Adreno Loading

در حال بارگذاری

ده بازی ترسناک برتر

10 عنوان برتر بازی ترسناک در 10 سال گذشته

account_circleبهنام بختیاری
date_range۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۲۳:۳۲ | بروزرسانی در ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۷:۰۲
list_altدسته‌بندی: مقالات

حدود 20 سال پیش شاید برای اینکه ژانر وحشت را تجربه کنیم و افزایش میزان آدرنالین را در بدنمان حس کنیم، مجبور بودیم که به سراغ فیلم های سینمایی برویم و راه دیگری برای حس کردن ژانر ترس و وحشت نداشتیم. اما با پیشرفت تکنولوژی کم کم کمپانی های طراحی بازی ویدئویی به سمت ساخت گیم هایی با ژانر ترسناک و یا وحشتناک قدم برداشتند. در واقع می توان گفت حرکتی بسیار عالی و در عین حال لازم بود زیرا طرفداران بسیاری داشت.

 

 

ژانر وحشت در بازی ها

 

 

همچنین یکی از نقاط اوج گیری ساخت بازی ترسناک جایی بود که کنسول های پلی استیشن به میان آمدند. بازی های ترسناک با المان هایی خاص عرضه شدند که توانستند خاطرات بسیار زیبایی را برای ما بسازند. این گونه بازی ها توانستند حس وحشت را برای کاربران ایجاد کنند. این تجربه بدون شک در هیچ فیلمی احساس نخواهد شد.


این موضوع باعث شد که به بررسی 10 بازی ترسناک که در 10 سال گذشته عملکرد بسیار عالی داشتند و برتر بودند، بپردازیم. اما قبل از اینکه وارد بررسی این لیست 10 عددی شویم می خواهیم یک بازی ترسناک را بررسی کنیم که تا به حال عرضه نشده است اما بدون شک می توانست عنوان بهترین ها را از آن خود نماید. این عنوان P.T نام دارد.

 

 

بازی های وحشتناک

 

 

بازی P.T قرار بود توسط کوجیما و گیرمو دل ‌تورو ساخته شود و در واقع یکی از مجموعه های سایلنت هیلز بود. زمانی که این خبر منتشر شد طرفداران بسیار خوشحال شدند، زیرا پتانسیل این را داشت که به ترسناک ترین و متفاوت ترین بازی تاریخ تبدیل شود، چون از نبوغ کارگردانان این مجموعه خبر داشتیم. P.T هیچ وقت تکمیل نشد و تنها چیزی که از آن باقی ماند یک دمو بود که تبدیل به یک خاطره ی شیرین شد. اما همین دموی کوتاه نیز می توانست نشان از این داشته باشد که قرار بود چه بازی ترسناکی را پیش رو داشته باشیم.

 

 

بازی ترسناک پی تی

 


10) Five Nights at Freddy’s


سری Five Nights at Freddy’s یک بازی ساده و در عین حال ترسناک است. زمانی که شما تریلرهای این بازی را ببینید بدون شک پی می برید که بازی تا چه حد وحشتناک است و نباید گول ظاهر ساده آن را خورد. زمانی که بازی را آغاز نمایید پس از چند دقیقه متوجه می شوید که حتی دستان شما از ترس، شروع به لرزش می کند و در اینجاست که یک بازی ترسناک را تجربه خواهید نمود.


بازی دارای چندین قسمت است و هر قسمت دارای داستان مخصوص به خود می باشد. نقش شما در بازی این است که به عنوان نگهبان باید در برج نگهبانی قرار بگیرید و با استفاده از ابزارهایی مانند دوربین‌های امنیتی از منطقه مراقبت نمایید. 


اما کار به همین سادگی هم پیش نمی رود زیرا در اطراف شما اسباب بازی های قاتل در کمین هستند. حرکت اسباب بازی ها به صورت نامحسوس است زیرا در سایه ها حرکت می کنند و اگر یک لحظه کوتاه نگاه از بازی بردارید، اسباب بازی ها درست در همین جا به شما حمله می کنند و جان شما را با یک جامپ اسکیر هولناک می ‌گیرند. سازنده بازی به خوبی توانسته حس ترس و وحشت را به کاربر منتقل نماید.

 

 

بازی وحشتناک پنج شب در کنار فردی

 

 

9) Outlast


از Outlastها به عنوان یک گیم ترسناک خوب و خوش ساخت نام برده نمی شود. اما با این وجود نمی توان منکر ترسناک بودن آن شد. ژانر وحشت در تمام بازی جریان دارد. بازی با این موضوع آغازمی شود که شما نقش یک خبرنگار را دارید. این خبرنگار مدتی ست که درگیر بررسی یک آسایشگاه روانی می باشد و این فکر را در ذهن دارد که اتفاقاتی عجیب درون این مکان رخ می دهد.


این آسایشگاه در گذشته خانه وحشت بوده است. از جمله قوانینی که دارد این است که هر فردی که به آن وارد شود زنده از آن جا خارج نمی شود و هیچ راه برگشتی ندارد. اما با این وجود شما که یک خبرنگار هستید نمی توانید از این موضوع ساده بگذرید. پس وارد عمارت و یا همان آسایشگاه روانی می شوید. در آن جا با حقایقی ترسناک رو به رو می شوید. حتی ممکن است انسان هایی جهش یافته نیز به شما حمله کنند و درست جای ترسناک بازی همین جاست که شما هیچ سلاحی برای دفاع از خود ندارید. پس عاقلانه ترین راهی که می توان در این شرایط انتخاب کرد، این است که  فرار کنید و یا پنهان شوید.


پنهان شدن در بازی ترسناک شاید خنده دارد به نظر بیاید و کار ساده ای محسوب شود اما در واقع چنین نیست. شما باید در این کار حرفه ای شوید تا دشمنان نتوانند شما را پیدا کنند.

 

 

بازی ترسناک اوت لست

 


8) SOMA


این بازی ترسناک ساخت متفاوتی دارد. بر خلاف سایر بازی های وحشتناک و ترسناک که شما باید وارد مبارزات تن به تن با موجودات ناشناخته شوید، در این بازی شما در محیطی ترسناک رها می شوید. در واقع حس تعلیق موجود در بازی، انتظار برای اینکه قرار است چه اتفاقی رخ دهد و وجود المان های گریز از موجودات ناشناخته همگی می تواند ذهن کاربر را به بازی بگیرد و در بازی باعث ایجاد وحشت بسیاری شود. این بازی در واقع ثابت کرد برای ترسیدن نیازی نیست که با موجودات ترسناک مبارزه نمایید بلکه تنها با یک فضای رازآلود نیز می توان حس وحشت را القا نمود.


داستان SOMA از این قرار است که شما وارد یک پایگاه زیر دریایی می شوید. این پایگاه در زیر دریا ساخته شده است و در همین جا می توانید دلیل ترسناک بودن محیط را متوجه شوید. زیرا خطرات اطراف آن را حس می کنید. این پایگاه توسط یکسری ربات ضد انسان تسخیر شده است. شما زمانی که وارد این مرکز می شوید دیگر مسیر خروج را نمی توانید پیدا کنید. برای پیدا کردن مسیر باید معماهایی را حل کنید و رازهایی را برملا کنید تا بتوانید از این پایگاه خود نجات پیدا کنید. در این جا نیز برای مبارزه با دشمنان دستان شما خالی است، پس تنها راهی که وجود دارد باز هم فرار کردن و پنهان شدن است.

 

 

بازی جذاب سوما

 

 

7) Layers of Fear


Layers of Fear یک گیم ترسناک مستقل است. تا حدودی از بازی P.T ایده برداری کرده است اما نتوانسته به خوبی کار را تمام کند. شما در این بازی یک نقاش هستید که می خواهد بر روی بوم خود شاهکار دوران هنری اش را رسم نماید. اما برای رسم این شاهکار هیچ ایده ای در ذهن ندارد و می خواهد با نگاه به آثار فاخر ایده ای در ذهنش پرورش دهد. این آثار فاخر در یک عمارت قدیمی و بزرگ هستند. اما نکته این بازی ترسناک در این جاست که این تابلوهای فاخر در واقع نقاشی نیستند بلکه هر کدام دروازه ورود به جهنم می باشند.


این جهنم در هر مرحله ترسناک تر و وسیع تر نیز می شود و همه چیز آن قدر برای این نقاش بد پیش می رود که دیگر نمی تواند فرق بین واقعیت و خیال را درک کند و به جنون کشیده می شود.

 

 

بازی لایه های ترس

 


6) Until Dawn

 

Until Dawn بازی دیگری ست که می تواند عنوان سینمایی ‌ترین بازی این لیست را از آن خود نماید. زیرا برای افرادی که طرفدار فیلم Friday the 13th هستند دوست داشتنی خواهد بود. داستان این بازی ترسناک از این قرار است که یکسری نوجوان در بازی حضور دارند که یک قاتل بی رحم و مرموز به دنبال آن ها است و قصد دارد آنان را به قتل برساند. سرنوشت و زندگی این افراد به یکدیگر گره خورده و باید با تصمیم و انتخاب هایی که شما انجام می دهید این نوجوانان را به مسیری درست هدایت کنید در غیر این صورت باعث مرگ آن ها خواهید شد. تنها یک اشتباه کوچک کافیست که تمام کاراکترها از دست بروند.


گیم‌ پلی بازی Until Dawn شباهت بسیاری به بازی‌هایی چون دیترویت و هوی رین دارد. پس در واقع شما باید انتخاب کنید و تصمیم بگیرید و پیش بروید تا جان کاراکترها را نجات دهید. پس از گیم پلی به داستان عالی و گرافیک بی نظیر بازی می رسیم.  تمام این موارد در کنار یکدیگر توانسته اند یک مجموعه کامل و موفق را تشکیل دهند تا گیمر تحت تاثیر قرار بگیرد.

 

 

بازی ترسناک آنتیل داون

 

 

5) The Evil Within 2


نسخه اول The Evil Within چندان جالب نبود و نقدهای بسیاری را به سمت خود کشاند. اما نسخه دوم را می توان یک بازی ترسناک تمام عیار دانست که در سال های اخیر منتشر شده است. در این قسمت شما نقش کارآگاهی را دارید که در نسخه قبلی بیهوش شده است، همچنان حال مساعدی ندارد و قرار نیست خیلی زود به حال عادی بازگردد. دختر این کارآگاه هنوز زنده است و در محیط استم سرگردان می باشد.


در اینجا سباستین که همان کارآگاه است تصمیم می گیرد برای نجات دخترش دوباره به سمت استم برود. جهان استم بر خلاف نسخه قبلی بسیار وسیع طراحی شده است. شما برای یافتن مهمات باید موجودات بسیاری را از بین ببرید و این محیط را به خوبی جست و جو نمایید.
همچنین این عنوان از بازی های رزیدنت اویل، ‌سایلنت هیل و لست آو آس نیز ایده هایی گرفته و در واقع توانسته یک بازی از مجموعه تجربه های بازی های نام برده شده را بسازد. داستان این بازی ترسناک نیز بسیار جالب و دوست داشتنی است و همچنین این موضوع باعث شده که کاربران از ایرادات بازی چشم پوشی نمایند.

 

 

بازی شیطان درون دو

 

 

4) Dead Space 2


Dead Space 2 دارای تمام فاکتورهای خوب قسمت قبلی خود است، حتی توانسته این فاکتورها را بهتر نماید و در بازی جدید آن ها را در اختیار کاربر قرار دهد. حدود 10 سال از Dead Space 2 می گذرد اما همچنین یک بازی جذاب چه از نظر جلوه های بصری و گرافیکی و چه از نظر گیم پلی و تکنیک ها می باشد. با این بازی هم می توان ترسید و هم می توان لذت برد.


فضای بازی تاریک و رازآلود است و در میان این مه و تاریکی موجوداتی ترسناک در کمین هستند. نام این موجودات نکرومورف‌ها است که می توان گفت در سایر بازی های دیگر هیچ موجودی به ترسناکی آن ها ندیده ایم. این بازی ترسناک را می توان یک شاهکار کامل و همه چیز تمام دانست اما آن چنان که باید نتوانست شهرت بسیاری به دست بیاورد.

 

 

بازی وحشتناک فضای مرده دو

 

 

3) Amnesia The Dark Descent


Amnesia The Dark Descent را می توان یک بازی ترسناک و عالی دانست. این بازی توانست مخاطبان خود را به معنای واقعی کلمه دچار وحشت و هراس نماید. شما در بازی Amnesia The Dark Descent نقش کاراکتر بی‌ هویت را دارید. این فرد به صورت ناگهانی حافظه خود را از دست داده است و داخل یک قلعه متروکه و پر از حیوانات وحشی و خطرناک به هوش آمده است.


وحشتناک ترین جای این بازی ترسناک آنجاست که شما هیچ سلاحی برای مقابله و یا شکست دادن این موجودات ندارید و باید تنها به فرار کردن و پنهان شدن فکر کنید. اما برای پنهان شدن باید نقشه ای کامل داشته باشید و بسیار حرفه ای این کار را انجام دهید تا موجودات را از مرکز اصلی هدایت آن ها دور نگه دارید.


زیرا اگر موجودات دور از مرکز اصلی و فردی که آن ها را هدایت می کند، باشند دیگر تحت تاثیر آن فرد قرار نمی گیرند و نیرو و قدرت کمتری خواهند داشت. در غیر این صورت زمانی که به مرکز نزدیک شوند نیروی آن ها افزایش پیدا می کند و در کسری از ثانیه می توانند شما را پیدا نمایند. محیط این بازی ترسناک نیز به اندازه کافی وحشتناک طراحی شده که خود به تنهایی می تواند ترس زیادی را برای کاربر ایجاد نماید حتی اگر موجودات ترسناکی وجود نداشتند.


راهروهای پیچ در پبچ و یا تاریک بودن محیط و وجود نور کم می تواند احساس هراس را در شما بیدار کند و شما را مجبور به فرار نماید.

 

 

بازی آمنزیا: نزول تاریکی

 


2) Resident Evil 7


Resident Evil 7 را می توان در جایگاه بالاتری در میان برترین بازی ترسناک قرار دارد، زیرا خیلی دقیق و حساب شده عمل کرده و از تعلیق موجود در بازی به خوبی استفاده کرده است. این بازی بی دلیل سعی در ترساندن شما با جامپ اسکیرهایش ندارد و نمی خواهد که به صورت مداوم در تعقیب و گریز باشید.


همچنین با وجود تکنولوژی واقعیت مجازی، Resident Evil 7  تبدیل به یکی از ترسناک ‌ترین آثار در تمام این 10 سال شد. پس اگر به دنبال ترس واقعی هستید بازی رزیدنت اویل می تواند شما را راضی نماید.


گیم پلی این بازی ترسناک تا حدود بسیاری به نسخه های قبلی خود شباهت دارد و همین موضوع باعث برتری بازی شده و دوران اوج را برای رزیدنت به همراه داشته است. اگر از طرفداران این مجموعه هستید پیشنهاد می شود که حتما این بازی را تجربه نمایید زیرا لحظات عالی و سرگرم کننده همراه با حس وحشت را تجربه خواهید نمود.

 

 

بازی ترسناک رزیدنت اویل هفت

 

 

1) Alien Isolation


Alien Isolation را می توان در صدر لیست بازی های ترسناک قرار داد، زیرا می تواند ترس و وحشتی خالص را به شما القا نماید. این بازی از مهمترین المان‌های سری فیلم‌ های بیگانه، کمک گرفت و با استفاده از این موضوع توانست یک ژانر وحشت عالی را بسازد.


داستان بازی از این قرار است که کاربر زمانی که وارد بازی می شود در یک ایستگاه فضایی با یک زنومورف تنها گذاشته می شود. از کاربر خواسته می شود که یک راه فرار پیدا نماید. همچنین برای زنومورف هیچ چیز کشنده نیست و در واقع نمی توانید آن را نابود کنید.


تنها یکسری ابزار و لوازم در اختیار شما قرار داده شده است که می توانید آن را برای مدتی از خودتان دور نگه دارید. این بیگانه بسیار باهوش است و خیلی سریع ذهن شما را می خواند. در این جا اگر چند تاکتیک دفاعی را چند بار پشت سر هم برای او به کار ببرید دیگر آن را می شناسد و به راحتی می تواند با آن مقابله نماید. هر فردی در بازی با زنومورف رو به رو شود دچار احساس خفگی خواهد شد و این کار به قدری طبیعی انجام شده که کاربر نیز واقعا دچار چنین حسی می شود.

 

 

بازی بیگانه: جداسازی

 


10 عنوان برتر بازی ترسناک در یک دهه گذشته را بررسی نمودیم. هر بازی با توجه به نوع داستان و ژانری که دارد و همچنین ایده هایی که از فیلم ها و بازی های دیگر گرفته سعی بر این دارد که بتواند مخاطبان ژانر ترس و وحشت را به سمت خود جذب نماید. اما باز با تمام این اوصاف لیست ما کامل نخواهد بود و عناوین ترسناک بسیاری هستند که جا مانده اند شما می توانید در تکمیل نمودن این لیست به ما کمک کنید و بازی ترسناک جا مانده را عنوان نمایید.

 

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:
https://adreno.ir/b/33 file_copy

نظرات

insert_comment
نظری ارسال نشده است.