Adreno Loading

در حال بارگذاری

ایپکس لجندز

در فصل جدید ایپکس لجندز شاهد یک بتل رویال واقعی خواهیم بود؟

account_circleبهنام بختیاری
date_range۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۱:۰۷ | بروزرسانی در ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۱:۰۹
list_altدسته‌بندی: مقالات

فصل جدید ایپکس لجندز (Apex Legends) که نهمین فصل از سری بازی های ایپکس می باشد، به قدری عظیم است که استودیو سازنده این بازی تصمیم گرفت که از عنوان فصل نهم صرف نظر نماید و به جای آن یک نام مستقل یعنی «میراث» (Legacy) را برای آن انتخاب نماید. در این بازی تغییرات بسیاری را نسبت به نسخه های قبلی شاهد خواهیم بود. از جمله داستان ها و افسانه هایی که در بازی و جهان بازی تایتان ‌فال وجود دارد، تغییرات عظیم در مپ بازی و اضافه شدن یک حالت جدید به Arenas از جمله ویژگی هایی ست که در فصل جدید ایپکس لجندز وجود دارند.

 

 

ویژگی های فصل جدید ایپکس لجندز

 


پتمام این مواردی که نام برده شده بنا به گفته کارگردان بازی تنها بخشی از تغییرات و موارد اضافه شده به این بازی بتل رویال است. بازی ایپکس نتیجه تلاش 2ساله این استودیو است که توانسته عنوان بهترین و بزرگ ترین آپدیت ایپکس را به دست بیاورد. در واقع سازندگان بازی تصمیم داشتند که فصل جدید ایپکس لجندز یک بازی فراتر از بتل رویال باشد. ترکیب و مجموعه ای از شخصیت‌ های عالی، گیم‌ پلی و گان‌ پلی هیجان ‌انگیز و جذاب که توانست یک مجموعه بی نظیر را تشکیل دهد.

 

 

ایپکس لجندز یک بازی فراتر از بتل رویال

 


حالت جدید Arenas


با توجه به این که سازندگان به دنبال ایده های جدید بودند همین موضوع باعث شکل گیری حالت جدید Arenas شد. در این بخش جدید رقابت های 3 به 3 انجام می شود که می تواند در مقابل بخش بتل رویال قرار گیرد و یک ویژگی مختص فصل جدید ایپکس لجندز باشد.


در این بخش کاربر راندهایی کوتاه و سریع را تجربه می کند. گیم در مپ های کوچکتر در جریان است و نسبت به بتل رویال می تواند پرتنش تر و هیجان انگیزتر باشد و همچنین امکان برخورد با سایر افراد به دلیل محدود بودن فضای مپ بیشتر می شود. برای اینکه بتوانید در حالت Arenas به پیروزی دست پیدا کنید باید یکی از گروه های حاضر در این بخش حداقل سه راند را برنده شود و دو امتیاز از رقیب جلوتر باشد.


اگر نتیجه ای خارج از این به دست بیاید، نبرد و امتیازات دو گروه به حالت مساوی می شود و در اینجاست که بازی به راند نهم کشیده خواهد شد تا در نهایت برنده مشخص شود.

 

 

حالت جدید آرناس

 


با آغاز هر راند شما می توانید از منابعی که در اختیارتان قرار گفته است استفاده نمایید، اما دقت کنید که این منابع محدود هستند. همچنین انتخاب تجهیزات برای هر راند باید به دقت انجام شود. منابعی که برای کرفتینگ دارید را بهتر است برای خرید سلاح، نارنجک یا آیتم‌ های پر کردن سلامتی و ارتقا سلاح‌ مصرف کنید.


هر کاراکتر در بازی دارای قابلیتی خاص است اما برای استفاده از آن ها یکسری محدودیت وجود دارد که می توان با توجه به منابعی که در بازی به دست می آورید این موارد را آپدیت نمایید و ارتقا دهید. برای هر راندی که آغاز می شود شما باید دوباره سلاح را خریداری نمایید. اما قابلیت هایی که برای سلاح آپدیت شدند به دوره های بعدی نیز منتقل خواهد شد. فروشگاهی که برای خرید و ارتقا آیتم ها به آن مراجعه می کنید طراحی بسیار ساده ای دارد و خیلی راحت می توان در آن جست و جو نمود و به خرید پرداخت.

 

 

سلاح ها و ارتقا آن هامپ بازی


برای مپ بازی، دو نقشه در آن به صورت سفارشی سازی شده مشخص شده است که دارای نام‌های Party Crasher و Party Crasher برای حالت Arenas می باشد. اولین گزینه خرابه‌ های سقوط‌ کرده‌ ی Mirage Voyage است و دومی هم دارای یک پورتال عظیمی مانند پورتال درون نقشه‌ ی Olympus است.


برخی دیگر از مپ ها نیز برای حالت بتل رویال به حالت Arenas اضافه شده ‌اند. از جمله این نقشه ها که مربوط به بتل رویال است می توان به Thermal Station، Artillery و Golden Garden اشاره نمود. استودیو ریسپاون تصمیم دارد که در آینده مپ های جدید و حتی سفارشی سازی شده را به این بخش اضافه نماید.


در واقع استودیو ریسپاون باور دارد که بخش Arenas یک شیوه جدید برای بازیکنان تازه کار است که می خواهند به تازگی با اپیکس لجندز آشنا شوند. در این حالت گیمر که تازه وارد گیم شده است می تواند اصول بازی را به شیوه و روش بهتری آموزش ببیند و یک فرصت دارد که فصل جدید ایپکس لجندز را بشناسد.

 

 

مپ جدید بازی

 

 

طرح اولیه فصل جدید ایپکس لجندز


نمونه و طرح اولیه فصل جدید بازی ایپکس لجندز در سپتامبر 2019 ارائه شد. البته که بدون شک طرح اولیه ای که ارائه شد تفاوت بسیاری با نسخه فعلی دارد. در طرح اولیه قرار بود که بخش Kings Canyon را داشته باشیم با ۲۴ بازیکن در قالب ۸ جوخه ‌ی مختلف که با یکدیگر وارد رقابت می شدند، یا به طور ساده می توان گفت 4 مبارزه 3 در مقابل 3 داشته باشیم.


این مبارزات زمان ها و محیط های شبیه به یکدیگر داشتند اما در شرایط متفاوتی اجرا می شدند. به طور مثال شما در یک راند فقط با یکی از جوخه ‌های دیگر مبارزه می ‌کردید. در تمام مناطق بازی آیتم هایی وجود داشت که شما می توانستید به راحتی آن ها را لوت نمایید. زمانی که راند آغاز میشد باید خیلی سریع وارد درگیری با دیگر گروه ها میشدید و در همین زمان به لوت نیز می پرداختید.


در میان هر راند نیمی از گروه ها از بین می رفتند و در پایان تنها دو گروه باقی می ماند. این طرح اولیه بازنگری های فراوانی شد و در نهایت کمپانی به این نتیجه رسید  که مبارزات 3 در مقابل 3 را برای فصل جدید ایپکس لجندز ارائه دهد.

 

 

طرح اولیه فصل جدید ایپکس لجندز

 


از تغییراتی که در طرح اولیه انجام شد این بود که استودیو شیوه تورنمت را حذف نمود که بر اساس آن شیوه ۸ جوخه که در هر مسابقه حضور داشت را کنسل کرد. اما توانست شیوه های چند راندی را به بازی اضافه نماید. به این دلیل این شیوه مورد استفاده قرار گرفت که بازیکن بتواند چند راند مختلف را با یک شخص خاص رقابت نماید تا بتواند در هر دور با تاکتیک های رقیب به خوبی آشنا شود و بتواند برنامه ریزی بهتری را برای مبارزه انجام دهد.


در حال حاضر نقشه های بازی دارای آیتم ها و لوت های بسیاری هستند و کرفتینگ نیز در بازی وجود دارد. استودیو ریسپاون تصمیم گرفته‌  که در فصل جدید بازی ایپکس لجندز یک فروشگاه درون بازی ایجاد نماید . با این کار توانست کاربران را ترغیب نماید که به شکل بهتری مبارزه کنند تا بتوانند تجهیزات بهتر و بیشتری را از فروشگاه خریداری نمایند.


استودیو بازی سازی تصمیم داشت که در فصل جدید ایپکس لجندز مبارزات سبکی فعال تر داشته باشند و به همین دلیل نقشه بازی را به روش دقیق تری طراحی کرد تا اتفاقات هیجان انگیزی درون آن رخ دهد و بتوان فعالیت ها و واکنش های گروه رقیب را نیز در آن مشاهده نمود.


حالت رتبه ‌بندی شده (ranked mode) برای بخش جدید Arenas نیز برای بازی در نظر گرفته شده که قرار است از طریق آپدیت ‌های بعدی به بازی اضافه شود. در این صورت رقابت های بیشتر و شدید تری را میان کاربران شاهد خواهیم بود.

 

 

تغییرات طرح اولیه

 


شخصیت جدید Valkyrie


تا اینجا بخش  Arenas در فصل جدید ایپکس لجندز را بررسی کرده ایم، اما یک کاراکتر جدید به بازی اضافه شده است که Valkyrie نام دارد. این کاراکتر جدید قابلیت های جالبی دارد. قابلیت غیرفعال و پسیو او این امکان را به شما می دهد که با آزادی کامل در اطراف پرواز کنید. البته هر کاراکتر با توجه به ویژگی هایی خوبی که دارد معایبی نیز دارد که نمی توان گفت کاملا و از هر نظر عالی است.


در پرواز عمودی با این کاراکتر شما به هدف مناسبی برای گلوله سلاح Kraber تبدیل می شوید که از معایب این قهرمان است. همچنین یک تاخیر میان جت ‌پک و شلیک اسلحه وجود دارد. یعنی قبل از اینکه شلیک کنید، باید جت پک خود را رها کنید و در غیر این صورت نمی ‌توانید به ‌راحتی از بالای آسمان دشمنان را اسنایپ کنید. یکی دیگر از معایب این است که جت‌ پک دارای محدودیت سوخت است و صدای آن هم بسیار بلند است که برای شناسایی کار رقیب را راحت ‌تر می‌کند.


اما از تمام معایب این کاراکتر که بگذریم قابلیت آلتیمیت Valkyrie (والکری) می تواند برای تغییر مکان و یا فرار کردن در زمان هایی که محاصره شده اید بسیار کارآمد باشد. قابلیت «شیرجه ‌ی آسمانی» والکری به شما کمک می کند تا هم تیمی های خود را جمع کنید و با آن ها پرواز کنید و در جای دیگری فرود بیاید. همچنین «والکری» در هنگام چتربازی می تواند جوخه‌ های مجاور را شناسایی کند و آن اطلاعات را با هم ‌تیمی‌ ها به اشتراک بگذارد.

 

 

شخصیت جدید و جذاب والکری

 


نقشه‌ ی Olympus


 فصل جدید ایپکس لجندز تغییراتی را هم در نقشه ‌ی Olympus ایجاد کرده است. داستان از این قرار است که یک گیاه که زندگی انگلی دارد از طریق یک کشتی که ایکاروس نام دارد وارد نقشه بازی می شود. شما می توانید قبل از اینکه بازیکنان بازی را آغاز نمایند وارد این کشتی شوید.


به محض ورود با فضای غار مانندی در کشتی مواجه می شوید که اجساد بسیاری در آن دیده می شود. در دستان یکی از این اجساد یک کلید وجود دارد که با برداشتن آن آیتم های بسیاری را به دست خواهید آورد که در طول بازی کاربرد دارند.


از دیگر تغییرات این قسمت سلاح The Bocek Bow است، یک سلاح با برد متوسط می باشد و از یک نوع تیر جدید استفاده می کند که پس از پرتاب تیر می توانید دوباره آن را بردارید و استفاده نمایید. از این سلاح نمی توان در روش های مخفی کاری استفاده نمود اما به هر صورت در فصل جدید ایپکس لجندز بسیار کم صدا تر و آرام تر از سایر سلاح های دیگر می باشد، سلاح همچنین دارای قدرت بسیاری است و می تواند ترکیب خوبی برای نبردها باشد.


بالن‌ های انتقال در Olympus حذف شده‌ اند. استفاده از قابلیت ویژه‌ ی Octane هم می تواند برای خط سلامتی گیمر دردسرهایی داشته باشد. اما این کار انجام شده تا بتواند هیجان بازی را بالا ببرد و کاربر توجه بیشتر بیشتری به میزان سلامت خود داشته باشد. در گذشته برای کاراکترهای کوچکتر مجازات هایی وجود داشت اما در فصل جدید ایپکس لجندز این موضوع به صورت کامل کنار گذاشته شده است.

 

 

نقشه المپوس

 


در نهایت جمعی از شخصیت‌ ها و قهرمان‌ های فوق‌ العاده ‌ای در فصل جدید ایپکس لجندز وجود دارند و همچینن یک گیم پلی عالی و روان را شاهد خواهیم بود. گان پلی نیز از دیگر بخش های اضافه شده است که بسیار فوق العاده خواهد بود. در گذاشته بخش گان پلی تنها در بتل رویال وجود داشت. اما در فصل جدید ایپکس لجندز در هر قسمت از بازی که تمایل داشته باشید می توانید گان پلی را در اختیار داشته باشید. نظر شما درباره‌ ی فصل جدید ایپکس لجندز چیست؟ تمایل دارید قابلیت های بیشتری در آپدیت های بعدی اضافه شود و یا اینکه به همین شکل بازی را می پسندید؟

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:
https://adreno.ir/b/47 file_copy

نظرات

insert_comment
نظری ارسال نشده است.