Adreno Loading

در حال بارگذاری

25 بازی واقعیت مجازی

بررسی 25 بازی واقعیت مجازی برتر در تاریخ ویدئو گیم (قسمت دوم)

account_circleبهنام بختیاری
date_range۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۰۱:۱۳ | بروزرسانی در ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۰۱:۱۵
list_altدسته‌بندی: مقالات

در این مقاله بررسی 25 بازی واقعیت مجازی که در تاریخ بازی های ویدئویی برتر هستند را ادامه خواهیم داد. در قسمت اول، تجهیزات مربوط به انجام بازی های واقعیت مجازی را بررسی نمودیم و همچنین بازی هایی که ساده تر بودند و دوربین آن ها حرکات کمتری داشت را توضیح دادیم. حال وارد مرحله ای دیگر از بازی ها می شویم که سخت و پیچیده هستند و همچنین بر روی کامپیوتر نیز اجرا می شوند که گرافیک سنگینی دارند.

 

 

بازی های واقعیت مجازی پیچیده تر

 


Polybius


پلتفرم‌ ها: PC, PSVR
Polybius یک افسانه قدیمی در میان بازی های ویدئویی می باشد. نسخه دیگری از این بازی وجود دارد اما در حال حاضر ما با نسخه بازی واقعیت مجازی آن سر و کار داریم. در این بازی شما وارد یک دنیای خیالی می شوید که همه چیز به طرز عجیبی در جریان است.


شما در این بازی باید با نهایت سرعت پیش بروید و هر چیزی که در مسیر شما قرار می گیرد را نابود نمایید. بازی به هیچ وجه تکراری نیست. اتفاقاتی که در آن رخ می دهد سبک جدیدی دارند و ممکن است هر بار که از یک مرحله عبور می کنید یک اتفاق جدید رخ دهد.

 

 

بازی پولیبیوس

 


Blood and Truth


پلتفرم: PSVR
بازی واقعیت مجازی Blood and Truth دارای یک گیم پلی ساده است و در مراحل اولیه هیچ هیجانی نخواهد داشت، اما زمانی که بازی را آغاز نمایید خواهید دید که همه چیز تغییر می کند. در بازی شما خود را یک قهرمان می بینید مانند فیلم های هالیوودی که سرشار از صحنه های اکشن است. در واقع یک مامور هستید که ماموریت های خاصی بر عهده او می باشد و باید آن ها را انجام دهد.


این بازی واقعیت مجازی در ژانر اول شخص است و خیلی ساده و روان می توانید این گیم را انجام دهید و از آن لذت ببرید. گیم پلی تنها به صورت تیراندازی است و اینکه مدام باید جا به جا شوید و در یک جا ساکن نمانید، اما حرکت شما به دلیل کم بودن فضا محدود است و گستره وسیعی در اختیار شما نیست. این بازی می تواند برای افراد کم تجربه نیز عالی باشد خصوصا برای پیشگیری از حالت تهوع.

 

 

بازی خون و حقیقت

 


Budget Cuts


پلتفرم‌ ها: PC, PSVR
بازی واقعیت مجازی  Budget Cutsمی تواند تقریبا مشابه با بازی پورتال باشد و برای کاربران همان حس و تجربه را به دنبال داشته باشد. داستان بازی از این قرار است که شما داخل یک شرکت هستید اما شرکت ها و ادارات توسط ربات ها کنترل می شوند.


در واقع رئیس این شرکت تصمیم گرفته که ربات ها را جایگزین انسان کند زیرا از نظر مالی بسیار به صرفه تر هستند. همین روال باعث می شود که وجود کاراکتر اصلی بازی در این شرکت ممنوع شود. همچنین اگر ربات های دیگر شما را ببیند شروع به دنبال کردن شما می کنند تا شما را بکشند.


بازی دارای پتانیسل خوبی برای پلتفرم واقعیت مجازی است و به کاربر اجازه می دهد در محیط اطراف خود غرق شود و حس کند که به صورت کامل در بازی قرار دارد. شما باید روی سقف حرکت کنید اما کاملا بدون صدا وگرنه ربات ها متوجه حضور شما می شوند. برداشتن فکس‌ها و جواب دادن به تلفن‌ ها، پرتاب‌ کردن چاقو و باز کردن کشو‌ها همه چیز باید در نهایت سکوت و دقت انجام شود.

 

 

ربات ها در بازی کمبود بودجه

 

 

Microsoft Flight Simulator VR


پلتفرم: PC
بازی‌ های شبیه ‌ساز و پلتفرم واقعیت مجازی می توانند یکی از خلاقانه ترین ایده ها برای بازی واقعیت مجازی باشد. در واقع شبیه ساز با هدست های واقعیت مجازی می تواند به معنای حقیقی خود دست پیدا کند زیرا در این حالت کاربر خود را تماما در محیط شبیه سازی شده حس می کند و با یک حس واقعی وارد بازی می شود، مانند بازی‌ های شبیه‌ ساز پرواز شرکت مایکروسافت.


شما می توانید با شبیه ساز به طور مثال به فضا بروید از آن جا تمام کهکشان، کره زمین، ماه و غیره را تماشا کنید و با توجه به وجود هدست واقعیت مجازی می توانید یک تجربه نزدیک به سفر فضایی را داشته باشید.


خیلی ساده می توانید با فشردن چند دکمه یک فضاپیما و یا هواپیما را کنترل نمایید و به حرکت دربیاورید. البته که این سبک از شبیه سازها هنوز جای کار دارند و کاملا بی نقص نیستند، اما می توان با توجه با موارد فعلی هم از آن ها لذت برد. تنها برای اجرای چنین بازی هایی نیاز به کامپیوتر دارید که می تواند یک مشکل بزرگ برای بسیاری از کاربران باشد. زیرا بازی از لحاظ گرافیکی سنگین است و نیاز به کارت گرافیک عالی و قوی دارد. مشکل دیگر حالت تهوع است که در این بازی واقعیت مجازی می تواند برای کاربران دردسرساز شود.

 

 

بازی های شبیه ساز پرواز شرکت مایکروسافت

 


Red Matter


پلتفرم ‌ها: PC, PSVR, Oculus Quest
گیم واقعیت مجازی Red Matter می تواند شما را به تمام نقاط منظومه شمسی ببرد. البته چند خط داستانی مختلف در این بازی وجود دارد که هر یک موضوع خاصی را دنبال می کند. به طور مثال ممکن است در سرزمین های مختلفی باشید و در آن جا به جست و جو در مورد راز و رمزها بپردازید. برای این بازی نیازی نیست که زمان زیادی را صرف نمایید. اما در همین مدت زمان کوتاه، گیم می تواند کاربر را در دنیای خود غرق نماید.


همچنین پازل های هوشمندانه و معماهای دیگر نیز در کنار سایر موضوعات بازی وجود دارند که می تواند سرگرمی خوبی باشد. گیم پلی بازی نیز ساده و روان است و برای یک بازی واقعیت مجازی بسیارعالی طراحی شده است. در تمام طول بازی احساس تنهایی به شدت می تواند بر روی گیمر تاثیر گذار باشد و شرایط را مانند فیلم جاذبه برای او تداعی نماید.

 

 

بازی پازلی هوشمندانه

 


Half-Life: Alyx


پلتفرم: PC
بازی Half-Life: Alyx را می توان کامل‌ ترین و بهترین بازی واقعیت مجازی در حال حاضر دانست. بازی در واقع جزئی از بازی های تراز اول واقعیت مجازی است.


تمام بازی‌ های شرکت ولو در واقع انقلابی هستند و توانسته اند در زمان ارائه تحولی عظیم را ایجاد نمایند. گیم پلی این بازی می تواند یک داستان جذاب را برای کاربر ارائه دهد. همچنین طراحی عالی بازی می تواند تمام کننده این داستان باشد و یک بازی همه چیز تمام را برای کاربران ارائه دهد.

 

 

بازی تراز اول نیمه عمر: الیکس

 


Paper Beast


پلتفرم ‌ها: PC, PSVR
بازی واقعیت مجازی Paper Beast  یک بازی عجیب است که در واقع بازی با کلمات می باشد. دنیای بازی از هیولاهای بزرگ و کاغذ و شن ساخته شده است که تا حدود زیادی شبیه به کاردستی ‌های اوریگامی است. در این سرزمین شنی موجوداتی زندگی می کنند که یک اکو سیستم جالب دارند و تمام این موجودات با یکدیگر در ارتباط هستند.


گیم پلی بازی نیز حالت معمایی دارد و شاید بتوان گفت کمی گنگ و رازآلود است و این حالت در تمام طول بازی در جریان است. این ژانر معمایی و اسرار آمیز می تواند اصلی ترین علت جذب شدن کاربران به این بازی باشد.

 

 

بازی جانور کاغذی

 

 

The Climb


پلتفرم ‌ها: PC, Oculus Quest
این گیم واقعیت مجازی را می توان بهترین بازی استودیوی Crytek دانست. در بازی The Climb چند کوه در برابر شما قرار  دارد و شما باید از آن ها بالا بروید. در بخش اولیه یک آموزش خیلی سطحی وجود دارد که در واقع قرار دادن چند سنگ روی هم را به شما نشان می دهد.


اما پس از آن وارد بازی که می شوید مشاهده می کنید که باید از یک کوه بالا بروید. در همین جا می توانید متوجه شوید که با چه بازی جذابی رو به رو هستید. طراحی محیط آن عالی است و حتی می توانید به شکار در این کوه و محیط اطراف بپردازید. هر چه در بازی پیش می روید ارتفاع بیشتر می شود اما در اینجا برای افرادی که مشکل تهوع دارند نیز ممکن است مشکلاتی ایجاد شود.


در ادامه این بازی واقعیت مجازی وارد فاز صخره نوردی آن خواهید شد. بازیکن اجازه دارد که به صورت حرفه ای صخره نوردی انجام دهد. باید مسیر خود را پیدا کند و سپس با استفاده از طناب و گیره وضعیت خود را فیکس نماید. دنباله این بازی نیز قرار است به زودی منتشر شود که در آن شما در فضای شهری حضور خواهید داشت.

 

 

بازی واقعیت مجازی کوهنوردی

 


Sairento


پلتفرم ‌ها: PC, PSVR, Oculus Quest
در این بازی واقعیت مجازی وارد فاز سخت و پیچیده خواهیم شد. حرکات در آن زیاد است در نتیجه همان حالت تهوع برای افراد کم تجربه می تواند بروز نماید پس بهتر است افراد تازه کار سراغ این بازی نروند. جنگجوها در این بازی حضور دارند که باید با سرعت بالا در بازی حرکت کنند. حرکات آن ها معمولا با انجام حرکات آکروباتیک همراه است.


 شما در نقش یکی از این جنگجوها خواهید بود و می توانید به یک نینجا تبدیل شوید و از این بازی لذت ببرید. گیمرها در این بازی به کشور ژاپن می روند و در محیط این کشور مشغول به بازی خواهند شد. نینجاها قابلیت هایی مانند راه رفتن روی دیوار، سر خوردن روی زمین، پشتک وارو زدن و آهسته کردن زمان را دارند. همچنین یک مجموعه کامل از سلاح و لوازم مبارزه نیز در اختیار کاربران قرار می گیرد تا یک بازی سرگرم کننده را پیش رو داشته باشند.

 

 

بازی سایرنتو

 

 

Skyrim VR / Fallout 4 VR


پلتفرم: PC
در اینجا با عنوان بازی واقعیت مجازی شرکت دیگری از شرکت بتسدا رو به رو هستیم. این بازی را می توان برجسته ترین اثر این کمپانی دانست. با استفاده از واقعیت مجازی می توانید با روشی جدید وارد سرزمین اسکایریم یا شهر بوستون شوید و محیط جذاب این بازی را به شکل دیگری مشاهده نمایید.


در اینجا با شهرهای بزرگ و خیالی و یا حیوانات وحشی رو به رو می شوید که در بازی اسکایریم وجود داشت و همچنین دیدن ساختمان‌ های خراب شده، تمدن نابود شده و تقلای انسان برای بقا در بازی فال ‌آوت ۴ از یک زاویه جدید می تواند بسیار جذاب باشد.


بازی واقعیت مجازی بهترین بهانه برای این است که کاربران دوباره سمت بازی های نقش آفرینی بروند. هر چند که این بازی ها پتانسیل بیشتری دارند و می توان گفت جای کار بسیاری خواهند داشت اما در همین حد هم بسیار عالی عمل کرده اند.

 

 

بازی واقعیت مجازی اسکایریم

 

 

Resident Evil 7 VR


پلتفرم: PSVR
بدون شک سری رزیدنت اویل را به عنوان یکی از ترسناک ترین و خوش ساخت ترین بازی ها می شناسیم. اما نکته هیجان انگیز اینجاست که رزیدنت اویل هم وارد دنیای واقعیت مجازی شده است و چه چیزی بهتر از این که بازی های ترسناک را به صورت VR انجام دهیم.


 قسمت هفتم رزیدنت اویل دوربین سوم ‌شخص را کنار گذاشته است و سراغ یک دوربین اول ‌شخص برای ترسناک ‌تر کردن بازی رفته است. در بازی حرکات با سرعت بالایی انجام می شود و همچنین باید در محیط متروکه در حرکت باشید و همین موضوع می تواند باعث ایجاد حالت تهوع برای افراد تازه کار شود. ترس‌ های پرشی (Jump Scare) نیز در این بازی هستند که می تواند نکته دیگری برای افراد تازه کار باشد.


رزیدنت با وارد شدن به دنیای بازی واقعیت مجازی توانسته مانند همیشه خلاقیت به خرج دهد و با تغییرات ساختار شکن، خود را با موج جدید همراه نماید. البته نسخه 8 رزیدنت نیز ارائه شده است اما در مورد نسخه واقعیت مجازی آن چندان اطلاعاتی در دسترس نیست.

 

 

واقعیت مجازی رزیدنت اویل

 


DOOM 3 VR


پلتفرم ‌ها: PC, PSVR, Oculus Quest
سازندگان سری بازی های DOOM حدود 20 سال پیش اولین بازی تیراندازی اول شخص را ارائه نمودند و در واقع هیچ گاه فکر نمی کردند که این بازی تا این حد محبوب شود و در نهایت نسخه بازی واقعیت مجازی آن نیز منتشر شود. نسخه سوم این بازی تفاوت هایی با نسخه های قبلی داشت و ویژه واقعیت مجازی نیز ساخته نشده بود. اما پس از روی کار آمدن هدست های واقعیت مجازی این بازی توانست ویژگی های خود را به صورت کامل در معرض نمایش قرار دهد.


در این سبک بازی سرعت گیمرها بسیار بالا است و همراه آن ها مهمات نسبتا زیادی نیز حمل می شود. مپ بازی بسیار وسیع است و در آن هیولاهای بسیاری نیز وجود دارند. شما می توانید در این بازی هیولاها را بکشید و با توجه به اینکه هدست واقعیت مجازی دارید از یک نبرد عالی لذت خواهید برد. اما در نسخه سوم همه چیز برعکس بود بازی دیگر سرعت بالای نسخه قبلی را نداشت و به صورت آرام در محیط تنگ و تاریک در جریان بود.


در حال حاضر نسخه سوم بازی واقعیت مجازی برای پلی استیشن به صورت رسمی ارائه شده است. برای تجربه این بازی می توانید بر روی کامپیوتر و یا هدست های جداگانه آن را اجرا نمایید.

 

 

دوم 3

 


Pavlov VR


پلتفرم: PC
بازی واقعیت مجازی Pavlov یک بازی تیراندازی آنلاین است. بسیار راحت ‌تر از سایر گیم های دیگر با سبک مشابه می باشد و دردسر کمتری دارد خصوصا برای اینکه بخواهید به صورت آنلاین بازی نمایید.


در واقع اگر بخواهیم این بازی را مقایسه نماییم می توان گفت با سری بازی های کانتر در رقابت است که دارای قابلیت های جالب و خاصی می باشد.


برای مثال تیراندازی دقیقا مطابق با معیارهای واقعیت مجازی طراحی شده است. طراحی محیط نیز بسیار خوب انجام شده و می تواند باعث شود که احساس واقعی تری در بازی داشته باشید.

 

 

بازی تیراندازی آنلاین

 


Ace Combat 7


پلتفرم: PSVR
یک بازی هواپیمایی بسیار ساده که می توان آن را در رده بازی های متوسط قرار دارد. یک گیم هواپیمایی و جنگی که با سرعت زیاد در جریان است.


با بازی واقعیت مجازی Ace Combat 7 می توانید تجربه یک گیم واقعی را داشته باشید. در این بازی واقعیت مجازی می توانید مراحل منحصربفرد و ویژه ای از بازی های پلی استیشن را داشته باشید. تعداد این مراحل کم است اما با توجه به کیفیتی که دارد می تواند جالب باشد. صحنه های اکشن در این بازی زیاد است و با وجود کیفیت عالی می توانید نبردهای خوبی را داشته باشید.

 

 

ایس کامبت

 


No Man’s Sky VR


پلتفرم‌ ها: PC, PSVR
بازی No Man’s Sky را می توان یک سورپرایز ویژه در این لیست دانست. در واقع هیچکس فکر نمی کرد No Man’s Sky که یک فاجعه کامل بود بتواند به یک بازی بسیار جذاب تبدیل شود. واقعیت مجازی توانست این بازی را دوباره زنده کند و به بهترین نحو به دنیای گیم بازگرداند. داستان بازی در مورد اکتشافات جالب در دنیاهای ناشناخته و فانتزی است که در واقعیت مجازی می توان تمام این موارد را به خوبی لمس نمود.


بازی واقعیت مجازی می تواند بسیار نزدیک به تجربه واقعی یک بازی باشد گویی که خود کاربر درون بازی قرار گرفته است. هر چیزی که در بازی اصلی وجود داشت در این جا نیز موجود است با کیفیت و حسی بهتر. اگر به نجوم علاقه مند هستید این بازی می تواند برای شما بسیار جالب باشد. خصوصا اینکه در مورد راز و رمزهای این کهکشان عظیم می توانید جست و جوهایی انجام دهید.

 

 

بازی آسمان هیچ کس

 


The Walking Dead: Saints & Sinners


پلتفرم ‌ها: PC, PSVR, Oculus Quest
در دنیای گیم هیچ چیزی قطعی و صد در صدی نیست و به سختی می توانید یک بازی را نام ببرید و به آن لقب همه چیز تمام را بدهید. اما در مورد بازی واقعیت مجازی The Walking Dead: Saints & Sinners می توان به راحتی چنین لقبی را به آن اعطا نمود. گیم درست مانند سریال آن دارای سبک بقا و کشتن زامبی ها می باشد، اما با توجه به واقعیت مجازی بودن آن می توان حس هیجان و ترس بیشتری را تجربه نمود.


سازندگان این بازی واقعیت مجازی در نظر داشتند که یک اثر بسیار خوب و عالی را ارائه دهند و می توان گفت که در این راه بسیار هم موفق بوده اند. به خوبی از عناصر واقعیت مجازی در بازی استفاده شده تا یک بازی بسیار عالی و بی عیب و نقص ارائه شود.


آیتم های مربوط به بازی درون کیف کوله پشتی جمع می شوند و هر زمان که نیاز داشتید همراه شما خواهند بود. برای اینکه به سلاح دسترسی داشته باشید می توانید سراغ جیب های خود بروید. در بازی کنترل بسیار خوبی بر روی همه چیز خواهید داشت که از ویژگی های این بازی جذاب است.

 

 

مردگان متحرک: قدیسان و گناهکاران

 


Boneworks


پلتفرم‌: PC
در مورد بازی واقعیت مجازی Half-Life: Alyx گفته شد که شرکت ولو یک بازی با کنترل راحت را ساخته است. اما در مورد بازی Boneworks باید گفت که دقیقا نقطه مقابل آن می باشد. سازندگان این بازی از هیچ چیزی دریغ نکرده اند و هر آن چه آیتم سخت و عجیب و غریب بوده به این بازی اضافه کرده اند. البته این ویژگی باعث شده است که بازی در نوع خود خاص باشد و طرفداران بسیاری نیز داشته باشد.


گیم پلی این بازی واقعیت مجازی به قدری هیجان انگیز و جالب و عجیب است که نمی توان در چند کلام آن را خلاصه نمود. می توانید در بازی با سلاح سرد و گرم مبارزه نمایید. برخی قسمت های بازی نیز به صورت معمایی هستند و شما باید به دنبال یکسری از اشیا بگردید  یا راه حلی برای گذشتن از یک مسیر داشته باشید.

در این بازی بدون شک دچار تهوع خواهید شد. حتی افراد حرفه ای نیز برای اولین بار که این بازی را تجربه  می کنند چنین حسی برای آن ها نیز ایجاد خواهد شد، پس بهتر است با آمادگی کامل سراغ این بازی بروید.

 

 

بازی بون ورکس

 


بازی واقعیت مجازی یک سبک تقریبا نوظهور است و زمان بیشتری نیاز دارد تا بتواند خود را به پای سایر بازی های دیگر برساند. با توجه به اینکه برای این بازی ها نیاز به یکسری ابزار مانند هدست است و این موضوع هزینه بیشتری را برای کاربر به دنبال دارد، گیمرهای کمتری به سراغ آن می روند. اما می توان پیش بینی نمود که آینده ای روشن در انتظار این سبک از بازی ها است. آیا شما تا به حال بازی های واقعیت مجازی را امتحان کرده اید؟

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:
https://adreno.ir/b/49 file_copy

نظرات

insert_comment
نظری ارسال نشده است.