Adreno Loading

در حال بارگذاری

برنده دادگاه اپیک گیمز و اپل

Apple and Epic Games court

account_circleبهنام بختیاری
date_range۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۸:۱۵ | بروزرسانی در ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۷:۰۴
list_altدسته‌بندی: اخبار

 

برنده دادگاه اپیک گیمز و اپل چه کسی خواهد بود؟


اولین روز از دادگاه اپیک گیمز و اپل پس از حواشی بسیار به پایان رسید. در این جلسه سوئینی مدیرعامل اپیک گیمز نیز در دادگاه حضور داشت. اپیک فورتنایت را مانند یک متاورس ارائه داد و با این کار تصویری فراتر از یک بازی ساده و معمولی  از فورتنایت به نمایش گذاشت. در نهایت اپیک از اپل درخواست داشت که سهم کمتری از سود نسخه iOS فورتنایت داشته باشد.


در این جلسه دادگاه اپیک گیمز و اپل در مورد تمام موارد و سرویس های مختلف و تمام کنسول بازی ها که سود از فروش بازی فورتنایت دریافت می کنند به میان آمد .انریل انجین و همچنین اپ استور نیز از مواردی بودند که نام آن ها نیز در این دادگاه برده شد. این جلسه دادگاه به گفته سوئینی بیشتر شبیه به یک بازی بود. در آن صحبت های طولانی در مورد ویدیو گیم و صنعت بازی در جریان بود همچنین خواسته طرفداران بازی فورتنایت نیز مورد بحث قرار گرفت.


وکلای اپیک گیمز خواهان این موضوع بودند که اپل اجازه دهد که کاربران بدون پرداخت سهم اپ استور از فروش درون‌ برنامه ‌ای بازی‌ها، به طور مستقیم از استور خود بازی خرید کنند. با توجه به این که فورتنایت ۹ درصد از کل سود ۱۵ میلیارد دلاری خود در سه سال اخیر را از اپ استور به دست آورده، از دست دادن سود ۳۰ درصدی اپل از این مقدار بدون شک یک باخت بسیار عظیم برای این کمپانی محسوب می شود.


بتل رویال اپیک تنها در سال ۲۰۱۸ بالغ بر ۵.۴ میلیارد دلار درآمدزایی داشته است. این رقم در سال بعدی (۲۰۱۹) به ۳.۷ میلیارد دلار رسیده. اما این داستان همچنان ادامه دارد و می توان گفت این تنها اولین جلسه از دادگاه پر چالش می باشد. زیرا وکلای اپل نتوانستند درخواست های اپیک را بررسی نمایند و این موضوع به جلسات بعدی موکول شد.


پرسش وکلای اپل از تیم سوئینی در دادگاه اپیک گیمز و اپل این بود که چرا اپیک واکنشی نسبت به پول زیادی که اپیک گیمز به سونی به خاطر فورتنایت پرداخت می‌کند نشان نداده است. به طور مثال فاش شد که سونی با حمایت از کراس ‌پلی فورتنایت روی سایر پلتفرم‌ها این حق را دارد که اگر گیمری که بیشتر روی پلی استیشن فورتنایت بازی کند اما در پلتفرم دیگری مثل پی‌ سی خریدهایش را انجام دهد، سود بیشتری از اپیک گیمز دریافت کند.


در حال حاضر و در این جلسه دادگاه  اپل و اپیک گیمز، نظر قاضی بر این بود که اپیک گیمز، کل مدل تجاری اپ استور را زیر سوال برده است. اپل ادعا دارد که دریافت این میزان سود از فروش بازی‌ها بر روی اپ استور را برای فراهم کردن تجربه ایمن برای توسعه ‌دهندگان و گیمرها انجام داده است اما سوئینی باور دارد که فورتنایت یک بخش از دنیای وب است و اپل از هر یک دلار که در بازی فورتنایت خرج می شود ۳۰ سنت سهم می‌خواهد.


برای اینکه بخواهیم اعلام کنیم کدامیک از طرفین برنده دادگاه اپل و اپیک گیمز خواهند بود زود است. زیرا در خواست های اپل و اپیک متعدد هستند و هر کدام چند موضع مختلف را بیان کرده اند که راه تصمیم گیری سخت تر خواهد شد. اما با توجه به گفته ها و مدارکی که ارائه شد شاید بتوان گفت که اپیک گیم بتواند دادگاه را مجاب نماید و رای رسمی بدهد تا اپل مجبور شود از سود 30 درصدی خوب عقب نشینی نماید.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:
https://adreno.ir/b/25 file_copy

مطالب مرتبط

نظرات

insert_comment
نظری ارسال نشده است.