Adreno Loading

در حال بارگذاری

سونی 2

10 عنوان از بازی های قدیمی سونی که نیاز به ریمیک دارند (قسمت دوم)

account_circleبهنام بختیاری
date_range۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۲۰:۵۹ | بروزرسانی در ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۲۱:۰۱
list_altدسته‌بندی: مقالات

در اینجا قسمت دوم از سری بازی های قدیمی سونی که نیاز به ریمیک دارند را بررسی خواهیم نمود. در قسمت یک به ترتیب از عنوان 10 تا 6 را بررسی نمودیم و در این جا عنوان 5 تا 1 را بررسی خواهیم نمود.  در ادامه با ما همراه باشید.

 

 

قسمت دوم ریمیک های سونی

 


۵. Genji: Dawn of the Samurai


پلتفرم: پلی استیشن ۲
استودیوی سازنده: Game Republic


«گنجی» از جمله بازی های قدیمی سونی است که شباهت چندانی به سایر بازی ها ندارد و نمی توان آن را با بازی های دیگر مقایسه نمود. شاید بتوان گفت کمی شبیه به بازی «اونیموشا» است اما با اکشن بسیار زیاد تر. در این بازی شما باید تمام محیط اطراف خود را جست و جو نمایید تا آیتم های جدیدی را پیدا کنید و آن ها را در بازی به کار ببرید.


مراحل بازی بسیار متعدد و زیاد است و شما باید در تمام این مراحل به کشتن دشمنان مشغول باشید و یک مبارزه عالی را در پایان هر مرحله با غول مرحله آخر انجام دهید. با توجه به اینکه بازی هایی مانند گوست آو سوشیما و سکیرو بازخورد بسیار خوبی داشتند و طرفداران بسیاری نیز توانستند پیدا کنند، پس می توان گفت بهترین زمان است تا سونی شروع به ریمیک گنجی نماید.


قسمت اول گنجی از بازی های قدیمی سونی که بر روی پلی استیشن 2 عرضه شد می تواند با یک ریمیک وارد دنیای بازی های امروزی شود. با توجه به اینکه سبک اکشن و مبارزاتی خوبی دارد می تواند طرفداران بازی های اکشن را به سمت خود بیاورد. البته گنجی یک دنباله بر روی پلی استیشن 3 ارائه نمود اما دارای کیفیت چندانی نسبت به نسخه اول نبود.

 

 

ریمیک بازی گنجی

 

 

از نکات جالب در این بازی این است که گیمر هر چه با مهارت بیشتری بازی کند گنجی پاداش بیشتری را به او می دهد. به طور مثال یکی از مبارزاتی که در بازی وجود دارد کشتن غول مرحله آخر است که هر چه مبارزه شما بهتر باشد تعداد آیتم هایی که آزاد می شود، بیشتر خواهد بود. سپس می توانید این آیتم ها را در طول بازی به کار ببرید و همچنین سلاح های بیشتری را برای خودتان آزاد کنید.


روند بازی بسیار جذاب است با توجه به اینکه بازی نسبتا کوتاه است و زود به پایان می رسد اما گیم پلی بازی به قدری جذاب است که کاربر را ترغیب می کند تا برای چندمین بار بازی را آغاز نماید و دوباره آن را انجام دهد. البته بازی های کوتاه سبک همیشگی بازی های دوران پلی استیشن 1 و 2  و بازی های قدیمی سونی بودند.


طراحی محیط ها و همچنین غول ها می توانند در ریمیک جدید بسیار با جزییات باشند تا مخاطب بتواند با کیفیت بالاتری این بازی را بر روی پلی استیشن 5 تجربه نماید. ریمیک گنجی می تواند به سبکی باشد که کپکام با بازسازی رزیدنت اویل ۲ انجام داد که در نهایت یک بازی جذاب و سرگرم کننده را برای کاربر به دنبال داشته باشد.

 

 

جزئیات بیشتر بازی گنجی

 

 

۴. The Getaway


پلتفرم: پلی استیشن ۲
استودیوی سازنده: SCE Studio London


بازسازی The Getaway یا «فرار» به عنوان یکی از بازی های قدیمی سونی می تواند هزینه زیادی را برای این کمپانی به همراه داشته باشد. زیرا این بازی از ابتدا به عنوان یک کپی از GTA ساخته شد و به همین دلیل به هیچ وجه بازی خوبی نیست. بازی قرار بود در زمان ارائه پلی استیشن 2 عرضه شود اما در قسمت ساخت شهر و جاده ها به قدری مشکلات پیش آمد که در نهایت ساخت و ارائه آن حدود 2سالی زمان برد.


در طول این دو سال بازی های دیگری چون GTA 3 و جی‌ تی ‌ای وایس سیتی با داستان های متنوع تر و جذاب تر و همچنین گیم پلی و طراحی محیط زیباتر به بازار گیم عرضه شدند و همین موضوع باعث شد که زمان ارائه، بازی The Getaway دیگر حرف چندانی برای گفتن نداشته باشد.

 

 

ریمیک بازی فرار

 


روند کلی داستان بازی به شکلی است که می توان در صورت ریمیک شدن ظرفیت موفقیت بسیاری داشته باشد. زیرا داستان بازی کاملا سینمایی و هالیوودی است و کاراکترهای بازی نیز نقش پررنگی در آن ایفا می کنند. با توجه به این که سونی توانایی و قابلیت این را دارد که بتواند طراحی چهره و محیط بازی را با کیفیت بالاتری انجام دهد و همچنین انیمیشن های با کیفیت را درون بازی قرار دهد، می تواند بازخوردهای خوبی را به دست بیاورد.


موضع دیگر این است که شهر اصلی موجود در بازی لندن است و امکان ساخت آن برای سونی کاملا در دسترس است زیرا منابع بسیاری در اختیار سونی قرار دارد که به راحتی می تواند با استفاده از آن ها شهر را بازسازی نماید.


 اگر بخواهیم بازی‌های GTA یا دیگر بازی‌های جهان‌ باز را با The Getaway مقایسه کنیم تفاوت های بسیاری به دست می آوریم. در صورت ریمیک کردن این بازی طرفداران بسیاری به سمت آن خواهند رفت، زیرا این سبک بازی ها همیشه می توانند یک سرگرمی عالی باشند. تنها موردی که می تواند سونی را از ریمیک این بازی منصرف کند هزینه بالای آن است که با همین هزینه می توان یک بازی جدید ساخت و یا حتی چند عنوان از بازی های قدیمی سونی را ریمیک نمود.

 

 

جزئیات بازی فرار

 

 

۳. Syphon Filter


پلتفرم: پلی‌ استیشن ۱
استودیوی سازنده: Sony Interactive Studios America


از دیگری بازی های قدیمی سونی می توان سایفون فیلتر را نام برد که در دوران پلی استیشن 1 ارائه شد. بازی های اکشن سوم شخص که دارای ژانرهای رازآلود بودند، پس از بازی متال گیر سالید و در زمان عرضه‌ ی سایفون فیلتر بسیار محبوب شده بودند. سونی در همان زمان بازی سایفون فیلتر را عرضه نمود تا بتواند طرفداران بیشتری را به سمت خود جذب نماید.


سایفون فیلتر دارای گیم پلی ادغام شده و بسیار عالی بود. بازی دارای اکشن های تیراندازی بود اما در میانه آن مخفی کاری و یا حتی سکوبازی نیز دیده میشد. زمانی که از چندین سیستم مختلف مبارزاتی در یک بازی استفاده شود باعث تنوع در مراحل آن شده و می تواند بازی را از حالت کسل کننده بودن خارج نماید.

 

 

بازی سایفون فیلتر

 

 

سونی سایفون فیلتر را به عنوان یک بازی اکشن بر روی پلی ‌استیشن ۲ و پی‌ اس ‌پی ارائه نمود و توانست موفقیت های بسیاری را به دست بیاورد. ریمیک سایفون فیلتر به عنوان یک بازی کاملا خطی و مرحله ‌ای به سبک آنچارتد کاملا قابل انجام است. در واقع سونی می‌ تواند همان فرمول آنچارتد ۲ و ۳ را بر روی سایفون فیلتر اجرا نماید و نتیجه ای عالی به دست بیاورد.


در چند سال گذشته بازی هایی که به سبک مخفی کاری هستند چندان ساخته نشده اند و در صورت ریمیک شدن بازی های قدیمی سونی می توان شاهد این ژانر بود که طرفداران بسیاری به سمت آن خواهند آمد. سونی می تواند خیلی ساده و آسان سایفون فیلتر را با کیفیت بالا و عالی در حد آنچارتد ریمیک نماید. در ریمیک آن یک مامور مخفی خواهد بود که به تمام نقاط دنیا سفر می کند و همراه با آن چالش ها و سکوبازی ها و اکشن های بسیاری را انجام خواهد داد.


سایفون از تمام جهات پتانسیل این را دارد که بتواند به عنوان یکی از گیم های قدیمی سونی در حد بازی های امروزی، خصوصا در ژانر اکشن و سینمایی باشد و بر روی پلی استیشن 5 که دارای سخت افزار قدرتمند است اجرا شود.

 

 

جزئیات بیشتر بازی سایفون فیلتر

 

 

۲. The Legend of Dragoon


پلتفرم: پلی‌ استیشن ۱
استودیوی سازنده: Sony Japan Studio


در قسمت یک بررسی بازی های قدیمی سونی اشاره نمودیم که سونی از ارائه بازی های نقش آفرینی در دنیای غرب امتناع می کرد تا اینکه با ارائه فاینال فانتزی 7 همه چیز دگرگون شد. «افسانه‌ی دراگون» (The Legend of Dragoon) یکی از بازی های قدیمی سونی بود که ساخت آن بسیار پرهزینه بود. بودجه ای نزدیک به 20 میلیون دلار همراه با تیم 100 نفره حدود 4 سال بر روی ساخت این بازی کار کردند. این بازی نیز بر روی پلی استیشن 1 ارائه شد که تقریبا سبکی مشابه با فاینال فانتزی 7 داشت.


نظر بسیاری از کاربران و گیمرها این است که سونی بیشتر بازی های اکشن و سوم شخص که دارای ژانر سینمایی هستند را ارائه می دهد در واقع چنین حرفی درست است، زیرا این ژانر می تواند مخاطبان بیشتری داشته باشد. در سال گذشته فاینال فانتزی 7 ریمیک شد و توانست به عنوان یکی از بازی های قدیمی سونی پرطرفدار شود. تقریبا تمام منتقدان و کاربران نظرات مثبت و خوبی نسبت به این ریمیک داشتند. 

 

 

افسانه ی دراگون

 

 

بد نیست که سونی هم چنین کاری را انجام دهد و یک بازی نقش آفرینی بزرگ را به لیست خود اضافه نماید. این بازی زمانی که برای پلی استیشن 5 ارائه شود می تواند مخاطبان زیادی را جذب کند. در حال حاضر بهترین زمان برای ریمیک افسانه دراگون می باشد.


درست است که ریمیک این بازی می تواند زمان بر باشد و شاید هزینه بسیاری نیز داشته باشد. زیرا باید قسمت لوکیشن شهرها دوباره ساخته شود و همچنین داستان بازی نیز کمی جای کار دارد تا کامل تر شود. طراحی جلوه های بصری و گرافیک بازی با کیفیت بهتری باید اجرا شوند. تمام این موارد در کنار یکدیگر یک مجموعه قوی و عالی را ایجاد می کند و در نهایت یک بازی ریمیک شده را ارائه می دهد.


در بسیاری از شبکه های اجتماعی مربوط به سونی کاربران بسیاری دیده می شوند که تمایل دارند بازی افسانه دراگون ریمیک شود. در واقع هر زمان صحبت از بلوپوینت گیمز (استودیوی معروف بازسازی بازی‌ های قدیمی سونی) می ‌شود، طرفداران دو مجموعه از بازی های قدیمی سونی همیشه درخواست ریمیک را دارند؛ یکی متال گیر سالید است و دیگری افسانه‌ ی دراگون.

 

 

جزئیات بیشتر بازی افسانه ی دراگون

 

 

۱. God of War


پلتفرم: پلی ‌استیشن ۲
استودیوی سازنده: Sony Santa Monica


در نهایت می رسیم به آخرین عنوان از گیم های قدیمی سونی که نیاز به ریمیک دارد، اولین قسمت سری بازی‌ های «گاد آو وار» یا همان «خدای جنگ». گاد آو وار ۱ بهترین قسمت این مجموعه نیست اما در واقع بیس و پایه این بازی است. بازگویی ریشه‌ ی قصه‌ ی کریتوس برای گیمرهایی که نسخه جدید این بازی را بر روی پلی استیشن 4 انجام داده اند. نسخه جدید این  بازی همچنان به سوی نسخه قدیمی آن که در مورد کریتوس در یونان است بازگشت دارد. طرفداران گاد آو وار که نسخه جدید را بازی کرده اند تمایل دارند که در مورد داستان کریتوس بیشتر بدانند خصوصا اینکه در گذشته چه اتفاقاتی رخ داده است.


پس با این وجود ریمیک گاد آو وار ۱ با کیفیت‌ عالی برای حال حاضر می تواند یک ایده عالی و منطقی برای کاربران بسیاری که منتظر ریمیک بازی های قدیمی سونی هستند، باشد. ریمیک این بازی باید با دقت و وسواس بسیاری انجام شود و هیچ گونه تغییری در سبک و روند بازی ایجاد نشود. در نهایت ریمیکی که باید ارائه شود چیزی شبیه به گاد آو وار ۳ است اما با کیفیتی بسیار بالاتر که مناسب پلی استیشن 5 باشد. همان دوربین ثابت و همان مربع مربع مثلث. تغییراتی که می توان اعمال نمود بیشتر جنبه ظاهری خواهند داشت.

 

 

بازی خدای جنگ

 


فلش‌ بک کریتوس به عنوان یک فرمانده‌ ی اسپارتان را می توان به عنوان یک مرحله به بازی اضافه نمود. انیمیشن های جدیدی را در میانه بازی قرار داد تا کاربران با دیدن این انیمیشن ها به طور کامل از ماجرای این بازی آگاه شوند. یونان باستان گاد آو وار ۳ دارای شگفتی های بسیاری بود اما به هر صورت حال و هوای قدیمی به خود گرفته و جزئی از بازی های قدیمی سونی شده است. تصور کنید که این بازی ریمیک شود و با کیفیت عالی در پلی استیشن 5 قابل ارائه باشد، در این صورت می تواند یک اثر شگفت انگیز را برای گیمرها اجرا نماید.

 

 

جزئیات بازی خدای جنگ

 


مجموعه بازی های قدیمی سونی می توانند یادآور خاطرات بسیاری باشند اما گیمرها تمایل دارند که این بازی ها را با سبک و ظاهری جدید ببیند و بازی نمایند. پس ریمیک می تواند هم پاسخگوی خواسته آن ها باشد و هم اینکه ریمیک کردن می تواند هزینه های کمپانی سونی را کاهش دهد. زیرا نیازی به داستان نویسی و طراحی جدید نیست، تنها باید اطلاعات و موارد قدیمی را آپدیت نمود و به سبک امروزی نزدیک نمود و با پلی استیشن جدید هماهنگ کرد.


شما تمایل دارید کدامیک از بازی های قدیمی سونی ریمیک شوند؟

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:
https://adreno.ir/b/43 file_copy

نظرات

insert_comment
نظری ارسال نشده است.