Adreno Loading

در حال بارگذاری

۴۰ بازی برتر 10 سال گذشته

40 عنوان از برترین بازی‌هایی که در 10 سال گذشته منتشر شده‌اند

account_circleرضا محمدی
date_range۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۲۳:۰۸ | بروزرسانی در ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ - ۲۱:۳۷
list_altدسته‌بندی: مقالات

زمانی که کامپیوتر وارد دنیای تکنولوژی و فناوری شد شاید کمتر کسی فکر می کرد که روزی به پای ثابت بازی های کامپیوتری و همچنین یک ابزار مفید برای گیمرها تبدیل شود. اما در حال حاضر چنین اتفاقی رخ داده و کامپیوترها همیشه در کنار گیمرها قرار دارند. خصوصا برای گیمرهای بسیار حرفه ای کامپیوتر ها حکم یک یار اصلی را دارند.

 

چهل تا بازی برتر در ده سال گذشته

 

زمانی که پی سی های خانگی توانستند خود را وارد زندگی مردم جهان کنند. حال نوبت این بود که یک سرگرمی نیز در این وسیله تعبیه شود تا در میان کار بتوان کمی هم سرگرم شد و از حالت خشک و سخت این دستگاه کمی فاصله گرفت. از این رو کم کم بازی های کامپیوتری جذاب روی کار آمدند. در واقع می توان گفت بازی های کامپیوتری قدمت بسیار زیادی نسبت به کنسول ها دارند پس اگر بخواهیم بهترین بازی ها را از ابتدای روی کار آمدن بازی بررسی کنیم لیست ما بسیار طولانی خواهد شد.

 

از این رو تصمیم داریم که تنها بازی های برتر 10 سال گذشته را بررسی کنیم تا بتوان کمی این لیست را کوتاه تر نمود و در عین حال به بررسی دقیق تری در مورد جزئیات بازی ها پرداخت. در ادامه 40 بازی برتر کامپیوتری را بررسی خواهیم نمود تا بدانیم چه مواردی باعث شدند که این بازی های کامپیوتری به چنین جایگاهی دست پیدا نمایند. این لیست از عنوان چهلم (40) این بازی‌های برتر کامپیوتری شروع می شود و به ترتیب تا عنوان 1 ادامه خواهد داشت. این ترتیب بر اساس امتیاز متاکریتیک خواهد بود.

 

بهترین بازی‌هایی که در ۱۰ سال اخیر تجربه کرده‌اید

 

 

۴۰- بازی Dead Cells

 

نمره این بازی در متاکریتیک ۸۹ است. همان طور که گفته شد از رتبه چهل در لیست برترین بازی‌ها شروع می کنیم. این بازی در استودیو موشن تویین ساخته شده است. دد سلز از جمله بازی های کامپیوتری است که دارای سبک روگ لایت می باشد. روگ لایت در واقع یکی از زیرشاخه های ژانر نقش آفرینی محسوب می شود که بیشتر بر مبارزات نوبتی تاکید دارد. در این سبک نیز مرگ کاراکتر اصلی بسیار خاص و جذاب جلوه داده می شود.

 

در تمام مراحل بازی شما باید سعی کنید کاراکتر خود را رشد دهید تا به موفقیت های بیشتری دست پیدا کنید. پس از مرگ کاراکتر اصلی نیز بازی از همان جایی که مرده بود دوباره آغاز خواهد شد. اما این مرگ های مداوم می تواند یک نقطه قوت برای کاربر باشد زیرا به این صورت می توانید تجربیات بسیاری به دست بیاورید و با آمادگی بیشتری بازی را ادامه دهید. بدون شک اگر یکی از بازی های کامپیوتری بخواهد موفق شود باید بر روی جلوه های بصری و شنیداری خود بسیار کار کند که  دد سلز این کار را به خوبی و بسیار حرفه ای انجام داده است.

 

بازی باحال و جذاب دد سلز-dead cells

 

 

۳۹- بازی Pillars of Eternity

 

نمره این بازی نیز در متاکریتیک ۸۹ است. بازی های نقش آفرینی به طور معمول طرفداران بیشتری دارند و اکثر بازی های ساخته شده، در این ژانر هستند. Pillars of Eternity یکی دیگر از بازی های کامپیوتری است که در ژانر نقش آفرینی قرار گرفته است. این گیم جذاب در سال 2015 توانست پا به دنیای بازی های کامپیوتری بگذارد.

 

در این لیست ۴۰ تایی از بازی‌های هیجان‌انگیز، بازی های موفق گیم پلی، حرف اول را می زنند زمانی که با یک گیم پلی عالی رو به رو شوید می توان گفت آن بازی بسیار حرفه ای طراحی شده است. در این جا شما نقش یک واچر را دارید که می توانید روح دیگران را ببینید و همچنین قدرت ذهن خوانی دارید. به دلیل قدرت هایی که دارید با خدایان درگیر خواهید شد و در این راه برای شما فراز و نشیب و جنگ های بسیاری پیش می آید که می تواند یک سرگرمی عالی برای گیمرها محسوب شود.

 

بازی پیلارز آف اترنیتی - Pillars of eternity

 

 

۳۸- بازی The Walking Dead: A Telltale Game Series

 

نمره بازی The Walking Dead در متاکریتیک ۸۹ است. یکی از بازی های کامپیوتری برجسته استودیو تل‌تیل گیمز بدون شک واکینگ دد است. این گیم که برگرفته از سریالی با همین نام است و طرفداران بسیاری دارد، ساخته شده است. داستان این گیم بسیار پر کشش است و باعث می شود که کاربر تمایل پیدا کند تا بازی را به اتمام برساند.

 

بازی شامل چندین فصل است که هر فصل داستان جدیدی را برای شما ارائه می کند. با توجه به اینکه داستان بازی با یک آخرالزمان شروع می شود پس می توان حدس زد که ژانر بازی بقا خواهد بود. پس از این آخرالزمان، کلمنتاین که شخصیت اصلی بازی است وارد یک زندگی پر فراز و نشیب می شود و مدام باید برای زنده ماندن خود به همراه یک عده دیگر تلاش کند.

 

بازی The Walking Dead: A Telltale Game Series

 

 

۳۷- بازی Resident Evil 2

 

اگر تمایل دارید نمره این بازی را بدانید باید گفت که نمره آن  در متاکریتیک ۸۹ است. نام رزیدنت اویل را تمام گیمرهای حرفه ای و حتی افرادی که تا حدودی با کامپیوتر و دنیای بازی های کامپیوتری و تکنولوژی سر و کار دارند، شنیده اند. این بازی را می توان بهترین و جذاب ترین بازی در ژانر ترسناک دانست که در سال 2019 یک نسخه ریمیک شده از آن منتشر شد.

 

نسخه اصلی این بازی در سال 1998 ارائه شد که در آن زمان جزو برترین بازی ها بود. پس از گذشت سال ها با توجه به این که بازی های کامپیوتری ترسناک مورد استقبال بسیاری از کاربران قرار گرفته شد، کمپانی تصمیم گرفت که رزیدنت را دوباره بازسازی نماید و از این رو نسخه ریمیک آن در سال 2019 ارائه شد. بازی در کنار سبک ترسناک دارای ژانر بقا نیز می باشد. زیرا باید از چنگال زامبی ها فرار کنید و سعی کنید خود را زنده نگه دارید. زامبی ها و هیولاهای این بازی به صورت ویژه افراد سالم و زنده را هدف قرار می گیرند.

 

داستان بازی از این قرار است که در محیط شهر یک ویروس ناشناخته پراکنده شده که باعث می شود مردم به زامبی و هیولا تبدیل شوند.