیم پلی بازی به صورتی طراحی شده که شما بتوانید ژانر مخفی کاری را به خوبی اجرا نمایید. بازی کردن در بخش های مختلف این نسخه می تواند مخفی کاری را برای شما به همراه داشته باشد و یک سرگرمی عالی را برای کاربران مشتاق به ارمغان بیاورد. برای این کار نیز قابلیت های جالبی در نظر گرفته شده است.


در مقابل بازی‌ های اودیسه و والهالا به قدری درگیر مبارزات شده اند که دیگر مخفی کاری در آن ها جایی ندارد، مانند یک آپشن بی مصرف و احمقانه خواهد بود. در ماموریت های این بازی ها نمی توان از مخفی کاری استفاده نمود و در بسیاری از مواقع کاربر حین بازی خیلی راحت لو می رود.

 

 

مخفی کاری

 

 

۱- اوریجینز هنوز هم از خانواده اساسینز کرید است.


با وجود تمام تغییراتی که در اساسینز کرید اوریجینز ایجاد شده اما باز هم در نهایت با یک اساسینز رو به رو هستیم. به طور مثال اودیسه را به سختی می توان جزئی از اساسینز کرید دانست زیرا این اثر بیشتر شبیه به ویچر 3 بود. در والهالا نیز بیشتر با روایتی وایکینگی رو به رو هستیم که کاش می توانستیم نام اساسینز کرید را از آن حذف کنیم.


در واقع زمانی که این بازی را انجام می دهید، نمی توانید تصور کنید که والهالا نیز جزئی از اساسینز است.  تنها از بخش میان پرده های بازی می توان پی برد که نسخه ای از این مجموعه بازی ها است. داستان اصلی این بازی ربطی به قاتلان تاریخی ندارد.


البته بازی ‌های اودیسه و والهالا آثار بدی نیستند و دارای نکات مثبتی نیز می باشند و طرفداران این بازی ها نیز از آن ها راضی هستند. مشکل اصلی این است که هر نسخه جدیدی که از این بازی ارائه می شود از ریشه های بازی دورتر شده است تا جایی که شاید اصلا دیگر اثری از اساسینز در میان نباشد.


در واقع این بازی ها هویت خود را گم کرده اند. اما زمانی که بازی اساسینز کرید اوریجینز را بازی می ‌کنیم  متوجه می شویم که کدام یکی از نسخه های اساسینز را در اختیار داریم. المان های موجود در بازی می توانند به داستان یک حس عالی ببخشند. اودیسه و والهالا سعی کرده اند که خود را به بازی های امروزی نزدیک کنند و مانند آن ها باشند تا مخاطب بیشتری جذب بازی شود و به  همین دلیل از اصالت خود فاصله گرفته اند.

 

 

اوریجینز یک عضو از خانواده ی اساسینز

 

 

در نهایت اساسینز کرید اوریجینز مانند یک معجزه است که توانسته دوباره اساسینز را زنده کند و پا در مسیر صحیح بگذارد تا هم کاربران و هم سازندگان بازی از آن راضی باشند. اما در مقابل اودیسه  والهالا از ریشه و داستان خود فاصله گرفته اند و تنها سعی کردند که شبیه به بازی های امروزی باشند. شما کدامیک از این نسخه های بازی اساسینز را می پسندید؟

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:
https://adreno.ir/b/44 file_copy

نظرات

insert_comment
نظری ارسال نشده است.