Adreno Loading

در حال بارگذاری

۴۰ بازی برتر 10 سال گذشته (بخش سوم)

قسمت سوم از 40 تا بازی برتر ۱۰ سال گذشته

account_circleرضا محمدی
date_range۱۴۰۰/۰۵/۲۰ - ۲۱:۳۳ | بروزرسانی در ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ - ۲۲:۴۹
list_altدسته‌بندی: مقالات

در ادامه قسمت سوم برترین بازی های کامپیوتری را بررسی خواهیم نمود. بررسی لیست بازی های کامپیوتری بر اساس امتیاز متاکریتیک است که از کمترین امتیاز آغاز شده و تا رتبه 1 که بیشترین امتیاز را دارد، ادامه خواهد داشت.

 

قسمت سوم ۴۰ بازی برتر

 

 

۱۶- بازی Microsoft Flight Simulator

 

نمره این بازی در متاکریتیک ۹۱ است. بازی Microsoft Flight Simulator از جمله بازی های کامپیوتری است که به صورت شبیه سازی می باشد و در سال 2020 منتشر شده است. بازی های شبیه سازی معمولا دارای جزییات بسیاری هستند تا شرایط را به صورت کاملا واقعی برای کاربر نمایش دهند.

 

این بازی یک شبیه ساز پرواز در هواپیما است که می تواند به شما کمک کند تا تجربه یک پرواز را داشته باشید که خودتان شخصا آن را مدیریت و هدایت خواهید نمود. برای اینکه بتوانید هیجان بیشتری را در این سبک از بازی های کامپیوتری تجربه کنید می توانید از هدست های واقعیت مجازی نیز کمک بگیرید تا خود را کاملا در کابین خلبان حس کنید و زاویه دید یک خلبان واقعی را داشته باشید.

 

در ابتدای ورود به بازی حدود 8 نکته ارائه می شود که یک تدریس کوتاه برای خلبانی محسوب می شود و پس از آن می توانید وارد فضای بازی شوید و کار پرواز خود را آغاز نمایید.

 

بازی Microsoft Flight Simulator

 

 

۱۵- بازی Dishonored

 

نمره Dishonored در متاکریتیک ۹۱ است. در ابتدای ورود به این بازی دو کاراکتر پیش روی شما قرار می گیرند یکی کروو و دیگری امیلی که می توانید یکی را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که تا پایان بازی نمی توانید کاراکتر را تغییر دهید. با توجه به اینکه کدام کارکتر را انتخاب کرده اید نوع بازی برای شما متفاوت خواهد شد.

 

از ویژگی های جالب این سبک از بازی های کامپیوتری این است که شما چندین روش پیش رو دارید تا بتوانید بازی را به پایان را برسانید. یکی از روش ها با مخفی کاری کامل همراه است و دیگری به صورت معمولی ست که باید خود را درگیر نبردها کنید و کشتار بسیاری را انجام دهید. در هر مرحله نیز تجهیزات جدید در اختیار شما قرار می گیرد و می توانید به هر روشی که تمایل دارید بازی را پیش ببرید  نه صرفا با استفاده از یک روند خطی و مستقیم.

 

داستان کلی بازی در مورد بیماری طاعون است که تمام جهان را فراگرفته و کاراکتر اصلی بازی وظیفه دارد تا درمان این بیماری را پیدا کند و مانع از کشته شدن انسان ها شود.

 

 بازی Dishonored

 

 

۱۴- بازی Undertale

 

نمره Undertale در متاکریتیک ۹۲ است. یکی از بازی های کامپیوتری با داستان فانتزی است که جریان این بازی در زیرزمین ادامه پیدا می کند. یک کودک به صورت اتفاقی وارد این دنیای زیرزمینی می شود. در اینجا هیولاهایی قرار دارند که زمانی بر روی زمین زندگی می کردند اما پس از جنگی که با انسان ها داشتند به دنیای زیرزمین طرد شده اند.

 

زمانی که این کودک وارد این دنیای زیرزمینی می شود شما باید او را هدایت کنید و با استفاده از سحر و جادو و گل های جادویی به او کمک کنید تا در نهایت بتواند دوباره به زندگی معمولی خود بر روی زمین بازگردد. زیرا برخی از این هیولاها قرار است با این کودک دوست شوند و به او آموزش خواهند داد که با دیگر هیولاهای شرور چگونه مبارزه کند و خود را در امان نگه دارد.

 

بازی Undertale

 

 

۱۳- بازی Okami HD

 

نمره این بازی در متاکریتیک ۹۲ است. از نام بازی می توان تشخیص داد که با یکی از بازی های کامپیوتری ژاپنی رو به رو هستیم. حتی اگر از نام بازی تشخیص ندهید زمانی که وارد بازی می شوید با دیدن سبک طراحی بازی متوجه این موضوع خواهید شد که بازی سبک شرقی و ژاپنی دارد.

 

بازی در دو نسخه ارائه شد که جدیدترین آن در سال 2017 بود. داستان بازی ریشه در افسانه های کشور ژاپن دارد که اگر سرزمین و یا کشوری در تاریکی فرو رود در نهایت یک گرگ سفید که همان الهه خورشید و نور است پیدا خواهد شد تا سرزمین را از تاریکی نجات دهد.

 

بازی Okami HD

 

 

۱۲- بازی Hades

 

Hades یکی دیگر از بازی های کامپیوتری است که در در متاکریتیک توانسته نمره ۹۳ را کسب نماید. سبک بازی به صورت روگ لایک است. یکی از ویژگی هایی که بازی های کامپیوتری سبک روگ لایک دارند، این است که اگر شما در بازی بمیرید بازی دوباره از ابتدا آغاز می شود که یکی از سختی های این سبک از بازی ها می باشد و ویژگی دیگر این است که هر مرحله با مرحله قبلی تفاوت دارد.

 

داستان بازی از این قرار است که شما در نقش Zagreus در بازی فعالیت خواهید داشت که پسر هادس است. هادس خدای جهان مردگان و زیرزمین می باشد. شما تمایل دارید که به هر طریقی شده از این دنیا فرار کنید و به المپ جایگاه خدایان و نزد زئوس بروید. اما در تمام طول مسیر هادس سعی دارد که با ایجاد موانع بسیاری سد راه شما شود تا به المپ نرسید و این مسیر پر فراز و نشیب می تواند حکم یک بازی جذاب را برای شما داشته باشد.

 

بازی Hades

 

 

۱۱- بازی Red Dead Redemption 2

 

نمره این بازی در متاکریتیک ۹۳ است. یکی از بازی های کامپیوتری که بدون شک تمام گیمرها نام آن را شنیده اند. از دیگر تولیدات کمپانی راک استار که رقیبی برای gta است. این گیم در سال 2018 وارد دنیای بازی شد و توانست طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب نماید.

 

بازی در سال 1899 در غرب وحشی رخ می دهد. یک گروه خلافکار سعی دارند که از یک قایق دزدی نمایند. این قایق پر از جواهرات است اما در نهایت نقشه ای که داشتند شکست می خورد و این سرقت ناموفق می ماند. در این میان چند تن از اعضای مهم گروه نیز از بین می روند. اعضای این گروه سعی می کنند که به سرزمین های دور فرار کنند تا بتوانند از چنگال پلیس ها به دور باشند. اما این تازه شروع یک ماجراجویی برای این گروه خواهد بود. داستان و جلوه های بصری بازی بسیار عالی طراحی شده اما مهم ترین مسئله شخصیت پردازی ها است که به بهترین نحو ممکن انجام گرفته تا بتوانید گیمر را کاملا راضی نماید. در نهایت با یکی از بازی های کامپیوتری بسیار عالی و سرگرم کننده رو به رو خواهید بود.

 

 بازی Red Dead Redemption 2

 

 

۱۰- بازی Minecraft

 

نمره این بازی در متاکریتیک ۹۳ است. Minecraft یکی دیگر از بازی های کامپیوتری است که توانست جایگاه پرفروش ترین بازی را به دست بیاورد. بازی به صورت پیکسلی است و شاید همین موضوع یادآور یکسری از بازی های قدیمی باشد که دوست داشتنی هستند.

 

اما چیزی که در بازی جلب توجه می کند آیتم های بسیاری است که در اختیار شما قرار می گیرد. در ابتدا شاید چندان آیتمی در اختیار نداشته باشید به طور مثال باید با دست خالی یک درخت را قطع کنید اما با همان درخت می توانید یک تبر برای خودتان بسازید تا درختان بیشتری را قطع کنید و با آن یک خانه برای خودتان بسازید به ترتیب به همین صورت باید در بازی پیش بروید.

 

اما در جریان بازی تنها نیستید بلکه موجودات وحشی و یا زامبی ها در کمین شما هستند و باید برای از بین بردن و مقابله با آن ها نیز فکری کنید. اما نکته جالب دیگری اینجاست که هیچ پایانی برای بازی وجود ندارد و در واقع پایان بازی همان جایی است که شما دیگر از بازی خسته شده باشید و آن را کنار بگذارید.

 

بازی Minecraft

 

 

۹- بازی StarCraft 2: Wings of Liberty

 

نمره بازی StarCraft 2: Wings of Liberty در متاکریتیک ۹۳ است و کم کم به صدر لیست برترین بازی های کامپیوتری نزدیک می شویم. داستان اکشن و پرفراز و نشیب این بازی هر لحظه برای شما یک اتفاق جدید را رقم خواهد زد. شما باید به دنبال پیدا کردن یک شی باستانی باشید. اما به زودی متوجه می شوید که در این مسیر تنها نیستید و ملکه ای که رهبر زرگ ها است نیز به دنیال یافتن این شی است تا از قدرت آن سو استفاده نماید.

 

با همین داستان کوتاه می توان متوجه شد که وارد یکی از بازی های کامپیوتری هیجان انگیز و غافلگیر کننده شده اید. اما گیم پلی ساده و روان بازی باعث می شود که سختی بازی را متوجه نشوید و بتوانید یک بازی روان را تجربه نمایید. بهتر است در مورد داستان بازی و ویژگی های آن بیش از این چیزی نگوییم تا از هیجان آن کاسته نشود بهترین راه این است که خودتان بازی را تجربه نمایید.

 

بازی StarCraft 2: Wings of Liberty

 

 

۸- بازی Divinity: Original Sin II

 

نمره این بازی در متاکریتیک ۹۳ است. رتبه هشتم بهترین بازی های کامپیوتری مربوط به یک بازی نقش آفرینی می باشد. داستان از این قرار است که کاراکتر اصلی بازی از یک منطقه حفاظت شده فرار می کند اما پس از آن وارد یک دنیای بسیار بزرگ و پرخطر می شود که وظیفه شما، حفاظت از جان این کاراکتر در بازی است.

 

در مقابل یک امپراطور وجود دارد که قصد دارد به هر قیمتی شده شما را نابود نماید و این کار را با انواع سحر و جادو و هیولاها پیش می برد. پس با وجود چنین چالش هایی کار سنگینی را بر عهده خواهد داشت تا بتوانید کاراکتر را زنده و سالم به پایان بازی برسانید. در بازی تنها نخواهید بود و کاراکترهای بسیاری وارد می شوند و آن ها را ملاقات خواهید نمود که ممکن است در برخی  مواقع به شما کمک نمایند. سبک مبارزاتی نیز به صورت کلاسیک است و باید برای هر نبردی که پیش رو دارید یک برنامه ریزی عالی داشته باشید. در نهایت می توان گفت بازی های کامپیوتری نقش آفرینی اصیل، همیشه جذابیت خاص خود را دارند.

 

بازی Divinity: Original Sin II

 

 

۷- بازی Half-Life: Alyx

 

نمره این بازی در متاکریتیک ۹۳ است. در همان ابتدای ورود به بازی داستان گیم به صورت تمام و کمال در اختیار شما قرار می گیرد و دیگر جای هیچ گونه سوالی برای شما باقی نخواهد ماند. البته این موضوع برای برخی از کاربران چندان هم جالب نبوده زیرا اعتقاد دارند که هیجان گیم از بین رفته است.

 

بازی دارای سبک تیراندازی اول شخص است. در این سبک از بازی های کامپیوتری معمولا  با موجودات فضایی و سایر انسان ها درگیر خواهید شد. گیم پلی بسیار ساده و روان است و می توانید به سادگی مبارزات خود را انجام دهید و گیم را پیش ببرید. اما در اینجا یک نقطه قوت عالی برای بازی وجود و آن امکان استفاده از هدست واقعیت مجازی در بازی است. خصوصا برای بازی های شوتر اول شخصی هدست واقعیت مجازی می تواند به بهترین شکل ممکن گیمر را با بازی درگیر نماید و نتیجه ای بسیار لذت بخش را برای او به جای بگذارد.

 

بازی Half-Life: Alyx

 

 

۶- بازی The Witcher 3

 

The Witcher 3 یکی دیگر از بازی های کامپیوتری  است که در متاکریتیک دارای نمره ۹۳ می باشد. ویچر یک بازی در سبک ماجراجویی همراه با اتفاقاتی غافلگیر کننده است. در این نسخه نیز گرالت نقش و کاراکتر اصلی بازی را بر عهده دارد.

 

در بازی ماموریت ها اصلی و فرعی بسیاری بر عهده شما گذاشته خواهد شد اما در نهایت چیزی که برای گرالت بسیار اهمیت دارد این است که سیری را پیدا کند. خط داستانی بازی ثابت و مشخص است و با کاراکترهایی که در نسخه های قبلی نیز وجود داشته اند رو به رو خواهید شد. میزان خشونت در مبارزات بسیار بالا است و صحنه های کشتار و خونریزی بسیاری را در طول بازی خواهید دید که از این نظر می توان گفت دارای محدودیت سنی نیز می باشد.

 

دنیای بازی بسیار وسیع است و شما برای ماموریت های خود باید زمان تقریبا زیادی را صرف نمایید. برخی از کاربران تا حدودی از سبک بازی ایراد گرفته اند که باید زمان زیادی برای آن صرف شود اما در نهایت می توان گفت یکی دیگر از بازی های کامپیوتری جذاب در انتظار کاربر خواهد بود.

 

بازی The Witcher 3

 

 

۵- بازی Bioshock Infinite

 

Bioshock Infinite یکی دیگر از بازی های کامپیوتری است که در متاکریتیک دارای نمره  ۹۴ می باشد. شما زمانی که وارد محیط بازی می شوید خود را در شهر کلمبیا می بینید. به عنوان یک کاربر شاید خیلی سریع گول ظاهر شاد و زیبا و گرم این بازی را بخورید. اما بازی به زودی روی دیگر خود را به شما نشان خواهد داد.

 

درست از همین جا شما ممکن است درگیری خود را با دیگران آغاز نمایید. خصوصا اینکه درگیری هایی با عنوان نژاد پرستی را مشاهده می کنید. کاراکتر اصلی بازی به شدت از نژاد پرستی متنفر است. با توجه به اینکه شخصیت اصلی داستان قدرت هایی بیشتر از یک انسان معمولی دارد و می تواند سحر و جادو انجام دهد خیلی سریع در زمینه مبارزه با ظلم دست به کار می شود. لوکیشن بازی بسیار بزرگ و وسیع است. داستان بازی نیز تا انتها شاید کمی مبهم به نظر برسد اما در انتها همه چیز واضح و روشن خواهد شد.

 

بازی Bioshock Infinite

 

 

۴- بازی Mass Effect 2

 

نمره این بازی در متاکریتیک ۹۴ است. مس افکت از جمله بازی های کامپیوتری نوستالژی است که نسخه دوم آن توانست خیلی سریع به جایگاه بالایی دست پیدا کند. مس افکت یک بازی نقش آفرینی است که شخصیت پردازی بسیار عالی برای آن صورت گرفته است. همچنین یک شوتر سوم شخص نیز خواهد بود تا هیجان بازی را نیز برای شما دو چندان نماید.

 

این بازی در سال 2010 ارائه شد. از نکات جالب این قسمت از بازی های کامپیوتری مس افکت این است که هر شخصی برای خود خط داستانی جداگانه ای دارد و می تواند یک روایت را برای شما تعریف کند. در مبارزات بازی می توانید از انواع سلاح های گرم استفاده نمایید که یک ویژگی عالی است زیرا محدودیت برای شما در نظر گرفته نشده است.

 

از نقاط ضعف بازی می توان هوش مصنوعی قدیمی را نام برد که از بازی های گذشته الهام گرفته شده و روی این بازی گذاشته شده است. از این رو در صحنه های مبارزاتی ممکن است با صحنه هایی خنده دار نیز رو به رو شوید.

 

بازی Mass Effect 2

 

 

۳- بازی The Elder Scrolls V: Skyrim

 

بازی اسکایریم در متاکریتیک دارای نمره ۹۴ است. اسکایریم یکی دیگر از بازی های کامپیوتری است که در سال 2011 توسط بتسدا منتشر شد و توانست جایگاه سوم را از آن خود نماید.

 

زمانی که وارد بازی می شوید باید گروه و دسته خود را مشخص نمایید. می خواهید جزو گروه زندانیان باشید یا نگهبانان. تصمیم گیری در این مورد بسیار مهم است زیرا از این به بعد در تمام طول بازی شما درگیر این تصمیم اولیه خود خواهید بود. در این بازی هر چه لول شما بالاتر باشد می توانید بهتر بازی کنید زیرا تجربه و مهارت شما وابسته به لول یا سطح کاراکتر شما می باشد.

 

در این گیم شما مدام در حال نبرد و گریز هستید و هیجان را در هر لحظه از این بازی حس خواهید نمود. اگر برای مبارزات خود روش های خاصی را دارید بهتر است کاملا در سکوت و به دور از چشم دیگران این روش ها را به کار گیرید زیرا از سوی ماموران به دردسر خواهید افتاد. در نهایت اگر به دنبال یکی از بازی های کامپیوتری سرگرم کننده و پر هیجان هستید این گیم را به شما پیشنهاد می کنیم.

 

بازی The Elder Scrolls V: Skyrim

 

 

۲- بازی Portal 2

 

نمره Portal 2 در متاکریتیک ۹۵ است. ایده ساخت این بازی خیلی اتفاقی ارائه و از آن استقبال شد تا در نهایت به یکی از بهترین بازی های کامپیوتری تبدیل شود. در این بازی شما به عنوان کاراکتر اصلی بازی حدود 100 سال هست که در یک خواب مصنوعی قرار گرفته اید و حال زمان این است که از خواب بیدار شوید.

 

شما باید سعی کنید که پازل ها و معماهای مختلفی را حل کنید تا بتوانید به سایر مراحل بازی دسترسی پیدا نمایید. در قسمت قبل این بازی معماها و پازل ها کوچک بودند و راحت و سریع حل می شدند. اما در این نسخه با پازل ها و معماهایی وسیع رو به رو هستیم که حل کردن آن ها زمان و تمرکز بیشتری را نیاز دارد. در نهایت در هر مرحله شما تجربیات جدید و متفاوتی را خواهید داشت.

 

بازی پورتال ۲

 

 

۱- بازی GTA V

 

نمره این بازی در متاکریتیک ۹۶ است. در نهایت می رسیم به برترین عنوان از میان بازی های کامپیوتری در 10 سال گذشته که بدون شک تمام ما می دانیم جی تی ای لایق چنین عنوانی است. این بازی به صورت جهان باز است که می تواند یک تجربه تمام و کمال و عالی را برای شما به دنبال داشته باشد.

 

داستان بازی ادامه داستان سری های قبل است. مایکل که شخصت اصلی بازی است همیشه سعی بر این دارد که تمام کارها را با نظم و تریب خاصی انجام دهد. از طرفی دیگر فرانکلین سعی دارد که خود را از دام کارهای خلاف خلاص کند اما در این راه چندان هم موفق نیست.

 

داستان بازی چندان خالی از ایراد هم نیست اما جهان باز بودن و شخصیت پردازی عالی و طراحی لوکیشن و جلوه های گرافیکی و بصری و تمام این موارد در کنار یکدیگر باعث شده اند که یک بازی و مجموعه بی نظیر را شاهد باشیم. در لوکیشن های بازی با جزییات بسیاری رو به رو خواهید شد که تمام این موارد می تواند برای کاربر جذابیت داشته باشد. در نهایت طنزهای خاص مربوط به جی تی ای را نباید هیچ گاه فراموش نمود. زیرا این بازی تقریبا با این طنزها همراه است و بدون آن ها تقریبا نیمی از طرفداران خود را از دست خواهد داد.

 

بازی جی تی ای V

 

 

در نهایت به پایان لیست برترین بازی های کامپیوتری در 10 سال گذشته رسیدیم. بسیاری از این بازی ها را را چندین بار بازی کرده ایم و تجربیات و خاطرات بسیاری از آن ها داریم. اما هستند عناوینی که تا به حال سراغ آن ها نرفته ایم و شاید با بررسی آن در این لیست مشتاق شده ایم که حداقل برای یک بار آن ها را امتحان کنیم.

 

کدامیک از این بازی های کامپیوتری را چندین بار تجربه کرده اید و دلیل جذابیت آن بازی برای شما چه بوده است؟ کدامیک از این بازی های کامپیوتری را تا به حال امتحان نکرده اید؟

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:
https://adreno.ir/b/65 file_copy

نظرات

insert_comment
نظری ارسال نشده است.